• Ogłoszenie:

[szukam] progs do monitoringu

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

[szukam] progs do monitoringu

Postprzez MAck 23 Sty 2005, 15:34

reklama
Znajomy poprosił mnie o pomoc w wyżej wymienionej kwestii.
Oto jego opis problemu:
"Chcialbym udostepnic jakos video z web cam aby z biura moc podgladac co sie dzieje w domu - jak opiekunka zajmuje sie Bablem (xywka małego) - masz pomysl jak to zrobic?"

Sam nie testowałem takich programów ani nie byłem w stanie nic polecić. Znalazłem jednak coś takiego:
http://www.blazingtools.com/watcher.html

Jeżeli ktoś zna inne programy z tego typu to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MAck
~user
 
Posty: 141
Dołączenie: 02 Lut 2004, 17:26
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 8



Active WebCam super moritoring

Postprzez Dobek 26 Sty 2005, 11:06

:oops: wiem że to jest stary post, ale sam miałem podobną potrzebę znalezienia oprogramnowania. Może nie monitoringu opiekunki do dziecka ale możliwość uzyskania edycji sygnału video z web camery zainstalowanej na jednym komputerze a obejrzeniu obrazu na drugim komputerze czy to w sieci LAN czy w Internecie. I znalazłem chyba spełniający wszelkie wymagania monitoringu .
Active WebCam 5.3 super programik oto opis:
"Najnowsza wersja wielofunkcyjnego narzędzia umożliwiającego przechwytywanie obrazu praktycznie z każdego urządzenia wideo, które można podłączyć do komputera (kamerki internetowe, kamery cyfrowe i analogowe ze złączem USB, FireWire, kamery sieciowe przesyłające obraz po sieci z wykorzystaniem protokołu IP). Materiał wideo można udostępniać na żywo innym użytkownikom poprzez Internet z wykorzystaniem protokołu HTTP (wystarczy zwykła przeglądarka, nie trzeba instalować dodatkowych wtyczek) lub przesyłać na serwer FTP w formie serii zdjęć. Aplikacja z powodzeniem może zostać wykorzystana jako element domowego systemu alarmowego, bowiem posiada wbudowany wykrywacz ruchu współpracujący z podłączoną kamerą. Po wykryciu intruza program potrafi uruchomić alarm, wysłać powiadomienie pocztą elektroniczną (wraz z serią zdjęć) oraz rozpocznie nagrywanie całego zdarzenia. Dodatkowo Active Webcam umożliwia dostosowanie parametrów obrazu, posiada terminarz nagrywania oraz pozwala zaszyfrować dane przesyłane przez Internet. W najnowszej wersji dodano obsługę nowych kamer VEO i naprawiono drobne błędy." naprawdę godny polecenia .

Autor postu otrzymał pochwałę
Dobek
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 26 Sty 2005, 10:37
Pochwały: 1



Postprzez MAck 27 Sty 2005, 19:06

Dzięki
Tu jeszcze dodam stronę producenta jakby ktoś kiedyś tego też szukał:
http://www.pysoft.com/
Jeżeli ktoś by coś jeszcze znalazł to byłbym wdzięczny
Ja w wyniku dalszych poszukiwań znalazłem jeszcze http://www.spyarsenal.com/video-spy/
Awatar użytkownika
MAck
~user
 
Posty: 141
Dołączenie: 02 Lut 2004, 17:26
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 8




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości