• Ogłoszenie:

nero - dlaczego tak długo?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Postprzez kahoona 06 Sie 2006, 22:02

reklama
Fajnie, że trochę się znam na komputerach... Inaczej musiałbym (przy moim tempie) robić format i instalację co tydzień... A już bez ghosta to bym żyć nie umiał. O 290 GB danych nie wspomnę.


Format dopiero w ostateczności.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez lilutka 06 Sie 2006, 22:48

Jak pisałam poprzednią odp., to tego nie było widać.

kahoona napisał(a):Wersję ASPI w każdej sekundzie można sprawdzić - Nero Info Tool - zakładka ASPI. Na czerwono by podkreślił, że coś nie teges, i to zarówno w System ASPI (powinno być 4.71.2) jak i własnym - (2.0.X.XX).

Image
ASPI ma być nie zainstalowane?

kahoona napisał(a):a weź i sprawdź ilość dostępnego miejsca na dysku twardym

Mam 2 dyski. Na C - tam, gdzie zainstalowane Nero (nie dało się na innym) jest 5814 MB wolne, a na drugim 30 GB.

kahoona napisał(a): czy aby dysk też nie zmienił z DMA 5 (lub 6) na PIO-4. Jeśli zmienił - to już wiesz co trzeba.

- chodzi o kanał podstawowy? To napisałam już w poprzednim poście:
zmieniłam też kanał podstawowy na DMA i nadal zero efektu. Po 3 godzinach dojechało do 40%. Natomiast przyjrzałam się wreszcie tym paskom postępu.
Pierwszy - "Used read buffer" najpierw dochodzi powoli do 100%, a potem cały czas jest 0%
"Process status" - beznadziejnie wolno, ale rónomiernie wzrasta
"Buffer Level" - rośnie do 100%, potem zaczyna znowu, dojeżdza do końca i znowu od początku - tak w kółko
Czy powinno być inaczej?

- a jak się zwiększa bufory dla nero?
Awatar użytkownika
lilutka
~user
 
Posty: 96
Dołączenie: 03 Sie 2005, 16:05
Miejscowość: kolwiek



Postprzez kahoona 06 Sie 2006, 23:58

Bufory - w Nero Burning ROM -> Plik/Preferencje/Bufor dodatkowy ->ustawić 80 MB.

Rada Wujka Samo-Zło:

1. Sztuczka z kanałami IDE - powtórzyć.
2. Zainstalować sterowniki płyty głównej.
3. Pobrać i zainstalować ASPI - w wersji ForceASPI.
4. Na końcu przeinstalować Nero.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Halfdoopeck 07 Sie 2006, 00:18

U mnie też nie ma systemoweggo ASPI, ale w okienku wyboru masz jeszcze (strzałeczka) ASPI Nero- tu objaśnienie winno być na zielonym. Z tego, że w czasie nagrywania system nie reaguje, znaczy, że jest przeciążony do oporu. Przed uruchomieniem nagrywania otwórz menadżer zadań (Alt+Shift+Delete)- zakładka procesy i zostaw to okno otwarte i niezasłonięte przez Nero. W czasie nagrywania powinno pokazywać jaka aplikacja lub usługa pożera moc procesora i pamięć- może tu znajdziemy klucz do kłopotów.
Awatar użytkownika
Halfdoopeck
~user
 
Posty: 167
Dołączenie: 30 Cze 2005, 22:08
Pochwały: 21



Postprzez lilutka 07 Sie 2006, 02:54

kahoona napisał(a):1. Sztuczka z kanałami IDE - powtórzyć.

- ale po co?
Właśnie robię defragmentację programem Diskeeper Lite. Po dwóch godzinach przerobiło 17% z 40GB. I znowu pytanie - czy to zawsze tyle trwa, czy tylko u mnie tak?
Awatar użytkownika
lilutka
~user
 
Posty: 96
Dołączenie: 03 Sie 2005, 16:05
Miejscowość: kolwiek



Postprzez kahoona 07 Sie 2006, 08:39

Zwykle - to znaczy przy dobrze utrzymanym systemie, Diskeeperem Pro 10.X trwa szybciej...Gdzieś tak 10 razy.
Zainteresuj się może O&O Defrag 8.5, sposób defragmentacji - space.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Poprzednia

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: japocek698 oraz 30 gości