• Ogłoszenie:

administracja i kontrola dostępu do zasobów pc

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

administracja i kontrola dostępu do zasobów PC

Postprzez __raf 19 Lip 2006, 07:25

reklama
Witam!!

Poszukuję programu do administracji PC-ta, a ściślej mówiąc do określania i nadawania praw dostępu użytkownikom w WinXP. Chodzi mi o taki program przy pomocy którego inny użytkownik posiadający konto (nawet z uprawnieniami administratora) miałby zablokowany dostęp do określonych funkcji, np.:
1. system
- zakaz instalowania programów
- zakaz uruchamiania określonych plików (com, bat...) oczywiście listę rozszerzeń można dowolnie definiować
- zakaz uruchamiania rejestru, wiersza poleceń etc.
- dobrze by było gdyby ww wymienione restrykcje (regedit, cmd...) były dostępne ale dopiero po podaniu hasła
- blokada panelu sterowania, ustawień IE
- ogólnie blokada prawie wszystkiego – coś jak konto z ograniczeniami w XP jeśli chodzi o ingerencję w system, ale plus możliwość tej ww blokad

Takie blokady oferuje m.in.: 1st Security Agent – ale ma wadę: jest po angielsku

2. eksploracja
żeby dla każdego dowolnego folderu lub pliku można było ustawić takie parametry/właściwości:
- folder niedostępny / niewidoczny
- folder widoczny; dostępny na hasło
- folder można eksplorować
- folder może być usunięty
- folder nie może być usuwany
- pliki tylko do odczytu
- pliki można usuwać / edytować

3. info
odpadają programy:
Easy File & Folder Protector – tu można ustawiać właśnie te parametry z pkt.2 (choć nie wszystkie) ale nie oferuje funkcji z pkt. 1
File Folder Protector – jw. tu jest funkcja ukrycia folderu lub dostępu na hasło
Folder Guard Professional – bodajże tylko ukrywa foldery
1st Security Agent; Access Administrator; Access Manager; Security Administrator; XPSecurity – nie oferują aż tylu funkcji jakie chciałbym mieć (pkt. 2) w zakresie blokowania odczytu i modyfikacji plików.

Może istnieje coś w rodzaju wtyczki do XP-ka w zakresie blokowania dostępu do folderów.
Btw. przydałby mi się do poczytania jakiś obszerny!! I wyczerpujący!! Tutorial na temat zarządzania kontami użytkowników – będę wdzięczny za każdy link!
Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje!!!
To chyba na tyle :-)
Pozdrawiam !!!
Awatar użytkownika
__raf
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 21 Gru 2005, 12:25
Miejscowość: Radom



Postprzez fluid 19 Lip 2006, 07:55

raczej cos takiego nie istnieje ale poczytaj sobie to bo na pwno cos tutaj znajdziesz
http://rapidshare.de/files/26253001/ABC_systemu_Windows_XP.rar.html
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Thunderas 19 Lip 2006, 16:03

Czesc rzeczy mozesz osiagnac instalujac system plikow ntfs ale reszta.
Hmm raczej miedzy bajki mozna wlozyc.
Nie da sie zablokowac praw na koncie admina.
od tego sa ograniczenia kont uzytkownikow
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Postprzez DeadOrAlive 19 Lip 2006, 16:09

__raf napisał(a):posiadający konto (nawet z uprawnieniami administratora)

Jak jesteś administratorem to dajesz konta gościa i tyle. Poza tym masz mozliwość tworzenia grup i przydziałów, określasz kto co może robić bez dodatkowych programów.
http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_73031.html
http://bezpieczenstwo.idg.pl/artykuly/35084_0.html

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
DeadOrAlive
~user
 
Posty: 10790
Dołączenie: 02 Cze 2005, 19:58
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 511



Postprzez JarekMk 19 Lip 2006, 17:07

żeby dla każdego dowolnego folderu lub pliku można było ustawić takie parametry/właściwości:
- folder niedostępny / niewidoczny
- folder widoczny; dostępny na hasło
- folder można eksplorować
- folder może być usunięty
- folder nie może być usuwany
- pliki tylko do odczytu
- pliki można usuwać / edytować

To da się zrobić aczkolwiek jest czasochłonne.
Teoretycznie dało by się wszystko ustawić w zasadach grup ale powiedz mi jedno, kogo chcesz odciąć od komputera bez jego wiedzy :?:
pzdr!
JarekMk
~user
 
Posty: 5151
Dołączenie: 10 Lis 2004, 13:38
Pochwały: 301



Postprzez Dzinx 19 Lip 2006, 18:59

Witam!

Mam problem z dodaniem zasad grup. Problem w tym że nie mam ich na liście „Dodaj/Usuń przystawkę”:
Image

Istnieje jakiś sposób na dodanie ich do listy?
Dzinx
~user
 
Posty: 68
Dołączenie: 31 Sty 2005, 20:42
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 1



Postprzez JarekMk 19 Lip 2006, 20:26

To się nazywa dokładnie : Zasady zabezpieczeń lokalnych a u CIebie Szablony zabezpeczeń lokalnych.
pzdr!
JarekMk
~user
 
Posty: 5151
Dołączenie: 10 Lis 2004, 13:38
Pochwały: 301



Postprzez Marcelino 20 Lip 2006, 14:23

siemka czy ktoś ma namiary na jakiś programik który by mi kontrolował aby dany użytkownik komputera nie przekraczał dziennego limitu na korzystanie z komputera>?? na przykład jeśli ktoś może siedzieć na kompie nie więcej niż 2 godziny dziennie to żeby po przekroczeniu limitu włączył się czy coś. Z góry dzię ki za pomoc :?
Awatar użytkownika
Marcelino
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 10 Lip 2006, 14:08



Postprzez JarekMk 20 Lip 2006, 14:38

siemka czy ktoś ma namiary na jakiś programik który by mi kontrolował aby dany użytkownik komputera nie przekraczał dziennego limitu na korzystanie z komputera>?? na przykład jeśli ktoś może siedzieć na kompie nie więcej niż 2 godziny dziennie to żeby po przekroczeniu limitu włączył się czy coś. Z góry dzię ki za pomoc Confused

Zasady grup i jedziesz albo batch file i jedziesz jak nei wiesz jak to napisz pomog.
pzdr!
JarekMk
~user
 
Posty: 5151
Dołączenie: 10 Lis 2004, 13:38
Pochwały: 301



Postprzez jeff 20 Lip 2006, 14:42

ludzie !!!!!!!!! jeszcze raz zobacze ze ktoś sie podczepi pod temat

__rafa

to ma kreche >> tu nie jest chlew że kazdy pisze co chce :!: :!:
jeff
 



Postprzez __raf 21 Lip 2006, 07:49

Jarek napisał(a):
żeby dla każdego dowolnego folderu lub pliku można było ustawić takie parametry/właściwości:
- folder niedostępny / niewidoczny
- folder widoczny; dostępny na hasło
- folder można eksplorować
- folder może być usunięty
- folder nie może być usuwany
- pliki tylko do odczytu
- pliki można usuwać / edytować

To da się zrobić aczkolwiek jest czasochłonne.
Teoretycznie dało by się wszystko ustawić w zasadach grup ale powiedz mi jedno, kogo chcesz odciąć od komputera bez jego wiedzy :?:
pzdr!


może nie koniecznie bez jego wiedzy. wystarczy że nie będzie mógł eksplorować folderów i/lub zmieniać lub coś usuwać.
Trochę pogrzebałem i znalazłem coś jakby to.
logujemy się jako administrator np: tryb awaryjny i wtedy pod właściwościami każdego folderu jest zakładka odpowiadająca mniej więcej za te punkty: eksploracja, usuwanie, diodawanie, odczyt... ale wszystkie te ustawienia są trochę skomplikowane dlatego zwsze lepiej by było z poziomu jakiegoś programu i basta :roll:

Thunderas
ależ oczywiście że można poblokować niektóre uprawnienia nawet na koncie admina - służa właśnie do tego te programy: 1st Security Agent; Access Administrator; Access Manager; Security Administrator! można w nich ustalać ograniczenia dla każdego konta niezależnie od uprawnień a zarządzanie uprawnieniami będzie przysługiwało osobie z pod której konta był instalowany program!
Awatar użytkownika
__raf
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 21 Gru 2005, 12:25
Miejscowość: Radom



Postprzez Marcelino 21 Lip 2006, 08:14

Jarek napisał(a):Zasady grup i jedziesz albo batch file i jedziesz jak nei wiesz jak to napisz pomog.
pzdr!

spoko wobec tego proszę o pomoc bo nigdy się w to nie bawiłem mój gg 3171489 z góry dzięki za pomoc

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Marcelino
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 10 Lip 2006, 14:08



Postprzez JarekMk 21 Lip 2006, 08:16

__raf napisał(a):tryb awaryjny i wtedy pod właściwościami każdego folderu jest zakładka odpowiadająca mniej więcej za te punkty: eksploracja, usuwanie, diodawanie, odczyt

Tak można ale administrator może zawsze przejąć kontrole... Nimżesz utworzyć tej osobie konta zwykłego a swoje foldery oznaczyć jako prywatne? Straci dostęp do nich...
pzdr!
JarekMk
~user
 
Posty: 5151
Dołączenie: 10 Lis 2004, 13:38
Pochwały: 301



Postprzez jeff 21 Lip 2006, 08:18

Marcelino


ostrzegałem. Kreska za śmietnik i podczepianie sie do czyjegoś tematu 8)
jeff
 



Postprzez Marcelino 21 Lip 2006, 08:26

detektyw temat dotyczy administracji i i kontroli dostępu do pc a ja właśnie o tym piszę czy mam założyć nowy temat o takiej samej nazwie? moim zdaniem to dłupota i nie rozumiem za co to ostrzeżenie ale skoro tak tyo trudno i tak nic nie wskuram bo "mod ma zawsze rację"
Awatar użytkownika
Marcelino
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 10 Lip 2006, 14:08



Postprzez __raf 21 Lip 2006, 08:26

Jarek napisał(a):
__raf napisał(a):tryb awaryjny i wtedy pod właściwościami każdego folderu jest zakładka odpowiadająca mniej więcej za te punkty: eksploracja, usuwanie, diodawanie, odczyt

Tak można ale administrator może zawsze przejąć kontrole... Nimżesz utworzyć tej osobie konta zwykłego a swoje foldery oznaczyć jako prywatne? Straci dostęp do nich...
pzdr!


ale czy w dalszym ciągu moze je eksplorować np: mam folder z mp3 i chcę zeby mogły być załadowane do Winampa i nic poza tym
Awatar użytkownika
__raf
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 21 Gru 2005, 12:25
Miejscowość: Radom



Postprzez jeff 21 Lip 2006, 08:51

Marcelino


ja ostrzegałem - że temat ten sam to nie znaczy że ten sam PROBLEM

a tu masz wycinek regulaminu

Administratorzy i moderatorzy maja prawo do skasowania, przeniesienia, edycji tematu lub postu, który narusza regulamin i nie muszą tłumaczyć się nikomu ze swoich poczynań, dlatego gdy dostaniesz upomnienie to nie pytaj dlaczego, tylko sprawdz swoją liste upomnień
jeff
 



Postprzez Marcelino 21 Lip 2006, 09:25

detektyw ok zwracam honor i przepraszm za głupie pytanie :oops:
Awatar użytkownika
Marcelino
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 10 Lip 2006, 14:08



Postprzez JarekMk 21 Lip 2006, 09:34

__raf napisał(a):ale czy w dalszym ciągu moze je eksplorować np: mam folder z mp3 i chcę zeby mogły być załadowane do Winampa i nic poza tym

Jeżeli otworzysz konto użytkownika to możesz mu wszystko ograniczyć... Będzie mógł np. słuchać nuty z winampa ale już do katalogu nei wejdzie nic nei doda ani nie usunie.
JarekMk
~user
 
Posty: 5151
Dołączenie: 10 Lis 2004, 13:38
Pochwały: 301



Postprzez __raf 21 Lip 2006, 09:42

dzięki wszystkim!!! zobaczę co zrobię wg Waszych wskazówek i bedę ewentualnie jeszcze postował (nie korzystam z neta w domu)
Pozdrawiam !!!
Awatar użytkownika
__raf
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 21 Gru 2005, 12:25
Miejscowość: Radom



Następna

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości