• Ogłoszenie:

[Pomoc] Formatowanie

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

[Pomoc] Formatowanie

Postprzez CRAZYCAT 30 Maj 2004, 17:01

reklama
:oops: jako że nie mam kompletnego pojęcia o komputerach, mam pytanko do czego jest potrzebne te formatowanie i jak należy je przeprowadzić aby nie potracić danych, programów itp.
poproszę o instrukcje takie, żeby dziecko z przerczkola mogło zrozumieć o co chodzi, pozdrawiam
CRAZYCAT
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 01 Maj 2004, 14:21



Postprzez Robertj 30 Maj 2004, 17:27

Formatowanie to po prostu usuwanie danych z dysku. Po takiej operacji nie masz nic, trzeba zainstalowac system od nowa, potem inne sterowniki do kart graficznych, dźwiękowych, programy itp. itd. Przydaję się czasem, gdy system operacyjny pracuje niestabilnie, masz jakieś wirusy (których nie mozna usunąć poprzez antywira), lub po prostu dzieja się "cuda" w komputerze to szybciej można zrobić format dysku, niż bawić sie w rejestrze, w systemie (satysfakcjagwarantowana jak się samemu cos naprawi). Myslę, że nie namieszałem i coś zrozumiałeś, jak nie to pytaj.

Zajrzyj tez tutaj:
http://www.sciagawa.pl/a/2149.html
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Postprzez Ibdial 30 Maj 2004, 17:35

Formatowanie kasuje wszystkie dane. Jest to czyszczenie danych i ponowne ustalanie sektorów na dysku. Jedynym sposobem zachowania danych jest skopiowanie ich na inną partycję lub nagranie na CD. INNEJ OPCJI NIE MA. Po formacie musisz od nowa instalować system , programy, sterowniki itp.
Jak sformatować.??
Potrzebujesz dyskietki startowej windows 98, Me, lub samostartującej (bootowalnej) płyty z łindołsem :lol:
Gdy masz dyskietkę startową wkładasz ją do stacji, uruchamiasz kompa. Komputer wczytuje dane z dyskietki. Gdy skończy wpisujesz:
format C:
Zamiast C może być D, E, F itp. Zależy jaką literę ma przypisaną twoja partycja, która chcesz sformatować.

Gdy masz CD z windowsem:
Wkładasz cd, dajesz instaluj system, wybierasz partycję, a potem dajesz formatuj. Potem instalujesz na niej system lub wyłączasz instalatora.


Gdy chcesz sformatowac partycję niesystemową wchodzisz w windowsie do Mój komputer, klikasz prawym przyciskiem na daną partycje i wybierasz formatuj.....

Zmęczyłem się.... :twisted:
Jak coś niejasne to pisz.
Awatar użytkownika
Ibdial
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 29 Sty 2004, 13:54
Miejscowość: Czarna Puszcza Swarożyca



Postprzez CRAZYCAT 30 Maj 2004, 17:45

OK. DZIĘKI ZA POMOC!!!
CRAZYCAT
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 01 Maj 2004, 14:21



Postprzez hamster 31 Maj 2004, 12:10

Obawiam sie, ze formatowanie pod Windows nie usuwa danych z dysku, a jedynie tworzy nowe FAT (File Allocation Table) albo MFT (Master File Table).
W rezultacie dane fizycznie sa na dysku, ale ciezej jest sie do nich dostac.
Ludzie dzielą się na 10 rodzaje: tych, którzy rozumieją kod dwójkowy, i resztę.
Awatar użytkownika
hamster
~user
 
Posty: 49
Dołączenie: 30 Sty 2004, 14:29
Miejscowość: Łódź




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości