• Ogłoszenie:

program chłodzący

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Postprzez Magik 21 Sie 2005, 19:24

reklama
Vcool - program do chłodzenia procesorów firmy AMD.;
google :D
Cpu Idle Extreme
http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/CpuIdle-Extreme.shtml

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Rudesmen 21 Sie 2005, 21:27

a wcześniej pytałeś sie jak podkręcic procesor LOLx2
takie programy "chłodzą" proca przez zmniejszenie maksymalnego uzycia proca z 100% na np. 50%, a jak podręcisz go o 30% to będzie gorętszy to wtedy ten program go spowolni i wyjdziesz na - (minus) więc to jest nie opłacalny interes
Awatar użytkownika
Rudesmen
~user
 
Posty: 541
Dołączenie: 11 Lis 2004, 21:19
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 13



Postprzez Ja 21 Sie 2005, 22:51

Najlepszym programem jest chyba S2kControl. Z 47 stopni schłodziło mi do 33. Nie spowalnia procka więc jest ok.

Najpierw włączasz Bus Disconnect na 64/64
Image

A potem jeszcze start z Windowsem
Image
(: Klikajcie na www*
Pozdrawiam, M.
Awatar użytkownika
Ja
 
Posty: 221
Dołączenie: 01 Sie 2004, 12:45
Miejscowość: Gdynia
Pochwały: 11



Postprzez Rudesmen 21 Sie 2005, 23:06

skoro niby nie spowalnia procesora to niby jak działa?
Awatar użytkownika
Rudesmen
~user
 
Posty: 541
Dołączenie: 11 Lis 2004, 21:19
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 13



Postprzez Ja 22 Sie 2005, 00:10

Nie wiem jak działa. Ważne, że działa! :mrgreen: :banan:
I czemu niby miało by to spowalniać. Przecież to jest, aby przyśpieszać.
(: Klikajcie na www*
Pozdrawiam, M.
Awatar użytkownika
Ja
 
Posty: 221
Dołączenie: 01 Sie 2004, 12:45
Miejscowość: Gdynia
Pochwały: 11



Postprzez Dr@GuN 22 Sie 2005, 10:19

jest jeszcze inna metoda nie pamiętam jak dokładnie było to , ale na googlach znajdziecie prawdziwą formę ,

prog wyłancza niepotrzebne/nieużywane obwody na procesorze, zmiejsza zużycie prądu przez proc i ilość wydzielanego ciepła , nie zmiejsza wydajności , to było niewięcej coś takiego
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez jakubat 22 Sie 2005, 11:57

Kazdy program albo spowolni procka :) albo zwiekszy obroty wiartaka. Chyba najlepszym sposobem na ochlodzenie CPU jest zakup innego wentylatorka, albo dorzycenie 2 woooolnooobrootowych wentylatorkow do obudowy aby wymusic przeplyw powietrza ( jeden nawiewa drogi wywiewa )
Linki do sklepow - www.4max.pl , www.pc-tuning.pl , www.angela.pl
jakubat
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 26 Lip 2005, 21:56



Postprzez Dr@GuN 22 Sie 2005, 12:38

ja chłodze jakimś progsem i w testach mam tyle samo punktów , a mniejszą temperaturkę , te progsy wyszukują to co niepotrzebnie wydziela ciepło i to tymczasowo wyłanczają :twisted: , ps a co do teori przepływu , mam coś takiego w drugim kompie (ten akurat grzeje lepiej niż grzejnik) tam mam celeronka 2.7 nawiew i wywiew w dobrych miejscach jest więc nie wiem czemu ale niewiele spadła temperaturka (1*) więc sie nie opłaca , a wentylatory są wysoko obrotowe wszystkie...... :roll:
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez MUTOPOMPKA 22 Sie 2005, 15:01

Rudesmen napisał(a):skoro niby nie spowalnia procesora to niby jak działa?

Normalnie.. Wykorzystywana jest instrukcja architektury x86 -> HALT (nic nie rób)... Wtedy procek pracuje, ale gdy nie ma nic do wykonywania to po prostu od programu dostaje tą instrukcję, i po prostu "obija się"..

To oczywiście opis w wielkim przybliżeniu.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Rudesmen 22 Sie 2005, 15:59

Wtedy procek pracuje, ale gdy nie ma nic do wykonywania to po prostu od programu dostaje tą instrukcję, i po prostu "obija się"..
to trochę badziewny sposób jak jak nic nie robi to wydziela mniej ciepła, a jak pracuje to wydziela go więcej i to wtedy przydało by sie chłodzenie ale jak pracuje to przecierz program go nie zablokuje
Awatar użytkownika
Rudesmen
~user
 
Posty: 541
Dołączenie: 11 Lis 2004, 21:19
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 13



Postprzez jakubat 22 Sie 2005, 16:53

Dr@GuN napisał(a):nawiew i wywiew w dobrych miejscach jest więc nie wiem czemu ale niewiele spadła temperaturka (1*) więc sie nie opłaca , a wentylatory są wysoko obrotowe wszystkie...... :roll:


Wszystko zależy od umieszczenia wentylatorków. Ja mam jeden wolnoobrotowy 12db !!! i temp spadła okolo 3 0C. Taki wentylator kosztuje okolo 23,99zł :) ( firma Arctic ) Zapewniam ze przeplyw powietrza daje duzo. Sproboj wyciagnac obudowe i ustawic kompa w przeciagu. Nie ma bata, temperatura zawsze spadnie.
jakubat
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 26 Lip 2005, 21:56




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości