• Ogłoszenie:

Autohotkey - pomoc w pisaniu skryptu

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Autohotkey - pomoc w pisaniu skryptu

Postprzez kamiledi15 29 Lip 2017, 17:54

reklama
Chcę nagrać transmisję na żywo z internetu, ale nie będzie mnie w domu - będę na tym wydarzeniu na żywo i chcę mieć z niego również nagranie z transmisji, ustawione pod moją nieobecność. Problem w tym, że mój internet czasami szwankuje i lubi się na chwilę rozłączyć, a potem łączy się z powrotem, niestety ta chwila rozłączenia wystarcza, żeby nagrywanie się przerwało. Jest to losowe, czasami przez 3 dni się nie rozłącza, a czasami jednego dnia kilka razy, no ale to nie temat na to. W każdym razie mam program Replay Media Catcher, który wykrywa odtwarzany film i zaczyna nagrywanie automatycznie. Transmisja będzie prawdopodobnie na dwóch stronach jednocześnie, na jednej odtwarzanie startuje automatycznie po załadowaniu strony, na drugiej trzeba dodatkowo kliknąć myszką w okno, żeby zacząć odtwarzanie. Niestety nie mam pewności, czy będzie ona odtwarzana na obu tych stronach, czy może tylko na jednej z nich. Dlatego potrzebuję napisać skrypt, który będzie mi odświeżał obie te strony, powiedzmy co pół minuty, a na tej drugiej dodatkowo będzie klikał w odtwarzanie, na wypadek chwilowego rozłączenia internetu. Znalazłem program AutoHotKey, niestety jest on trudny w obsłudze, bo trzeba pisać cały skrypt w notatniku. Podobno jest jakiś AutoScriptWriter, który automatycznie to wszystko nagrywa, ale nie ma go chyba w tej wersji, którą ściągnąłem, albo nie rozumiem, jak go uruchomić. Tak więc metodą prób i błędów napisałem prosty skrypt:

Kod: Zaznacz wszystko
#z::

if (running == true) {
running := false
SetTimer, Do, Off
return
}
running := true
SetTimer, Do, 30000

Do:
send ^{f5}
return

Po wciśnięciu Win+Z startuje i potem co pół minuty automatycznie wciska klawisz F5, odświeżając stronę. Mam więc załatwioną sprawę odświeżania na jednej z tych stron. Teraz potrzebuję jeszcze dopisać, żeby wciskał ctrl+tab, aby przeskoczyć do drugiej zakładki w przeglądarce, tam drugi raz nacisnąć F5, wcisnąć lewy przycisk myszy na okienku, uruchamiając transmisję i ponownie ctrl+tab, aby wrócić do pierwszej karty. Niestety to wszystko już mnie przerosło, bo nie znalazłem po pierwsze, jak wcisnąć dwa klawisze naraz (ctrl+tab), a po drugie, żeby wciskały się po paru sekundach, a nie wszystkie naraz. Umiecie pomóc?
Czyli, mój plan jest taki - program Replay Media Catcher chodzi cały czas, nagrywając transmisję. W przeglądarce są otwarte cały czas dwie strony z transmisją. Co pół minuty obie strony się odświeżają, tak więc na wypadek rozłączenia internetu strony się odświeżą i nagrywanie się wznowi. Być może internet się nie rozłączy, a być może wystarczy odświeżanie na pierwszej stronie, ale wolę się zabezpieczyć na wszelki wypadek.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości