• Ogłoszenie:

Excel funkcje wyszukiwania

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Excel funkcje wyszukiwania

Postprzez Marquss 24 Gru 2014, 15:49

reklama
Mam duzy problem . Potrzebuje zliczyc pewne dane (dodac do siebie) z tabel jak na rysunku (to tylko przyklad)

Image

moge recznie ale jak sie ma ponad 3000 rekordow to to jest porazka, a nauczyc sie tez warto. Probowalem z funkcjami wyszukaj jezeli ale cos nie mgoe trafic.
chodzi o to zeby z pierwszej tabelki wyszukalo wiersze czytaj miasta jak widac niektore sie dubluja i w drugiej tabelce bez dublowania podliczylo sumy z kolumn C, D, E itd. (kolumn jest wiecej niz na obrazku).

jest jakas formula zeby to wyszukac i dodala sama?

EDIT: Znalazłem połowiczne rozwiązanie na tą chwilę.

=SUMA.WARUNKÓW(C2:C8;B2:B8;B2)

policzy sumy w odpowiednich kolumnach ale... jeszcze pasuje usprawnić to i usunąc dublujące się wpisy żeby nie było 2x Wrocław Rzeszów itd. w tej 2 tabelce. coś pokombinować z funkcją wyszukaj i jakoś nie mogę mozę pozniej mnie olsni :D
Computers can never replace human stupidity.
Awatar użytkownika
Marquss
~user
 
Posty: 460
Dołączenie: 27 Sty 2004, 23:26
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 4



Excel funkcje wyszukiwania

Postprzez Lars 25 Gru 2014, 12:18

1) Posortuj dane wg miast i wstaw sumy pośrednie dla wartości, które cię interesują
2) Chyba lepszy sposób: zaznacz dane, wstaw tabelę przestawną (etykietę B z miastami wstaw jako wiersze; sumy które potrzebujesz jako wartości)
Lars
~user
 
Posty: 72
Dołączenie: 22 Sty 2006, 00:59




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: AazJassima oraz 8 gości