• Ogłoszenie:

Poprawa jakości dźwięku w audacity

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Poprawa jakości dźwięku w audacity

Postprzez kamiledi15 15 Lut 2012, 20:34

reklama
Mam kilka starych kaset magnetofonowych, na których jest nagrany mój głos. Przegrałem je do komputera i poprawiłem jakość na tyle, na ile umiałem, ale i tak jest średnio. Może ktoś zna się lepiej na tym programie i napisze, czy w tym pliku da się coś więcej zrobić?
http://www.savefile.ro/rakz83e0q7tj/sunia_piszczy_3.mp3.htm
Nagrania mam około 8 godzin, ale oczywiście wystarczy mi instrukcja co zrobić i sam to poprawię :D Na muzyce mi średnio zależy (była puszczana z drugiego magnetofonu), głównie chodzi o głos.
Jeśli format mp3 jest problemem, to mogę zgrać ten fragment jeszcze raz do innego formatu, ale wtedy będzie gorsza jakość, bo już nie pamiętam, w jaki sposób go poprawiłem.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Poprawa jakości dźwięku w audacity

Postprzez Neo 15 Lut 2012, 21:31

Nie wiem czy oto chodzi, ale jeśli chcesz poprawić jakość dźwięku np. na 320 kb/s. To wystarczy zaznaczyć całą ścieżkę i później klikamy na Plik > Eksportuj > po czym wybieramy rozszerzenie czy to WAV czy MP3 (w zależności co wybierzemy) jeśli wybierzemy mp3 to po Prawej stronie jest taka nazwa jak Opcje klikamy na to i sobie tam "Tryb Częstotliwości Próbkowania" ja zawsze w tej opcji zaznaczam stały, później w "jakości" wybierasz sobie jaką chcesz jakość czy to 128 kb/s czy 320 kb/s, i klikasz Okej po czym klikasz na Zapisz. ;) Albo np. możesz użyć do tego innego programu np. Media Coder. :)
Pozdrawiam/Best Regards Jarek.

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”
Awatar użytkownika
Neo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 23 Sty 2005, 16:42
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 9



Poprawa jakości dźwięku w audacity

Postprzez kamiledi15 15 Lut 2012, 21:53

To jest zapisane w najwyższwj jakości, jaką znalazłem. Problem w tym, że to jest stara kaseta magnetofonowa i dźwięk jest jakby za wysoki, bo aż świdruje uszy :) A jak próbuję go obniżyć, to się zniekształca. W tej ,,korekcji graficznej" są ciekawe opcje, ale nie mogę znaleźć dobrej kombinacji.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Poprawa jakości dźwięku w audacity

Postprzez Neo 15 Lut 2012, 23:16

Aha, no to będę musiał się zastanowić i jak się zastanowię, to wtedy odpowiem Ci na temat.
Muszę to przemyśleć. ;)
Pozdrawiam/Best Regards Jarek.

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”
Awatar użytkownika
Neo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 23 Sty 2005, 16:42
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 9




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości