• Ogłoszenie:

Problem z filmami po formacie na starym sprzęcie

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Problem z filmami po formacie na starym sprzęcie

Postprzez gricha 21 Sie 2010, 14:19

reklama
Witam,

Problem dotyczy oglądania filmów fullscreen. Przed formatem oglądało się je idealnie. Chodziły płynnie nawet z CD mimo że komputer jest stary. Potem nastąpił format. Po zainstalowaniu systemu operacyjnego zainstalowałem wszystkie sterowniki do płyty głównej (również te odpowiedzialne za karte graficzną jako iż ta jest zintegrowana). Karcie graficznej przydzielane jest 128 MB Ramu. Płyta głowna to EPOX EP-5VKM3I. Po zainstalowaniu sterowników do tejże płyty głównej zainstalowałem zestaw kodeków K-Lite Mega pack. Filmy chodziły w miare płynnie na małym okienku i ewidentnie skokowo i strasznie niepłynnie na fullscreenie. Wydawało mi się nawet że tracą na jakości (co by wskazywało na karte graficzną) Pomyślałem wtedy że K-lite mega pack jest za dużą paczką kodeków i odinstalowawszy go zainstalowałem K-Lite basic pack. To jednak nie pomogło. Inne paczki kodeków też z problemem się nie uporały. Nie była to też wina software jako że próbowałem na: Media player classic, sub-edit, bestplayer 1.0, bestplayer 2, allplayer, VLC.
Co może powodować ten problem? Jak go rozwiązać? Komputer jest relatywnie stary więc czy to może być wina że tak powiem zbyt nowych kodeków? Czy może zbyt starych sterowników płyty głównej? Nie mam pomysłu jak to rozwiązać, ale skoro przed formatem wszystko działało jak należy, to teraz raczej też powinno..

Proszę o pomoc,
Pozdrawiam
gricha
~user
 
Posty: 256
Dołączenie: 17 Lut 2006, 20:29
Miejscowość: Myszków
Pochwały: 3



Problem z filmami po formacie na starym sprzęcie

Postprzez MaTi 21 Sie 2010, 14:48

Proponuje odinstalować kodeki. Następnie przeczyścić system programem CCleaner i na końcu zainstalować tylko ten pakiet CCCP Kodeki.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości