• Ogłoszenie:

Firefox 3.5.8 - nie zapamiętuje haseł

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Firefox 3.5.8 - nie zapamiętuje haseł

Postprzez palczak 02 Mar 2010, 22:41

reklama
Witam. W firefoxie nagle znikły mi hasła i loginy zapisane w programie. Ponadto gdy przy kolejnym logowaniu program nie pyta mnie o zapamiętanie loginu/hasła. Gdy zaznaczę przy logowaniu ZAPAMIĘTAJ MNIE to i tak program nie zapamiętuje. Które ustawienia zmienic by przywrócic zapamiętywanie haseł itp?
Image
palczak
~user
 
Posty: 176
Dołączenie: 22 Lut 2006, 16:47
Miejscowość: poznań




Firefox 3.5.8 - nie zapamiętuje haseł

Postprzez palczak 04 Mar 2010, 21:59

niestety nie pomogło. Usunąłem przeglądarkę i zainstalowałem ponownie i dalej nie zapamiętuje. Nawet nie wyskakuje pod paskiem nawigacyjnym komunikat "czy zapamiętać hasło?". jakieś rady? Jak usunąć WSZYSTKIE pliki związane z FF? gdzie się one znajdują (oczywiscie poza "program files" i "dane aplikacji") może gdy usunę wszystko to jakoś wróci do normy
Image
palczak
~user
 
Posty: 176
Dołączenie: 22 Lut 2006, 16:47
Miejscowość: poznań



Firefox 3.5.8 - nie zapamiętuje haseł

Postprzez Darom 08 Mar 2010, 01:20

A nie lepiej jest sobie zainstalowac badz zaktualizowac przegladarke FF do najnowszej wersji 3.6 ? - nowa wersja zapamietuje hasla.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Firefox 3.5.8 - nie zapamiętuje haseł

Postprzez palczak 13 Mar 2010, 01:40

darom,genialna rada... . gdyby to było takie proste nie zawracał bym głowy na forum. Zapamiętywanie haseł nie działa na IE, Mozilli i operze i nie ważne czy ostatnia wersja przeglądarek czy jakaś starsza. Czy coś może byc nie tak ustawione w systemie(w ogole jest taka możliwosc by systemowo wyłączy zapamiętywanie? Może to jakis wirus? eset co prawda wykrył jakies pierdółki, usunął wyleczył a przeglądarki dalej nie zapamiętuja hasel. Może się wydawać że błahy problem, ale naprawde czasochłonne jest wpisywanie co raz loginu i hasła do kazdej witryny/for itp. Mysle ze pomoze tylko stawianie na nowo systemu ;/
Image
palczak
~user
 
Posty: 176
Dołączenie: 22 Lut 2006, 16:47
Miejscowość: poznań



Firefox 3.5.8 - nie zapamiętuje haseł

Postprzez jarski185 13 Mar 2010, 08:51

palczak napisał(a):Jak usunąć WSZYSTKIE pliki związane z FF? gdzie się one znajdują (oczywiscie poza "program files" i "dane aplikacji")

Można spróbować odinstalować za pomocą revo uninstaller. Usuwałeś folder profilu? Usunął się poprawnie?;>
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Firefox 3.5.8 - nie zapamiętuje haseł

Postprzez palczak 13 Mar 2010, 23:59

tak usuwałem wg poradnika który podał wojtas. Nie wiem czy usunął się poprawnie, ale miałem wrażenie że po usunięciu profilu przeglądarka jest świeża. ALE... powtarzam.... problem nie dotyczy tylko Firefoxa... wszystkie przeglądarki straciły możliwość zapamiętywania haseł itp
Image
palczak
~user
 
Posty: 176
Dołączenie: 22 Lut 2006, 16:47
Miejscowość: poznań



Firefox 3.5.8 - nie zapamiętuje haseł

Postprzez jarski185 14 Mar 2010, 09:42

Poczyść cache przeglądarek i sprawdź.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Firefox 3.5.8 - nie zapamiętuje haseł

Postprzez KAMILOSSS 12 Kwi 2010, 22:05

Mam ten sam problem co kolega palczak, wystarczy jakieś 15 minut przerwy w korzystaniu z neta żeby po włączeniu Firefoxa zapomniał on hasła i loginy :/
Gdybyś kolego znalazł rozwiązanie tego problemu to pomóż
Awatar użytkownika
KAMILOSSS
~user
 
Posty: 29
Dołączenie: 04 Gru 2007, 00:20



Firefox 3.5.8 - nie zapamiętuje haseł

Postprzez MUTOPOMPKA 12 Kwi 2010, 22:17

Hmm. Odkąd zdarzyło mi się pokaszanić konfig oraz zapomnieć hasła i loginy niektóre zrezygnowałem z FF-owego zapamiętywania haseł. Korzystam z wtyczki LASTPASS, którą używam do tej pory.

Oto sznureczek do niej: https://lastpass.com
Szybko, łatwo i przyjemnie, a co za tym idzie i bezpiecznie. Wymaga zarejestrowania się, ale naprawdę warta uwagi wtyka, gdyż hasła są przechowywane na koncie szyfrowanym, do którego tylko posiadacz konta ma dostęp. Do tego generator haseł, do tego menu spersonalizowane itp.

Polecam gorąco!
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości