• Ogłoszenie:

Problem z instalacją k-lite codec pack - wybór playera

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Problem z instalacją k-lite codec pack - wybór playera

Postprzez Niemieto 23 Lip 2012, 15:45

reklama
Zauważyłem że odkąd zainstalowałem system nie zainstalowałem do tej pory kodeków. Postanowiłem zainstalowac powyższe Klikałem czały czas next,next - żadhnych ustawień nie zmieniałem w czasie instalacji. Ale ostatni krok jest barierą. Jest do wyboru http://naforum.zapodaj.net/3a927f91c64f.png.html
Nie wiem tutaj też mam sie zgodzić na domyślne ustawienia w instalatorze czy zaptaszkować to drugie, bo właśnie ten nie zaptaszkowany player mam w systemie(xp professional) Jaki jest najlepszy sposób, jak wyście instalowali albo jakbyście to zrobili

Liczę na odzew
Niemieto
~user
 
Posty: 116
Dołączenie: 20 Sie 2011, 16:50



Problem z instalacją k-lite codec pack - wybór playera

Postprzez adashko 23 Lip 2012, 16:16

Nie ma to większego znaczenia. Zaznacz ten program, którego będziesz używał do odtwarzania wideo. Później i tak w każdej chwili możesz zmienić domyślny program odtwarzający na inny (polecam BestPlayer'a)

Co do k-lite codec pack, to są różne wersje. Mega zawiera praktycznie wszystkie najważniejsze kodeki - przy instalacji najlepiej wybrać profil Lots of stuff:
Image
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Problem z instalacją k-lite codec pack - wybór playera

Postprzez Niemieto 23 Lip 2012, 18:52

mam k-lite codec pack full ale mówisz że póki co moge zaznaczyć program który aktualnie mam ? a nie będę później musiał zmieniac np typów plików avi mpeg4 mp3 itp itd po kolei? PS Ja zaznaczam domyślne opcje, wole nie kombinować, bo różne tutoriale przedstawiają różne instalacje a poza tym mam full a nie mega chyba że to nie ma znaczenia, ale nie wiem co znaczy to lots of stuff. BTW chciałem spytać jaką opcje zaznaczyć, bo klikałem next next next (standardowe ustawienia) Ale natknąłem sie na zagadkowy punkt o którym temat właśnie. I nie wiem czy zaznaczyć na koncu bo jak zaznacze na WMP to jak zmienie playera , zainstaluje innego to czy nie bede musiał klikac bez przerwy na każdy plik z osobna aby był odtwarzany w innym playerze i albo ewentualnie jak nie wskaże/skojarze kodeków do jakiegokolwiek playera (nie wiem czy to bezpieczne i jak to zrobić) to czy bo kliknięciu na jakiś plik bedzie mi odtwarzac automatycznie w WPM czy najpierwq wtedy bedzie pytac gdzie odtworzyc
Niemieto
~user
 
Posty: 116
Dołączenie: 20 Sie 2011, 16:50



Problem z instalacją k-lite codec pack - wybór playera

Postprzez adashko 23 Lip 2012, 20:04

Niemieto napisał(a):poza tym mam full a nie mega

Mega, jest obszerniejszy, ale full w praktyce też raczej wystarcza

Niemieto napisał(a):ale nie wiem co znaczy to lots of stuff

Oznacza "wiele rzeczy" - czyli więcej kodeków niż standardowa ilość.

Niemieto napisał(a):I nie wiem czy zaznaczyć na koncu bo jak zaznacze na WMP to jak zmienie playera , zainstaluje innego to czy nie bede musiał klikac bez przerwy na każdy plik z osobna aby był odtwarzany w innym playerze i albo ewentualnie jak nie wskaże/skojarze kodeków do jakiegokolwiek playera (nie wiem czy to bezpieczne i jak to zrobić)


A ilu używasz formatów muzycznych? Obstawiam, że 1, góra 2 :)
To samo z filmami - avi, mkv, mp4 - inne raczej wyszły obecnie z użycia.
Nie będziesz musiał klikać bez przerwy, wystarczy raz zastosować zmianę dla danego typu plików.

Niemieto napisał(a):le natknąłem sie na zagadkowy punkt o którym temat właśnie. I nie wiem czy zaznaczyć

To standardowe pytanie instalatora - tak jak mówiłem wcześniej zaznacz ten z którego korzystasz (z tej dwójki to już chyba wolałbym MPC), a później sobie to bezproblemowo zmienisz w przypadku przejścia na inny odtwarzacz, i będzie to operacja jednorazowa dla danego typu pliku :wink:
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Problem z instalacją k-lite codec pack - wybór playera

Postprzez Niemieto 24 Lip 2012, 16:50

Oznacza "wiele rzeczy" - czyli więcej kodeków niż standardowa ilość.

a jak zaznacze tą opcję bo ma ona w nawiasie "bez playera" to to znaczy że nie skojarzy mi kodeków z zadnym playerem (bo w takim razie nie ma co zaznaczac jakiegokolwiek playera) czy to że nie zainstaluje mi Media Player Clasic? Bo na jednym forum przeczytałem że nie zainstaluje MPC[b] ale czy będzie otwierać pliki automatycznie w windows media player - hmm..
[/b]
Nie będziesz musiał klikać bez przerwy, wystarczy raz zastosować zmianę dla danego typu plików.

A formaty dźwięków windows? One są już od początku przypisane czy je też będę musiał przypisywać?
Ostatnio edytowany przez Niemieto 24 Lip 2012, 17:04, edytowano w sumie 4 razy
Niemieto
~user
 
Posty: 116
Dołączenie: 20 Sie 2011, 16:50



Problem z instalacją k-lite codec pack - wybór playera

Postprzez adashko 24 Lip 2012, 16:57

Niemieto napisał(a):A formaty dźwięków windows? One są już od początku przypisane czy je też będę musiał przypisywać?


Nie <rotfl>
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Problem z instalacją k-lite codec pack - wybór playera

Postprzez Niemieto 24 Lip 2012, 17:00

Nie

One mnie nie powinny obchodzić bo i tak będą odtwarzane?
Niemieto
~user
 
Posty: 116
Dołączenie: 20 Sie 2011, 16:50



Problem z instalacją k-lite codec pack - wybór playera

Postprzez adashko 24 Lip 2012, 17:04

Niemieto napisał(a):One mnie nie powinny obchodzić bo i tak będą odtwarzane?


Będą odtwarzane, bez obaw - za bardzo się wczuwasz i szukasz na siłę problemów :wink:
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: muzammilseo8954 oraz 14 gości