• Ogłoszenie:

Podłączenie drugiego dysku z systemem

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Podłączenie drugiego dysku z systemem

Postprzez edo_90 01 Kwi 2012, 20:58

reklama
sytuacja wygląda następująco. Do swojego głównego komputera podłączyłem dysk dziewczyny, na którym był zainstalowany windows i ustawiony jakiś użytkownik z hasłem. Chciałem zgrać jej wszystkie dane na swój komputer jednak wyskakuje mi informacja o braku dostępu do tych plików. Wiecie jak można temu zaradzić?
edo_90
 
Posty: 202
Dołączenie: 16 Sty 2007, 20:47



Podłączenie drugiego dysku z systemem

Postprzez Haczyk 01 Kwi 2012, 21:12

Pracujesz na koncie XXX, a starasz sie wykonywać operację na plikach, które należą do użytkownika YYY - Windows na to nie zezwoli.

Widzę tutaj trzy wyjścia:
1. przejąć na właśność te pliki (co na dluzsza mete nie jest dobrym rozwiazaniem, bo później Twoja dziewczyna będzie miała problem z dostępem do tych plików)
2. odpalic jakiegoś linuxa z płytki (tzn. Live cd) i przekopiować stosowne dane
3. zalogować się na swoim komputerze na konto "Administrator" i sprobować skopiować te pliki (tej opcji nie jestem pewien czy zadziala)

1a. można jeszcze dodać sobie prawa odczytu/zapisu tych plików (zamiast od razu przejmować).

Być może ktoś z forumowiczów ma lepszy pomysł na rozwiazanie tego problemu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haczyk
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 21 Sty 2006, 16:11
Miejscowość: Drzewica/Bydgoszcz
Pochwały: 62



Podłączenie drugiego dysku z systemem

Postprzez edo_90 01 Kwi 2012, 21:16

Kod: Zaznacz wszystko
3. zalogować się na swoim komputerze na konto "Administrator" i sprobować skopiować te pliki (tej opcji nie jestem pewien czy zadziala)

1a. można jeszcze dodać sobie prawa odczytu/zapisu tych plików (zamiast od razu przejmować).



jak to zrobić?

Dodano 02.04.2012 04:20:06:
wszedłem na ten dysk przez linuxa, wersja Debian Live 6. Problem polega na tym, że nie widzi żadnych plików.
edo_90
 
Posty: 202
Dołączenie: 16 Sty 2007, 20:47



Podłączenie drugiego dysku z systemem

Postprzez Haczyk 02 Kwi 2012, 08:31

edo_90 napisał(a):3. zalogować się na swoim komputerze na konto "Administrator" i sprobować skopiować te pliki (tej opcji nie jestem pewien czy zadziala)

pierwsza opcja: uruchom wiersz poleceń (start -> uruchom -> cmd) i wpisz "net user Administrator /active=yes". Od tej pory konto Administratora powinno być widoczne w czasie logowania do systemu.
druga opcja: po prostu wyloguj się z systemu i wpisz ręcznie login (tj. "Administrator") oraz stosowne hasło


edo_90 napisał(a):1a. można jeszcze dodać sobie prawa odczytu/zapisu tych plików (zamiast od razu przejmować)

Prawym przyciskiem myszki na katalog z plikami - z menu wybierz Właściwości. W okienku znajdź zakładkę Security (Zabezpieczenia) i tam dodaj swoje konto :)

edo_90 napisał(a):wszedłem na ten dysk przez linuxa, wersja Debian Live 6. Problem polega na tym, że nie widzi żadnych plików.

zapewne nie masz podmontowanych partycji windowsowych -> tutaj prosty tutorial
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haczyk
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 21 Sty 2006, 16:11
Miejscowość: Drzewica/Bydgoszcz
Pochwały: 62



Podłączenie drugiego dysku z systemem

Postprzez edo_90 02 Kwi 2012, 16:11

zapewne nie masz podmontowanych partycji windowsowych -> tutaj prosty tutorial


nic z tego poradnika nie rozumiem. dla mnie to czarna magia...

Dodano 02.04.2012 15:50:02:
da się naprawić na tym zepsutym dysku windowsa? zrobić jakąś nakładkę?
edo_90
 
Posty: 202
Dołączenie: 16 Sty 2007, 20:47




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości