• Ogłoszenie:

Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez webwebweb 05 Lut 2011, 19:28

reklama
Witam,

Robiłem sobie formata i zgrałem tam wszystkie zdjęcia. Następnie poszedłem do znajomego i chciałem zgrać pliki i usunąłem wszystkie swoje foldery żeby było miejsce. Jak teraz mogę odzyskać te dane z jego komputera? W koszu nie ma, a przywracanie systemu chyba niewiele da skoro pliki tam były może z 10 sekund?

Pozdrawiam,
webwebweb
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 23 Gru 2010, 18:35



Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez floyd5 05 Lut 2011, 19:34

Z tego co rozumiem wrzuciłeś pliki na pendriva, potem je usunąłeś i skopiowałeś coś innego?
Nadpisanych danych nie odzyskasz domowymi metodami. Jeżeli oprócz tego formatowanego komputera i pendriva nie było innych kopii nic się nie zrobi.
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez Gimli 05 Lut 2011, 19:49

A ja myślę że spokojnie można skorzystać z programu Ontrack EasyRecovery. Jedynym minusem tego programosa jest to że trzeba wyłożyć na niego kasę - aczkolwiek niewielką bo 150 zetów.
Przy profesjonalny programosie to nic.
Wszystko zależy jak cenne były usunięte pliczki...
Gimli
~user
 
Posty: 37
Dołączenie: 28 Gru 2010, 14:52
Pochwały: 2



Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez webwebweb 05 Lut 2011, 20:50

Ale komputer nie był formatowany.

Nagrałem pliki na pendrive'a. I poszedłem do znajomego a zapomniałem ich zgrać, po prostu usnął z tego pendrive'a cały folder i wgrał tam inne pliki. czy da się odzyskać w takim wypadku?
webwebweb
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 23 Gru 2010, 18:35



Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez floyd5 05 Lut 2011, 20:56

Najważniejsze jest to czy gdzieś masz nienadpisaną kopię. Jeżeli pliki zostały tylko usunięte, ale nie nadpisane, to masz sporę pole do popisu, bo fizycznie cały czas są na dysku/pendrivie itp. Gdy usuwasz pliki nie są one w żaden sposób wymazywane, tylko miejsce na dysku gdzie były zostaje oznaczone jako puste. Dopiero gdy komputer coś zapisuje w tym miejscu dane są usuwane i trudno je wtedy odzyskać.
Ponieważ piszesz, że na pendrivie nie było miejsca, zakładam, że usunięte pliki zostały nadpisane. Były gdzieś jeszcze?
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez webwebweb 05 Lut 2011, 21:57

był folder "x" i usunąłem go całego , później zapełniłem dysk ok. 3,5 gb (na 4gb pojemności).

Te zdjęcia były jeszcze na komputerze przed formatami dwoma.
webwebweb
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 23 Gru 2010, 18:35



Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez floyd5 05 Lut 2011, 22:27

Jeżeli będziesz miał szczęście z pendriva coś odzyskasz, wprawdzie niedużo, ale jeżeli ci zależy to zawsze coś. Oczywiście zawsze możesz też iść do specjalisty, ale koszty odzyskiwania danych są bardzo duże. Zdjęcia prawdopodobnie zostały nadpisane, ale być może trochę się uratuje.
Mi ostatni pomógł UndeleteMyFiles możesz spróbować.
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez Gimli 05 Lut 2011, 22:40

Jeżeli cały folder został wcześniej usunięty i zostały tam wgrane zupełnie inne pliki to gdzie tu w ogóle mowa o ich nadpisaniu?

@webwebweb
Rozumiem iż Twój kolega usunął ten folder z pendrive'a na swoim kompie?
Jeżeli tak to masz do wyboru kilka programosów do poszukania Twojego faldera na jego dysku i do jego odzyskania (zresztą pendraka też możesz przeszukać).
Poczynając od najprostszego, freewarowego programosa Recuva, (szczerze mówiąc - taki sobie...), poprzez np. TestDisk & PhotoRec 6.12 Beta, lub R-Studio 5.3 Build 132965 a na Ontrack EasyRecovery skończywszy.
Generalnie - spróbuj Test Diskiem, powinno się udać.
Gimli
~user
 
Posty: 37
Dołączenie: 28 Gru 2010, 14:52
Pochwały: 2



Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez floyd5 05 Lut 2011, 23:34

Gimli napisał(a):Jeżeli cały folder został wcześniej usunięty i zostały tam wgrane zupełnie inne pliki to gdzie tu w ogóle mowa o ich nadpisaniu?

:1: Czyli uważasz, że co się stało z obszarem gdzie folder był zapisany? Teleportował się do innego pendriva?

Jeżeli folder był mniejszy niż 400MB to jest szansa, że ten folder nie został w ogóle nadpisany, ale to tylko szansa. Jeżeli był większy niż 400MB to musiał zostać choć częściowo nadpisany, bo inaczej te 3,5GB nie zmieściło by się.
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez Gimli 06 Lut 2011, 13:13

@floyd5
Wprawdzie nie uważam aby folder teleportował się do innego pendrive'a, ale nie wiem jednak co ty rozumiesz przez określenie "nadpisanie".
Generalnie moim zdaniem są możliwe 2 określenia nadpisania.
1. Zmiana zawartości czyli Jeżeli miałeś w katalogu plik o jakiejś tam nazwie i zastąpiłes go innym plikiem o tej samej nazwie (dotyczy to także usunięcia pliku lub jego wklejenia) to wtedy faktycznie go nadpisałeś, W takiej sytuacji niestety, rzeczywiście metodami programowymi samodzielnie raczej go nie odzyskasz.
2.Zapisanie ( Nadpisanie) miejsca na dysku gdzie był usunięty plik innymi danymi (to tak jakby niedokładne wytarcie ołówka gumką i zakolorowanie tego miejsca kredką), a myślę iż z tym przypadkiem mamy tu do czynienia i tu raczej powinniśmy odzyskać utracone dane a przynajmniej ich większość.
Oczywiście możesz się ze mną nie zgodzić ale taki jest w tej kwestii mój punkt widzenia .
Pozdrowionka dla Ciebie :)

@webwebweb
Polecam lekturę odzyskiwanie-utraconych-plikow-vt7747.html

A w opisanym temacie zwrócić uwagę na tutoriale dotyczące:
1. Ontrack EasyRecowery (który polecałem...)
2. PC INSPECTOR File Recovery

Życzę owocnego odzyskania danych :wink:
Gimli
~user
 
Posty: 37
Dołączenie: 28 Gru 2010, 14:52
Pochwały: 2



Program do odzyskania usuniętych danych z pendrive'a

Postprzez floyd5 06 Lut 2011, 14:16

Mam na myśli to co podałeś w punkcie drugim. Nie wiem tylko dlaczego sądzisz, że uda się odzyskać większość nadpisanych danych darmowymi programami. Dla profesjonalistów z dobrym sprzętem i oprogramowaniem to nie problem, ale wątpię czy da się to zrobić domowymi metodami. Oczywiście nigdy nie zaszkodzi spróbować, ale szansę są niewielkie.
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cimec27065, EmmaClark oraz 11 gości