• Ogłoszenie:

płatnik, po restarcie kompa nie widać stworzonego dysku

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Płatnik, po restarcie kompa nie widać stworzonego dysku

Postprzez mcgiwer 04 Lip 2008, 19:15

reklama
Witam, stworzyłem sobie folder przez wiersz poleceń czyli subst a: c:\dysk tak by program płatnik widział ten folder jako dysk A (czyli stacje dysków ) lecz po każdym restarcie kompa w "mój komputer" nie widać tego dysku i muszę tworzyć go jeszcze raz, co zrobić by komputer po ponownym uruchomieniu stale widział ten stworzony dysk??
mcgiwer
Awatar użytkownika
mcgiwer
~user
 
Posty: 101
Dołączenie: 08 Sty 2006, 22:23



Postprzez Dzi@dek 04 Lip 2008, 23:33

mcgiwer napisał(a):stworzyłem sobie folder przez wiersz poleceń czyli subst a: c:\dysk

Nie wykonasz polecenia A:
Więcej info:
http://www.grzegorz.net/articles/index.php?id=virtdrv
Możesz zrobić to równiez za pomocą programu: Visual Subst
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez mcgiwer 05 Lip 2008, 10:37

Tym poleceniem udało mi się zmapować dysk jako stacje dysków ale po restarcie kompa znika zmapowany dysk i muszę go tworzyć ponownie przez to polecenie, bo jakiś mądrala wymyślił że do certyfikatu w programie "Płatnik" musi być stacja dysków, a w laptopie jej nie ma więc gdzieś wyczytałem że wystarczy stworzyć folder o nazwie np. klucz i w wierszu poleceń wpisać: subst a: c:\klucz i laptop widzi dysk "A" i Płatnik też go widzi, ale problem w tym że po restarcie już tego dysku zmapowanego nie ma. Ok "Dzi@dek" dzięki sprawdzę tym "Visual Subst"

No i niestety Dzi@dek w Visual Subst utworzyłem wirtualny napęd i po restarcie też znikł i nie ma go w "mój komputer" może to wina Nortona? może wywalać zmapowany dysk??
mcgiwer
Awatar użytkownika
mcgiwer
~user
 
Posty: 101
Dołączenie: 08 Sty 2006, 22:23




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: youth oraz 10 gości