• Ogłoszenie:

z przycinaniem ścieżki dzwiękowej w filmie.

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

z przycinaniem ścieżki dzwiękowej w filmie.

Postprzez Tomasz 04 Kwi 2008, 10:20

reklama
Witam.

Mam pewien kłopot i nie wiem jak się go pozbyć. Otóż nagrywam sobie film z lektorem itd. Gold Wave rejestruje mi dzwięk nagrania zapisując go.

Długość filmu wynosi: 0:43:11.975

Kiedy skończy mi się nagrywać film chciałbym aby nagranie ścieżki dzwiękowej wynosiło dokładnie tyle co podana wartość filmu wyżej. Obcinanie metodą na "ucho" ze słuchu nie nadaje się. Za pomocą narzędzi zoom nie za bardzo nadaje się bo idealnie nie dotnę ścieżki dzwiękowej co do milisekundy czyli 975. Nietetety nawet gdybym pominął tą wartość i przyciął film do równej wartości czyli 0:43:11:00 efektem tego będzie przesunięcie ścieżki dzwiękowej względem filmu i głos będzie się rozjeżdzał z filmem.

- Przeszukałem program Gold Wave ale nie mogę znaleźć narzędzia do obcinania ścieżki dzwiękowej poprzez wpisanie wartości od... do... i przyciąć. tyle ile się chce. Moze bardziej doświadczeni znają ten program lepiej niż ja i wiedzą gdzie taka opcja tam się znajduje.

- Czy może jest inne jakieś narzędzie które np: po wczytaniu ściezki dzwiękowej w postaci wav albo mp3 i po zaznaczeniu obszaru głosu i wpisaniu wartości filmu następuje przycinanie do danego momentu uzyskując w ten sposób ścieżkę dzwiękową dokładną co do filmu.? czy ktoś zna takie narzędzie. czy wogóle takie jest ?

Pozdrawiam Tomasz
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7



Postprzez t0d 04 Kwi 2008, 13:37

program Cool Edit Pro 2.1 -
1. instalujesz (nawet triala), wybierasz mu w oknie startowym pierwszą opcję (tak żeby był Save - i dowolną inną)
2. otwierasz plik WAV (bo mp3 niby otwiera ale w trialu są problemy z zapisaniem ;))
3. menu view - viewing range
4. wpisujesz:
from: 0:00.000
to: 43:11.975
5. klikasz OK
6. dwukrotnie klikasz na wykresie pliku (no na tym zielonym :P)
7. menu file - save selection

Autor postu otrzymał pochwałę
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez Tomasz 04 Kwi 2008, 13:48

Dzięki za pomoc. Spróbuje później to zrobić jak wrócę z roboty. Dam znać napewno co i jak.
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cimec27065 oraz 5 gości