• Ogłoszenie:

jak wyciągnać scieżki dzwiekowe z muzyką z pliku mpeg

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Jak wyciągnać scieżki dzwiekowe z muzyką z pliku mpeg

Postprzez Tomasz 17 Wrz 2007, 17:57

reklama
Mam płytę CD kupioną w sklepie z muzyką. Nie ma tam muzyki nagranej na płycie w postaci Audio Track tylko jest jeden plik MPEG. Rzecz ma się tak, że plik mpeg waży 28.7 MB. Natomiast kiedy kliknę prawym przyciskiem myszy na ta płyte to pokazuje mi 596 MB. Plik ten jest zapisany jako videoklip tzn scieżka dzwiekowa płyty cd odtwarza się ale jako wideoklip. Przekładowo odtwarzam to w windows media player to mam 17 różnego rodzaju ścieżek muzycznych oraz videoklip mogę oglądać. Jednak płyta ta nie pójdzie mi w radiu mp3 na płyty CD. Moje pytanie jest nastepujące. Jak wyciagnać ścieżki dzwiekowe z pliku mpeg aby móc potem zapisac je do mp3 i odsłuchiwac w playerze albo radiu. Próbowałem to robić programem Super Video to Audio Converter ale wyciaga mi tylko jedną ścieżkę dzwiekową. Prosze o pomoc jaki dobry by był program na tą bolaczkę oraz czy wogóle to da się zrobić. Tomasz
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7



Postprzez jeff 17 Wrz 2007, 18:28

rzeźnik mpegów albo np videomach :)

edit, nie spotkałem sie z takim czyms ale muze z mpegów'/avi wlasnie wyciągałem rzeźnikiem, spróbuj
Ostatnio edytowany przez jeff, 17 Wrz 2007, 18:29, edytowano w sumie 1 raz
jeff
 



Postprzez Aros5 17 Wrz 2007, 18:28

Powiem szczerze że nigdy się z takim czymś nie spotkałem, ale jeżeli trzeba wyciągnąć dowolną ścieżkę dźwiękową z obojętnie jakiej formy audio/audiowideo polecam program Audacity a to niego kodek Lame żeby zapisać dżwięk bezpośrednio do MP3.

http://www.programosy.pl/program,audacity.html

Obsługa banalna, odpalasz nagrywanie, potem muzyke, na koniec obciać niepotrzebne fragmenty i zapisać, ot wszystko :wink:
4770k @ 4,6GHz, HR-02 BW, AsRock Z87 Extreme4, Patriot 32GB 1600MHz, Gigabyte GTX 760 @ 1185/1752 MHz , XFX Pro 550W, Crucial MX550 1TB + Crucial BX100 256GB + Goodram Iridium Pro 240GB, Fractal Design Meshify S2, Genius HF1800, 3x Dell U2412M, Logitech G403, Tesoro Durandal,
HP Elitebook 2570p: i7 3630QM, 16GB RAM, 256+ 250 GB SSD, eGPU
Awatar użytkownika
Aros5
~user
 
Posty: 1164
Dołączenie: 02 Lip 2006, 16:24
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 29



Postprzez Kokust 17 Wrz 2007, 18:57

http://programosy.pl/program,video-mp3-extractor.html

Video mp3 extractor najlepszy do tego.Bardzo prosty w obsłudze
Wygląda to tak:
Image
Ostatnio edytowany przez Kokust 17 Wrz 2007, 19:15, edytowano w sumie 4 razy
I am what I am from beginning to the end...
Soulfly
Kokust
 
Posty: 176
Dołączenie: 28 Cze 2007, 09:38
Pochwały: 1



Postprzez jeff 17 Wrz 2007, 19:06

Kokust napisał(a):tp://dobrexxxxxxxx


nie linkujemy tego serwisu :)

z innych można ale nie z tego co podałeś :)
jeff
 



Postprzez Tomasz 18 Wrz 2007, 10:27

Panowie to nie tak. Moze napisze wszytsko jeszzce raz od poczatku.

1 wkładam płytę do napędu CD - ROM.
Pojawia mi się taka ikona, gdzie po najechaniu kursorem na nią wyświetla mi się ze na płycie są pliki. gdzie ich wielkość jest 569 MB co stwierdza poniższy obrazek.
Image
2 Po otwarciu płyty mam tylko jeden plik o nazwie VODOPAD który ma wagę 28,4 MB . Ten plik zawiera tylko jedną muzykę, która mogę sobie skonwertować dowolnym programem albo innymi jak radzicie wyżej. Z tym nie mam problemu. Plik mozesz sobie pobrać z tego miejsca: Pobierz
Plik o nazwie VODOPAD jest jednym z plików muzycznych na płycie - prościej mówiąć jest to jedna piosenka z tej płyty. Po skopiowaniu PPM i wrzuceniu tego pliku na pulpit a nastepnie do np: Windows media player wyświetla mi się tylko jedna ścieżka dzwiekowa. Pozostałych ścieżek nie ma.
3] Kiedy Uruchamiaom płytę przez player - Windows media player i wczytuję tą płyte tak jak na obrazku widzicie Tutaj to mam wszytskie pliki [ścieżki muzyczne] łącznie z scieżką VODOPAD która poswietliłem.
Teoretycznie na płycie tych scieżek nie ma - nie widać ich bo są w jakiś sposób ukryte. Być może one są zapisane w plikach audio [AUDIO TRACK] ale w jakiś sposób ukryte. Tak jak mówiłem wcześniej plik VODOPAD jest plikiem mpeg. Bo kiedy go pakowałem winrarem i wysyłałem na serwer pisało plik mpeg - zobacz Tutaj

Trochę źle to u góry napisałem w wczesniejszych postach, ze wszytskie ścieżki dzwiękowe są ukryte w plku VODOPAD. Jednak tak nie jest i trochę was w błąd wprowadziłem. Poprawnie jest teraz napisane. W zwiazku z tytm ponawiam pytanie - jak wyciagnąć pozostałą muzykę nie z pliku VODOPAD ale z plyty CD.
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7



Postprzez Kokust 18 Wrz 2007, 10:44

zobacz czy masz włączone "Pokaż ukryte pliki i foldery".Wejdz w panel sterowania->opcje folderów->zakładka widok.Kliknij pokaż ukryte pliki i foldery.Napisz czy po tym widac resztę plików
I am what I am from beginning to the end...
Soulfly
Kokust
 
Posty: 176
Dołączenie: 28 Cze 2007, 09:38
Pochwały: 1



Postprzez MUTOPOMPKA 18 Wrz 2007, 13:32

Masz płytkę nagraną jako MULTI, czyli obraz i dźwięk. Nie pamiętam jak to się zwało dokładnie, ale płytka nagrana jako MIXED Mode, czy jakoś tak.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Aros5 18 Wrz 2007, 20:14

Tomasz rozumiem o co ci chodzi, ale docelowo chcesz sobie zapisać tą muzyke co masz na tej płycie w MP3 czy innym formacie tak :?: Ponieważ nie znam innego sposobu proponuje programem Audacity ponagrywać sobie każdy utwór i pozapisywać :wink: . Chwila zabawy ale sposób prosty i pewny.
Chyba że ktoś wymyśli coś lepszego.
4770k @ 4,6GHz, HR-02 BW, AsRock Z87 Extreme4, Patriot 32GB 1600MHz, Gigabyte GTX 760 @ 1185/1752 MHz , XFX Pro 550W, Crucial MX550 1TB + Crucial BX100 256GB + Goodram Iridium Pro 240GB, Fractal Design Meshify S2, Genius HF1800, 3x Dell U2412M, Logitech G403, Tesoro Durandal,
HP Elitebook 2570p: i7 3630QM, 16GB RAM, 256+ 250 GB SSD, eGPU
Awatar użytkownika
Aros5
~user
 
Posty: 1164
Dołączenie: 02 Lip 2006, 16:24
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 29



Postprzez Tomasz 18 Wrz 2007, 20:23

Kokust napisał(a):zobacz czy masz włączone "Pokaż ukryte pliki i foldery".Wejdz w panel sterowania->opcje folderów->zakładka widok.Kliknij pokaż ukryte pliki i foldery.Napisz czy po tym widac resztę plików


Tak też zrobiłem jak mówiłeś i faktycznie wyświetliło mi ukryte pliki - zresztą zobacz sam:
Image
więcej żadnych plików nie ma. Próbowałem też za pomoca programu do odzyskiwania plików z nośników CD i DVD ale nie odzyskałem ani jednej muzy za to takie pliki jak powyżej pokazuje. Jest ich kilka + plik Vodopad który był normalnie na płytce

Mutopompka napisał(a):Masz płytkę nagraną jako MULTI, czyli obraz i dźwięk. Nie pamiętam jak to się zwało dokładnie, ale płytka nagrana jako MIXED Mode, czy jakoś tak.

Czyli wg ciebie w ten sposób nagranej płytce nie mam szans na wydobycie muzyki :?:

Aros5 napisał(a):Tomasz rozumiem o co ci chodzi, ale docelowo chcesz sobie zapisać tą muzyke co masz na tej płycie w MP3 czy innym formacie tak Ponieważ nie znam innego sposobu proponuje programem Audacity ponagrywać sobie każdy utwór i pozapisywać . Chwila zabawy ale sposób prosty i pewny.
Chyba że ktoś wymyśli coś lepszego.

Chcę zgrać tą płytkę do obojetnie jakiego pliku moze byc wav albo mp3 aby potem mozna było ja nagrac jako pliki audio. Ta płytka w chwili obecnej nie chce się uruchamiać w odtwarzaczu np: płyt CD albo zwykłej wieży, gdyz plik Vodopad jest plikiem mpeg. Po za tym wczytywałem plik do audacity albo nawet Gold vawe ale ścieżka tam jest tylko jedna i z tej jednej sobie plik umiem wydobyć. Sęk w tym że pozostała muzyka jest jakoś ukryta i tak się jej nie da rady wydobyć jak piszesz.
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7



Postprzez Aros5 19 Wrz 2007, 17:10

Tomasz nie do końca w ten sposób o tym myślałem. Przedstawie swój pomysł w punktach:

1.Odpalasz Audacity i wcisakasz nagrywanie (to czerwone kółeczko)
2.Włączasz Media Player, wczytujesz płyte i odpalasz po kolei wszystkie utwory
3.Jak wszystko będzie nagrane wycinasz niepotrzebne fragmenty (ciesze itp) dzielisz na poszczególne utwory dzwięk ktory nagrałes i wszystko :wink:

Zapisujesz do Mp3 i mozesz nagrac na audio CD.
4770k @ 4,6GHz, HR-02 BW, AsRock Z87 Extreme4, Patriot 32GB 1600MHz, Gigabyte GTX 760 @ 1185/1752 MHz , XFX Pro 550W, Crucial MX550 1TB + Crucial BX100 256GB + Goodram Iridium Pro 240GB, Fractal Design Meshify S2, Genius HF1800, 3x Dell U2412M, Logitech G403, Tesoro Durandal,
HP Elitebook 2570p: i7 3630QM, 16GB RAM, 256+ 250 GB SSD, eGPU
Awatar użytkownika
Aros5
~user
 
Posty: 1164
Dołączenie: 02 Lip 2006, 16:24
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 29



Postprzez Tomasz 20 Wrz 2007, 13:07

Witam

Można i tak zrobić jak piszesz - też nie wyjdzie źle ale wkońcu udało mi się zgrać ściezki z tej płyty i są oryginlane a nie przechwytywane. Pozdrawiam.

Do modertorów. Można zamknąc temat ponieważ sam znalazłem sposób na zgranie ścieżek dzwiekowych z takiej płyty.
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości