• Ogłoszenie:

test ram u - błędy

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

test ram u - błędy

Postprzez Jakob29 31 Mar 2005, 23:07

reklama
Witam :wink:
Od jakiegos czasu mam problem komp bez jakiegos wiekszego powodu sie resetuje. Problem ten sie nasila przy grach lub nagrywaniu cd. Odnosze wrazenie "reset" nastepuje przy max. obciazeniu pamieci ram, ale moge sie mylic Wiec wzialem pierwszy lepszy programik do testowania ramu np: prime 95, mem test. Niestety blad na bledzie :cry:
Kod: Zaznacz wszystko
np; fatal error rounding was 0,4996............... expected less then 0,4
operacja zostala zatrzymana. przepraszam za bledy jesli jakies sa ale angielski nie jest moja mocna strona
:arrow: Teraz ciekawa rzecz pomimo tych bledów pamiec jakos dziala np w necie i innych programach ktore nie apsorbuje w duzym stopniu ram u.
:arrow: czy mam sie przejmowac tymi bledami jesli pamiec dziala
Prosze o rade :!: :!:
Moj sprzet to
Epox EP-3PTA
256 MB PC133 SDRAM
Celero 1200
nVIDIA GeForce2 MX/MX 400
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10



Postprzez MUTOPOMPKA 31 Mar 2005, 23:20

weź tą pamięć wyciągnij, przeczyść z kurzu, następnie odkurz slot DIMM miękką szczoteczką (pamięci tak samo)...

Potem wsadź je spowrotem i ładuj memtesta na co najmniej 2h....

Jeśli nie będzie błędów, to winą może być zasiłka.... Ale jeśli będą błędy to weź wsadź ją do innego kompa (o ile możesz i tam sprawdź)... Jeśli nadal będą błędy -> masz winowajcę... Jeśli nie będzie -> wina leży gdzie indziej.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Jakob29 31 Mar 2005, 23:55

Dzieki za rade napewno sprawdze i dam znac :wink:
Mam jeszcze jedno pytanie czy blednie dzialajaca pamiec (mam na mysli te bledy wyskakujace w "tescie") ma wpływ na pojawiajace sie dosc czesto bledy (posiadam win 98 se) mam tu na mysli komunikat wystapil blad krytyczna nastapi zamkniecie programu lub wystapil krytyczny blad w ***.dll nastapi zamknieccie programu :roll:
Ps Dzieki MUTOPOMPKA za szybka odpowiedz :wink:
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10



Postprzez MUTOPOMPKA 01 Kwi 2005, 00:10

Jakob29 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie czy blednie dzialajaca pamiec (mam na mysli te bledy wyskakujace w "tescie") ma wpływ na pojawiajace sie dosc czesto bledy (posiadam win 98 se) mam tu na mysli komunikat wystapil blad krytyczna nastapi zamkniecie programu lub wystapil krytyczny blad w ***.dll nastapi zamknieccie programu
Oczywiście, ponieważ system zapisuje dane w pamięci tak, jak mu pasuje.... I jeśli trafi na błędny obszar, po zwróceniu się do komórki pamięci zamiast jakiejś wartości dostanie syf, i później interpretuje to właśnie tak, że nastąpił wyjątek krytyczny....

Choć nie zawsze tak się będzie działo (winą może być źle napisany sterownik, lub biblioteka *.dll, oraz inna wersja *.dll -> czyt. starsza)....
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Jakob29 04 Kwi 2005, 20:02

Witam :!:
Przepraszam ze tak dlugo mnie nie bylo ale mialem male problemy :roll: ze sprzetem :twisted:
:arrow: MUTOPOMPKA miales racje pamiec RAM zaliczyla kosz :lol:
:arrow: Teraz jestem posiadaczem xp(przesiadka z 98se) i mam male problemy :twisted: ale to juz inna bajka :) Na razie w ruch idzie szukajka na forum oraz google :mrgreen:
Pozdrawiam :wink:
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: xapep oraz 7 gości