• Ogłoszenie:

Program ftp

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Program ftp

Postprzez JarekMk 11 Gru 2004, 21:17

reklama
Witam ! Mam takie pytanie znacie może jakiś programowy serwer ftp ( coś jak iis tylko że na 98) ?? Mam nadzieje że mi pomożecie, osoba która poda najlepszy program z linkiem ma "plusa"! :wink: :wink: :wink:
JarekMk
~user
 
Posty: 5151
Dołączenie: 10 Lis 2004, 13:38
Pochwały: 301



Postprzez Puma 12 Gru 2004, 10:33

GuildFTPd

ftp://download.idg.pl/11129/vol2/w95/servers/guildftpd/0.999.9/GuildFTPd.exe

GuildFTPd jest wpelni darmowy i nie wymaga jakichkolwiek rejestracji.
Instalacja odbywa sie bezproblemowo. GuildFTPd dziala wzorowo na Systemach Win XP,98,98 SE,98 Milenium (na innch nie Testowalem). Osobiscie uzywam tego programu na moim komputerze. Jest w pelni stabilny co jest bardzo wazne w tego rodzaju programach. GuildFTPd jest w obsludze bardzo intuicyjny ale nie nalezy do nalatwiejszych. W zasadzie kazdy z latwoscia moze zalozyc serwer FTP . Ale jego odpowiednie skonfigurowanie moze sprawic troszqe wiecej problemow. Program umozliwia stworzenie kilku profili , dzieki czemu mozemy stworzyc konta dla naszych kolegow z ograniczonym dostepem . Dla poszczegolnego uzytkownika mozemy ustawic inne opcje ochrony i zasad dostepu. Udostepnianie plikow odbywa sie porzez dodawanie folderow z najdujacych sie na naszym dysku twardym . Przy okazji ustawiamy opcje odczytu z wybranego folderu.
Resumujac GuildFTPd jest chyba jednym z lepszych darmowych programow do stawiania Serwera FTP. Posiada wiele interesujacych funkcji ale jak na moj gust powinno byc ich troszqe wiecej. Mozemy bezproblemu uzywac go do wymiany plikami pomiedzy kolegami ale rownie jako serwer plikow zrodlowych dla naszej stronki. Za minus mozemy uznac brak spolsczenia oraz niezbyt pieknie wygladajcy interface GuildFTPd polecam kazdemu kto potrzebuje udostepnic pliki znajdujace sie na wlasnym PC.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez JarekMk 13 Gru 2004, 20:29

Puma dzięki! Masz "plusa" ! Napisz jeszcze jakie najważniejsze opcje trzeba ustawić po starcie serwera (userów już mam) Pozdro! :wink: :wink:
JarekMk
~user
 
Posty: 5151
Dołączenie: 10 Lis 2004, 13:38
Pochwały: 301



Postprzez Puma 14 Gru 2004, 09:44

Właściwie żadnych, przynajmniej ja nie ustawiałem, ustawiłem userka, udostępniłem jemu katalogi z dostępem tylko do odczyty i to koniec, serwer hula jak złoto :)
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez Magik 14 Gru 2004, 09:51

Witam
TUTAJ
znajduje sie opis zalozenie ftp pod jednym z najlepszych do tego celu programów: BulletProof FTP Server
Sam soft takze jest do pobrania
Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości