• Ogłoszenie:

używanie programów typu bitcomet - p2p

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

używanie programów typu bitcomet - p2p

Postprzez Shady 09 Paź 2005, 09:33

reklama
Yo!
Zamieszczam tu instrukcję nt. ściągania plików torrent.
Zauważyłem że dużo tematów jest tworzonych o tym i z nudów troszkę to tu zamieściłem by nie którym pomóc np. serwerowi Programosy.pl.
Nie wiem czy mi się udało ale co tam... nie grzeszę przecież.
Zacznijmy od początku.

Co to jest P2P ?
P2P (peer to peer) jest to bezpośrednie połączenie dwóch i więcej komputerów. W niektórych występuje centralny serwer indeksujący udostępniane zasoby i łączący innych chętnych użytkowników - w przypadku sieci BitTorrent chodzi o tracker.

Aktualnie najpopularniejszymi sieciami p2p są :

* BitTorrent
* eDonkey
* Overnet
* Gnutella (Bearshare, Limewire, etc)
* Gnutella 2 (Shareaza)
* Fasttrack (Kazaa, Imesh, Grobster)
* Soulseek
* Direct Connect
* Opennap

Klient jest to program wykorzystujący daną sieć, klientów jednej sieci może być wiele.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co to jest NAT ?

Nat - z angielskiego Network Address Translation - jest to krótko mówiąc technika pozwalająca na translację adresów sieciowych. Co to oznacza ? Gdy w Internecie zaczęło przybywać komputerów, zaistniała groźba wyczerpania puli dostępnych adresów internetowych. Aby temu zaradzić, lokalne sieci komputerowe, korzystające z tzw. adresów nieroutowalnych, czyli specjalnej puli adresów tylko dla sieci lokalnych, mogą zostać podłączone do Internetu przez jeden komputer, lub urządzenie, posiadający mniej adresów internetowych niż komputerów w tej sieci. Taki komputer, gdy komputery z sieci lokalnej komunikują się ze światem, dynamicznie tłumaczy adresy nieroutowalne na adresy zewnętrzne, umożliwiające użytkowanie Internetu przez większą liczbę komputerów niż posiadana liczba adresów zewnętrznych. Inaczej mówiąc, jest to potrzebne w sieciach lokalnych, bądź jak kto woli, sieciach osiedlowych.

Korzystanie z Internetu poprzez NAT wiążą się wady:

* utrudnione korzystanie z programów P2P i bezpośredniego wysyłania plików
* nie można założyć własnego serwera, który byłby dostępny w internecie - dopiero mając zewnętrzne IP jest to możliwe

Jednak korzystanie z NAT`a wiąże się z większym bezpieczeństwem komputerów znajdujących się za NAT`em. Nie da się go wyłączyć tylko dla wybranych klientów w sieci.

Utrudnienie to dotyczy wszystkich sieci p2p i ich klientów.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co to jest tracker ?

Tracker jest to pewnego rodzaju serwer umożliwiający połączenie między dwoma i więcej osobami. Przesyła on tylko informacje o istniejących osobach chcących ściągnąć dany plik. Osoby mogą od siebie nawzajem ściągać udostępnione pliki. Podczas sytuacji gdy nawiązaliśmy połączenie z kilkunastoma peersami (osobami) i nagle padł tracker, to możemy ściągać dalej. Gdy natomiast tracker jest offline a my próbujemy się połączyć, to nic z tego nie wyjdzie. Nie połączymy się.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak zmienić tracker ?


* torrent jest utworzony jest z opcją multitracker - wtedy można bez przeszkód zmienić tracker w kliencie na inny i bez przeszków w dalszym ciągu pobierać
* releaser seeduje ten plik na dwóch różnych trackerach, czyli w zasadzie dwa różne .torrenty. Pobieramy nowy plik .torrent, w którym wpisany jest nowy adres trackera i kontynuujemy pobieranie danych w dalszym ciągu
* Staramy się zmienić tracker w programie, wpisać tylko inny adres nowego trackera. Zawsze można spróbować, a może i uda się

Do zmiany trackera służy również darmowy program BTChange.

Zmienić tracker można również programem MakeTorrent - zakładka View/Edit Torrent, otwiera się istniejący plik .torrent, wpisuje nowy tracker, zapisujemy i kontynuujemy pobieranie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Problemy z LAN'em

LAN (Local Area Network) to połączenie wielu komputerów, które mają dostęp do Internetu poprzez serwer lub roter rozdzielający połączenie internetowe. Takie połączenie jest dosyć opłacalne, gdyż chroni użytkowników NAT oraz wystarczy jeden publiczny adres IP. Wtedy przeglądanie stron internetowych nie jest niczym blokowane. Problem przychodzi gdy chcemy skorzystać z jakiegoś programu p2p lub chcemy postawić serwer. W przypadku tego drugiego zostaje tylko wykupienie u usługodawcy zewnętrznego IP. W przypadku programów p2p, najbardziej opłacalne może być tzw. przekierowanie portów. Przekierowanie omija NAT na danym porcie, dzięki czemu możemy cieszyć się pełnym przepływem danych bez żadnego blokowania ich, lecz tylko na tym jednym porcie. Dlatego najlepiej przekierować wszystkie standardowe dla BitTorrenta, czyli z zakresu 6881 - 6889. Innym wyjściem jest wykupienie publicznego adresu IP, ale to będzie zapewne płatne (w zależności od usługodawcy).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co to są porty i z jakich korzysta BitTorrent ?

Porty są to drzwi do Internetu. Przez nie przepływają wszelakie informacje, które są wykorzystywane przez komunikatory internetowe, downloadery plików, przeglądarek internetowych i innych programów. Każdy port jest taki sam, tylko niektóre są wykorzystywane do konkretnych celów. Aministrator - jeśli takiego masz - Twojej sieci internetowej może Ci zablokować każdy wybrany przez siebie port, jak i również odblokować, czy przekierować.

Klienty BitTorrent domyślnie korzystają z portów 6881 - 6889. Azureus korzysta tylko z portu 6881, przez niego przechodzą wszystkie torrenty.

UWAGA ! : Aby móc korzystać z serwisów opartych na engine`ie TorrentBits należy zmienić porty z niestandardowych na np. 6890, 6891, 6892 i inne nie będące z zakresu 6881 - 6889.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czym jest kolejka (queue) ?

Kolejka jest to oczekiwanie na swoją kolej połączenia z peersem. Większość z tych ludzi co ściągają, to co Ty ściągasz, może mieć ustawiony limit połączeń do siebie, np ustawiony na 4 połączenia. Do nich mogą być już popodłączane cztery osoby, więc, żeby się do takiej osoby podłączyć musisz czekać, aż zrobi się miejsce w kolejce i wskoczysz na miejsce kogoś, kto już odłączył się od danej osoby. Jeśli jest dużo takich osób, to będziesz długo czekał, jednak - jak zauważyłem ze swoich obserwacji - to mniej więcej po kilkunastu minutach transfer rośnie do swego zwykłego poziomu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co to jest tunelowanie ?

Tunelowanie to krótko mówiąc, przepuszczenie pakietów przez otwarty port, zazwyczaj port 80, który jest wykorzystywany przez przeglądarki internetowe do odczytywania stron www. W tym przypadku jest pewność, że port 80 nie jest zablokowany, gdyby był, to żadna strona www nie otworzy się. Program tunelujący przepuszcza pakiety przez port 80, by następnie powrócić na właściwy port, z którego korzysta program p2p, np. sieć BitTorrent oparta na portach od 6881 do 6889.
Tunelowanie nie jest w pełni opłacalne. Nie osiągnie się takich prędkości o jakich marzyłoby się. Kiedy administrator zauważy zwiększony ruch na porcie 80, to zacznie stosować inną metodę - filtrowanie nagłówków pakietów. Wtedy można sobie darować sobie wszelkie próby ominięcia blokady administratora. Na temat filtrowania napisałem kilka postów wyżej w Klient nie potrafi połączyć się.

Jak dotąd to nie ma w pełni skutecznego i darmowego programu do tunelowania.

Więcej o tunelowaniu TUTAJ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wewnętrzne i zewnętrzne IP

IPv4 (Internet Protocol version 4) - czwarta wersja protokołu komunikacyjnego IP przeznaczonego dla internetu. Znajduje się obecnie w powszechnym użyciu. Ten protokół wykonuje ścisłe reguły i postępowania, które są automatycznie wykonywane przez urządzenia komunikacyjne w celu nawiązania łączności i wymiany danych.
Taki adres IP wygląda np. tak :

192.168.1.1

IPv6 (IPNG) - Internet Protocol version 6 lub Internet Protocol Next Generation to najnowsza wersja protokołu IP, będąca następcą IPv4, do którego stworzenia przyczynił się w głównej mierze problem małej ilości adresów IPv4.
Adres IPv6 wygląda tak :

0123:5678:abcd:00ef:0000:0000:1234:5678

Specyfikacje pozwalają na opuszczanie początkowych zer oraz zamiane bloków zer na podwójny dwukropek. Powyższy adres może być zapisany jako:

123:5678:abcd:ef::1234:5678

Częśc z Was ma stałe IP, czyli takie, które nie zmienia się. Stałe IP może być :

* wewnętrzne - to IP wewnątrz sieci LAN, niewidoczne z zewnątrz sieci w której znajduje się komputer z tym adresem IP (patrz NAT)
* zewnętrzne - publiczne - jest to IP widoczne z zewnątrz sieci LAN, zazwyczaj posiada je serwer komunikujący się bezpośrednio z Internetem lub komputery nie posiadające połączenia internetowego rozdzielające routerem lub serwerem

Korzystając z klientów sieci BitTorrent i mając wewnętrzny adres IP nie można połączyć się z częścią osób pobierających dany release, gdyż te osoby nie widzą nas. Rozwiązaniem może być przekierowanie standardowych portów, z których korzystają klienty BT - 6881 - 6889, lub wykupieniem u dostawcy usług internetowych zewnętrznego adresu IP.

Dynamiczne IP mają osoby korzystające z technologii ADSL (Neostrada). Taki adres jest zmienny, co znaczy, że raz na jakiś czas (np. co 24 godziny) jest zmieniane na inny losowy wybierany. Dynamiczne IP jest adresem zewnętrznym, co znaczy, że nie jest w żaden sposób blokowane.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UPnP - Universal Plug and Play

UPnP (Universal Plug and Play) to technologia pozwalająca na wykrywanie sieciowych urządzeń, które mogą ze sobą współpracować. W przypadku sieci BitTorrent współpraca polega pomiędzy klientem sieci Torrent, a serwerem uruchomionym pod kontrolą systemu Windows (chociaż rzadko się to zdarza), lub routerem rozdzielającym połączenie internetowe pomiędzy komputery. Aby wszystko ze sobą współdziałało, router oraz klient Torrent muszą mieć włączoną usługę UPnP w opcjach. Gdy ta zależność jest spełniona, klient sam potrafi przekierować sobie port na czas trwania sesji i możliwe jest połączenie z osobami będącymi w sieciach lokalnych ograniczonych NATem, co zwiększa transfer. Przekierowanie zachodzi bez konieczności ręcznego przekierowywania portów, bez udziału administratora routera, czy systemu. Usługa UPnP nie zadziała na serwerach będących pod kontrolą systemu UNIXowego.

Opcję UPnP mają takie klienty jak Azureus, BitComet, BitSpirit.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przekierowywanie portów

W przypadku gdy nie możemy z jakiegoś powodu dostać publicznego (zewnętrznego IP), równie dobrym sposobem jest przekierowanie dowolnego portu, po czym wpisanie go do klienta. Należy pamiętać, by z danego portu korzystał tylko jeden program. Tylko BitTorrent, a nie eMule i BitTorrent.

Gdy mamy router i nie umiemy przekierować portu, zaglądamy do instrukcji obsługi. Ewentualnie wyszukujemy swój model na poniższej stronie i postępujemy krok po kroku:

http://www.portforward.com/routers.htm

Dla tych, co mają serwer będący pod kontrolą systemu UNIXowego, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z Iptables. W tym celu dodajemy odpowiednie wpisy do /etc/rc.d/rc.local.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Którego klienta dobrać do mojego łącza ?


Dobierając klienta nie powinniśmy sugerować się popularnością czy tym, że inna osoba o takim samym łączu jak nasze korzysta z tego lub tego klienta. Podczas wybierania klienta nie ma reguły - jednemu na danym łączu będzie chodzić wspaniale Azureus, innemu na takim samym łączu będzie lepiej ssać ABC.

Należałoby również zwrócić uwagę na poziom trudności obsługi danego klienta. Dla początkujących Torrentowiczów zalecane są prostsze klienty - Oryginalny, Experimental, ABC - w celu obycia z siecią BitTorrent. W późniejszym czasie, po zapoznaniu się z podstawowymi możliwościami klientów, można bez obaw zmienić na bardziej zaawansowanego w opcjach.

Niektóre klienty jak np. Azureus zżerają dużo pamięci RAM co może wpływać na niestabilną pracę systemu. Jeśli komputer jest wyposażony w małą ilość RAM`u należałoby wybrać klienta, który potrzebuje mało zasobów RAM i ma prosty interfejs graficzny. Niektórym użytkownikom zużycie pamięci podręcznej Azureusa dochodzi nawet do 70 MB, co nie jest miłe. Może dochodzić także do zwisów Windowsa.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprawdzanie ilość seeds`ów i peers`ów na podstawie pliku .torrent

TorrentSpy - program dzięki któremu można łatwo sprawdzić ilość seeds`ów i peers`ów na podstawie samego pliku .torrent, gdy nie znamy statystyk ze strony na której ten plik jest umieszczony. Program jest bardzo mały, skompilowany, bez potrzeby instalowania go. Wystarczy kliknąć na plik .exe. Po wskazaniu pliku .torrent program pokazuje nam :

* adres trackera
* ilość seeds`ów i peers`ów
* ilość plików udostępnionych
* całkowity rozmiar
* wartość klucza Hash
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brak stron www podczas korzystania z klientów BT

Niekiedy zdarza się, że przy włączonym kliencie BitTorrent niemożliwym staje się wyświetlanie stron internetowych. Dzieje się tak przeważnie tylko przy włączonym kliencie BT. Gdy wyłączy się klienta problem znika. Możliwe, że klient zabiera całe dostępne łącze tylko dla siebie zatykając je, a nie zawsze wykorzystując w pełni. Nie znam rozwiązania tego problemu. Wydaje mi się, że zmiana klienta byłaby dobrym rozwiązaniem. Jeden może źle wykorzystywać łącze, drugi może lepiej przystosować się do danego łącza i nie będzie widoczny owy problem. Można również spróbować ograniczyć download, jak i upload.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam nadzieję że nic złego nie zrobiłem wstawiając to tutaj.
Trzeba dodać że w internecie jest od cholery porad tego typu ale tematy nadal są twrzone. Wystarczy w "szukaj" wpisać BitComet.
PZDR



Opis zaczerpnięty ze strony http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=13681&st=0&#entry71326
Shady
 



Postprzez fluid 09 Paź 2005, 20:37

od siebie powiem ze opis jest calkiem dobry brakuje co prawda kilku rzeczy ale sa to mniej wazne informacje jednak przyklejenie tego tematu niewiele da bo i tak wiekszosc osob nei uzywa szukajki (taka niestety jest smutna prawda) i pytania o p2p ciagle beda sie pojawiac...
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Paź 2005, 10:14

Ale po co to tu wklejasz??? Skoro tam jest ten opis???? Myślałem, że to Twoje dzieło i że sam coś napisałeś, ale skoro tylko wkleiłeś (wszystko) to mija się to z celem!
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Shady 10 Paź 2005, 14:19

MUTOPOMPKA napisał(a):Ale po co to tu wklejasz??? Skoro tam jest ten opis???? Myślałem, że to Twoje dzieło i że sam coś napisałeś, ale skoro tylko wkleiłeś (wszystko) to mija się to z celem!


ehh... to skoro nie można wklejać nie moich to ja mogę sam napisać... trochę mi zejdzie ale będzie moje, ok ?
PZDR
Shady
 



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Paź 2005, 15:19

Shady napisał(a):ehh... to skoro nie można wklejać nie moich to ja mogę sam napisać... trochę mi zejdzie ale będzie moje, ok ?

Ale chodzi mi o to, że możesz podać przecież linka do tego tematu... Opisać, co się w nim znajduje, czemu go chcesz polecić itp.

Streścić to chyba każdy umie! To samo przecież mogę sam zrobić (skopiować opis opcji w emule) i nie odpowiadać na problemy z tym związane, lecz zawsze walnąć linka z tematem o emule na innym forum, tylko powiedz mi po co? Znam osiołka już prawie 2 lata. Wiem co i jak, z czym się go je.

Skoro podejmujesz się takiego zadania to OK! Ale powiedz mi, czy nie jest zastanawiające to, co napisałeś:

Shady napisał(a):Trzeba dodać że w internecie jest od cholery porad tego typu ale tematy nadal są twrzone. Wystarczy w "szukaj" wpisać BitComet.

?????
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Shady 10 Paź 2005, 15:35

MUTOPOMPKA masz rację...
Tylko ja ostatnio też chciałem się nauczyć obsługiwać te torrenty. Czytałem na forum bardzo dużo tematów,
ale w żadnym nie znalazłem pełnej odpowiedzi na moje pytanie.
W jednym z tych tematów D!eselek 1.9T (teraz Magik) podał link właśnie do tego topicu z tamtego forum. Jest tam opisane wszystko bardzo dokładnie.

Ja wcale nie nalegam żeby ten opis został przyklejony, ale dzięki niemu kilkudziesięciu userów mogłoby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie bez pisania tematów.

Można zrobić tak jak napisałeś :

MUTOPOMPKA napisał(a):Ale chodzi mi o to, że możesz podać przecież linka do tego tematu... Opisać, co się w nim znajduje, czemu go chcesz polecić itp.


Ale oczywiście zrobisz(cie) tak jak uważacie.

PZDR
Shady
 



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Paź 2005, 15:42

Shady napisał(a):Tylko ja ostatnio też chciałem się nauczyć obsługiwać te torrenty

No to nie ma sprawy! Każdy kto chce niech patrzy, kombinuje itp. Ale nauczyć się obsługi tego P2P naprawdę jest łatwo! Kwestia

1. poznania zasad i parametrów pracy klienta torrentowego,
2.ustawienia go,
3. WYSZUKIWANIA samemu torrenciaków i jedziesz z koksem... :mrgreen:

Tylko właśnie punkt 2 i 3 jest najgorszy...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Shady 10 Paź 2005, 15:45

MUTOPOMPKA napisał(a):2.ustawienia go,


Właśnie... z tym jest największy mój problem bo z punktem 3 już mniejszy...
Ale zrobił się mały OT.
Shady
 



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Paź 2005, 15:50

Shady napisał(a):Właśnie... z tym jest największy mój problem bo z punktem 3 już mniejszy...
Ale zrobił się mały OT.

Nie ma żadnego problemu.... Ważne jest tylko to:
1. Jaki system
2. Jakie łącze (Up i down)
3. Jaki klient torrentowy

I to wszystko!
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Shady 10 Paź 2005, 15:56

MUTOPOMPKA napisał(a):Nie ma żadnego problemu


A masz chwilkę (7 minut) na rozmowę na GG ?
Mam ze dwa pytanka do Ciebie...
Shady
 



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Paź 2005, 19:19

Shady napisał(a):A masz chwilkę (7 minut) na rozmowę na GG ?
Mam ze dwa pytanka do Ciebie...

Nawijaj tu, lub stworzę podobny temat jak emule...

O ile chcesz(cie)...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Shady 10 Paź 2005, 19:38

Yo!
No więc...

Kod: Zaznacz wszystko
1. Jaki system

Mam system XP+SP2.
Bez aktualizacji. Zapore systemu Windows mam nieaktywną, jedynie coś tam w ruterze mam, bo jestem w sieci. Oczywiście mam anty_vira.
Tym programem Xp-AnySpy chyba zmieniłem ten limit połączeń do 30:
Image

Kod: Zaznacz wszystko
2. Jakie łącze (Up i down)


Mamy NEO 512kb/s.
W BitComecie mam max download - 62kb/s (zostawiłem dla stron) i max upload 5 (gdzieś czytałem że ma być mały).
Mam zainstalowany i nie konfiguroway progs cFosSpeed i BeFaster.

Kod: Zaznacz wszystko
3. Jaki klient torrentowy


BitComet 0.59


Prędkość mojego downloadu torrent (49%seeds, 51%peers) była od 8kb/s do 45kb/s.

Obecnie pobieram plik 700MB (7seeds 13peers) i nawet mi się nie chce połączyć do peera. Nie wiem czemu tak jest. Czy jest na to jakaś rada ?
Może masz(cie) jakieś porady dotyczące użytkowania BitCometa.

PZDR
Shady
 



Postprzez tyrex 12 Paź 2005, 12:10

Mam neo 512 i używam programu Bitcomet 0.60. Wielokrotnie testowałem różne wersje ustawień i doszedłem do jednego wniosku, nie ma idealnych ustawień do pobierania każdego pliku. Do każdej pobieranej pozycji należy indywidualnie dopasować ustawienia a i to nie bedzie tu wyrażnej różnicy transferu jak ustawieniach domyślnych. I chyba się zgodzę z powszechnymi w internecie opiniami, że programu tego można nie konfigurować. Pozdro.
Myśli pozostają mniej więcej w tym samym stosunku do mózgu, co żółć do wątroby lub mocz do nerek. Karl Vogt (1817 - 1895)_______________________________________
XP Prof. AMD Athlon XP 2500+ DDR 512 MB RAM nVIDIA GF 5200 Neo. 128
Awatar użytkownika
tyrex
~user
 
Posty: 191
Dołączenie: 05 Cze 2005, 23:09
Pochwały: 12



Postprzez MUTOPOMPKA 12 Paź 2005, 12:31

tyrex napisał(a):I chyba się zgodzę z powszechnymi w internecie opiniami, że programu tego można nie konfigurować

Jasne, że można niekonfigurować, ale zawsze zmiana paranetrów w programie może polepszyć jego funkcjonalność oraz przyspieszyć co nieco...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Drako55 21 Lis 2005, 20:58

a czy ktoś mi powie jak odblokowaś porty do azereusza i bittorrent
Drako55
~user
 
Posty: 14
Dołączenie: 13 Lis 2005, 22:14



Postprzez Shady 21 Lis 2005, 21:19

Drako55 napisał(a):a czy ktoś mi powie jak odblokowaś porty do azereusza i bittorrent


Zgłoś się do admina swojej siecie, jeżeli jest spoko (lub coś) to Ci odblokuje.
Jeżeli nie to przykro mi...
Shady
 




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości