• Ogłoszenie:

Uszczelka pod głowicą

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Uszczelka pod głowicą

Postprzez holi12 16 Gru 2008, 22:50

Witam....wymiana uszczelki pod głowicą to robota na juz?(samochod rano pali na bialo...w czasie dnia mniej ale jednak...no i bierze płyn chlodniczy zbyt szybko...) i ile to moze kosztowac w Passacie B3...? silnik 1,8l 8V
holi12
~user
 
Posty: 653
Dołączenie: 17 Mar 2006, 00:47
Pochwały: 5



Uszczelka pod głowicą

Postprzez BZIKU 16 Gru 2008, 22:59

Jasne że na już,i to wartko...Jest juz woda w oleju czy tylko w wydech poszło?
Węże masz napewno sztywne i twarde jak penis nieboszczyka-tylko czekać jak którys nie wytrzyma i bedzie po silniku..
Koszta to uszczelka,płyny,regulacja zaworów i ewentuel (a raczej napewno) ustawienie rozrządu na nowo;no i robocizna...
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Uszczelka pod głowicą

Postprzez holi12 16 Gru 2008, 23:06

3 stówki?
holi12
~user
 
Posty: 653
Dołączenie: 17 Mar 2006, 00:47
Pochwały: 5



Uszczelka pod głowicą

Postprzez BZIKU 16 Gru 2008, 23:20

Zalezy jak cie gosc potraktuje ;)...Cena uszczelki między 40-90 zł,płyn z 5 dych.Powinno się głowice sprawdzić na szczelność (niekoniecznie uszczelka może byc walnięta);kto wie czy i planowanie nie wchodzi w gre.Nie wiesz zapewne czy to pierwszy taki przypadek czy nie...Czy czesto siadała,czy nie;moze byc "przeciagnieta" tez...Jest wiele mozliwości...Na poczatek głowice raus-i na szczelnośc ją..A jak juz bedzie na wierzchu nie zaszkodzi sprawdzic gniazda zaworowe i same zawory czy nie ponadpalane i ewentualnie wymiana/docieranie wchodzi w rachube...No chyba ze Ci nie zalezy na aucie to wymieniaj tylko uszczelke ;)
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Uszczelka pod głowicą

Postprzez holi12 16 Gru 2008, 23:28

musi do lutego posmigac :/ przywiazalaem sie do niego i dam to zrobic...ale limit na ten miesiac i styczen wyczerpany
holi12
~user
 
Posty: 653
Dołączenie: 17 Mar 2006, 00:47
Pochwały: 5



Uszczelka pod głowicą

Postprzez BZIKU 16 Gru 2008, 23:37

Na takie rzeczy (usterki) nie masz wpływu-nikt nie ma..Jedynie wtedy ma sie wpływ jak sie nie dba o auto i lekcewazy pewne sprawy.Rozsądnie jak jest na wierzchu zrobic wszystko jak ksiazka pisze a posłuży jeszcze troche latek..To dobry silnik....Jak chcesz na takiej usterce przesmigać do lutego;życzę sukcesu-przegrzejesz i zniszczysz silnik;o ile wczesniej nie wysadzi ci węza i nie zatrze się..Mi siadła uszczelka w Citroenie Berlingo na trasie w Niemczech;dowlokłem sie bo musiałem do Polski 450km.....Wykrzywiło głowicę,przegrzany blok i gdyby nie rezerwowy egzemplarz w garazu byłbym ponad 1,2k do tyłu..Rób jak uważasz;byleś potem nie pluł sobie w brode..
Moze czarny scenariusz pisze,ale miałem juz taki przypadek to coś wiem jak to boli....
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Uszczelka pod głowicą

Postprzez MUTOPOMPKA 18 Gru 2008, 19:05

BZIKU napisał(a):Węże masz napewno sztywne i twarde jak penis nieboszczyka
OMG Dobre!!!

holi12 napisał(a):wymiana uszczelki pod głowicą to robota na juz?
Nie na już! To na WCZORAJ!!! Sprawy sobie nie zdajesz co możesz silniczkowi zrobić... A to nie dobrze :roll:

holi12 napisał(a):musi do lutego posmigac
No to bez naprawy powodzenia życzę i od razu lawetę załatw na złom z autkiem...

Uszczelka pod głowicą jest najważniejszą uszczelką w silniku. Gdy strzeli przyczynami mogą być:
- zatarcie silnika;
- zanieczyszczenie oleju płynem chłodniczym (doprowadzić może do zatarcia panewek wału korbowego) a z kolei koszt naprawy będzie wynosił ponad 2 kilo złotówek;
- spadek mocy silnika
- emisja szkodliwych substancji (spalanie oleju/płynu) wraz z paliwem
- ewentualny mandacik za "kopcenie"
- sprawność silnika spadnie i to wiele
- eksploatując taki silnik na 10000% wykrzywisz głowicę, a to już potem planowanie głowicy oraz szlif, a co za tym idzie następny wydatek.


Więc zamiast ładować kupę kasy w ewentualne szkody wyrządzone przez uszczelkę wartą 50-100zł chyba nie warto, prawda?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości