• Ogłoszenie:

ustawienia kolejności polskich kanałów w polsacie cyfrowym

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

ustawienia kolejności polskich kanałów w polsacie cyfrowym

Postprzez Reveler 22 Kwi 2006, 00:11

reklama
Trochę nie za bardzo wiedziałem gdzie pisać, ale mysle ze to najodpowiedniejsze miejsce..
Otóz mam mały problem.. Mam od 6 lat dekoder Polsatu. Kiedyś miałem polskie kanały na początku, aż rok temu dekoder przestał dziłać.. Przyjechał godtek od tego i sie okazało że winę ma kabel. Przy okazji poprosiłem go aby ustawił więcej kanałów. Gostek to zrobił ale powiedział że wtedy kanały polskie będą pomieszane. No nie było problemu bo wystarczyło wyszukać z transpondera i sie miało wszystko po kolei tzn. polskie przez zagranicznymi..
Teraz zaś mam problem bo transponder nie działa (wwaliło mi jakiś Mediaset czy coś co miało 5 niedziałających kanałów) a nie wiem jak przywrócić kolejność polskich kanałów poprezz przeszukiwanie (bez użycia transpondera)...
Czy mógłby ktoś powiedzieć mi jak mam ustawic parametry dekodera (symbol rate itp) by było wszystko OK? Choćby na podstawie swoich... Moj model dekodera to Sagem (ten pierwszy)..

[ Dodano: Dzisiaj o 23:40 ]
Ekheemm.. czy mnie sie zdaje czy za każdym razem poruszam zbyt trudne problemy? :roll:
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez Precel 22 Kwi 2006, 02:16

ja mam polsat i uzywam fergusona i tam sa listy kanalow ktore mozna wgrywac i edytowac samemu moze do samsungow tez takie cos istnieje
jak ci wywalilo tvn to musisz ustawic nowy transponder
Kod: Zaznacz wszystko
Hot Bird 7A 13°E
transponder 10
częstotliwość 11.393 GHz
pol. V
SR=27500
FEC=3/4 //tvn

a tu masz artykul na ten temat
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez Konr@d 22 Kwi 2006, 10:32

Musisz wejć w instalację sygnału i tam rodzaj przestawoć z przeszukiwanie na tronsponder i wtedy zainstaluje się Polska lista .
Możesz też samemu twożyć swoję listy . Poszukaj w menu .
Awatar użytkownika
Konr@d
~user
 
Posty: 477
Dołączenie: 03 Mar 2006, 22:20
Pochwały: 16



Postprzez Reveler 22 Kwi 2006, 13:21

precel_dozy napisał(a):ja mam polsat i uzywam fergusona (...)
jak ci wywalilo tvn to musisz ustawic nowy transponder

Ty masz fergonusa a ja Sagema i chyba jest róznica bo ja czegoś takiego jak ustawienie nowego transpondera nie mam (alo nie wiem na czm to polega)..
Konr@d napisał(a):Możesz też samemu twożyć swoję listy.

O tym to ja wiem od początku ale nie chce mi sie za każdym razem bawić w liste B (szukać i układać w kolejności polskie kanały spośód ponad 500)..

Chodzi mi o jakieś standardowe ustawienia dla dekodera (chyba trzeba coś pozmieniać z SR ale pewności nie mam). Pamiętam że gostek od satelity zmienił jedną cyferkę w ustawieniach... chyba z 4 na 2 ale tera to nie działa..

Może sie cos zmieniło przez ten rok i nie ma już listy kanałów z polskimi na początku??
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez fluid 22 Kwi 2006, 13:26

jezeli nie masz
tvn
tvn7
tvn 24
to sie nei martw bo nei tylko ty
wiem ze wczoraj nie bylo nigdzie tvn bo z powodu jakiejs draki z nasmiewaniem sie z politykow PiS(du) cofneli im na jakis czas koncesje
nie wiem jak to sie ma do dnia dzisiejszego bo nei ogladam telewizji od 4 lat i nie mam jak tego sprawdzic
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Konr@d 22 Kwi 2006, 13:51

Skoro tak to prosze bardzo
Intalacja sygnału> odbiór sygnału.
Rodzaj : Transponder
OK
Nazwa satelity : Hotbird
Pozycja i kierunek: 013,0 wschód
Częstotliwośc : 12284 Mhz
polaryzcja : H
Symbol rate : 27500
FEC : 3/4


Ja tak mam i jest standardowa lista Polsatu

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Konr@d
~user
 
Posty: 477
Dołączenie: 03 Mar 2006, 22:20
Pochwały: 16



Postprzez Reveler 22 Kwi 2006, 14:05

Konr@d dzięki pomogło miałem złą częstotliwość transpondera ustawioną..
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: seo services oraz 12 gości