• Ogłoszenie:

Uruchamianie systemu windows vista na wszystkich rdzeniach

Poradniki związane z systemami operacyjnymi.

Uruchamianie systemu windows vista na wszystkich rdzeniach

Postprzez Piotrek1993 29 Sie 2009, 21:37

reklama
Witam.
W tym poradniku pokażę wam jak można przyspieszyć uruchamianie systemu Windows Vista, poprzez wykorzystanie kilku rdzeni naszego procesora.

W dzisiejszych czasach komputery posiadają kilku rdzeniowe procesory. Windows Vista domyślnie ma ustawione bootowanie (uruchamianie się) tylko za pomocą jednego rdzenia. Jeśli chcemy aby nasz komputer szybciej uruchamiał się należy ustawić bootowanie za pomocą wszystkich rdzeni procesora. Aby tego dokonać klikamy na START, a następnie URUCHOM. W okienku wpisujemy komendę msconfig, po czym zatwierdzamy to polecenie poprzez wciśnięcie klawisza ENTER lub kliknięciu na przycisk OK:

Image

W okienku, które nam wyskoczyło, przechodzimy do zakładki ROZRUCH, a następnie klikamy na przycisk OPCJE ZAAWANSOWANE:
Image
Image

Powinno wyskoczyć nam nowe okienko, w którym będzie można zmienić LICZBĘ PROCESORÓW:
Image

Zaznaczamy tą opcję i z listy wybieramy największą wartość (w przypadku mojego kolegi jest to 4):
Image

Zatwierdzamy wszystko klikając kolejno na ZASTOSUJ i OK. Następnie komputer poprosi nas o ponowne uruchomienie. Po ponownym włączeniu komputera bootowanie powinno przyspieszyć o ok. 40-50%.

UWAGA!
Nie ponoszę odpowiedzialności za złe wykorzystanie tego poradnika! U mojego kolegi (który pokazał mi ten trik) działa wyśmienicie.

Dziękuję za uwagę 8)

Podobnie można skonfigurować Windows XP, zabacz jak to zrobić => Uruchamianie systemu Windows XP na wszystkich rdzeniach.

Pochwały przyznane za posta: 11
Awatar użytkownika
Piotrek1993
~user
 
Posty: 584
Dołączenie: 31 Maj 2007, 19:16
Miejscowość: Kołacze
Pochwały: 50



Uruchamianie systemu windows vista na wszystkich rdzeniach

Postprzez kajtekjr 10 Paź 2009, 22:04

Należy dodać że sposób ten działa na Windows 7 ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306




Powróć do Systemy operacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość