• Ogłoszenie:

Tuner dvb-t + odtwarzacz multimediów overmax ov-tn-06 - test

Testy podzespołów komputerowych

Tuner dvb-t + odtwarzacz multimediów overmax ov-tn-06 - test

Postprzez Lukesh 01 Lip 2011, 01:00

reklama
W dniu dzisiejszym nabyłem celem testów tuner DVB-T + odtwarzacz multimediów Overmax OV-TN-06

Z tego, co zauważyłem w/w tuner zbytnio nie różni się od pozostałych tego typu sprzętów dostępnych na naszym rynku. Wszystkie posiadają takie same funkcje, zbliżone menu, zbudowane są pewnie na tych samych podzespołach w jednej fabryce. Różnią się tylko delikatnie ceną. Np:

- Overmax OV-TN-06
- OVERMAX TN-05
- Signal HD-507
- WIWA HD 100
- LTC HD-301
- DVB-T Vordon MPEG-4
- DVB-T MULTI-SD MPEG-4 H.264 PVR
- DVB-T PIXEL HD NTC-404

- i wiele, wiele innych ;)

Specyfikacja owego modelu:
http://www.overmania.pl/0-94-tuner_overmax_odtwarzacz_dvbt_nagrywarka_usb-produkt.html

Image

Image

Image


Podczas próby podłączenia tunera za pomocą złącza Euro Scart na ekranie telewizora widzę jedynie ‘falujące kolorowe pasy/mazy’. Za pomocą HDMI jest OK. Próbowałem wszelkiego rodzaju zmiany ustawień formatu obrazu, jednak bezskutecznie. Rzecz ma się identycznie na dwóch telewizorach, więc jest to jakiegoś rodzaju problem.

Jeśli chodzi o tuner DVB-T
Strojenie trwało dosyć długo, ale urządzenie poprawnie znalazło kanały telewizyjne. Niestety odbierane kanały nie miały ani wizji ani fonii; poziom sygnału wynosił ok 60%. Nadmienię, że inny tuner MPEG-4 (wbudowany w TV Samsung) za pomocą tej samej anteny ‘łapał’ sygnał na poziomie 95-100% (mieszkam ok 10km od nadajnika). Tuner bardzo łatwo więc traci/gubi sygnał.

Media Player niektóre filmy odtwarza prawidłowo, a niestety przy kolejnych robi to całkowicie niepłynnie - klatkuje. Na komputerze, jak i na innych odtwarzaczach w moim domu w/w filmy odtwarzane są bez najmniejszego problemu, w bardzo dobrej jakości i bez żadnych ‘zacięć’. Jak wnioskuję – kiedy potrzebne jest więcej obliczeń (uzależnione od kodowania i jakości filmu) – procesor nie daje sobie rady, co skutkuje ‘klatkowaniem’.

Podsumowując: Nie polecam zakupu tego typu sprzętu. Szkoda wydanych pieniędzy i zmarnowanego czasu, bo pożytku z tego praktycznie żadnego ;).

... a ja dalej poszukuje godnego zakupu sprzętu umożliwiającego odbiór programów z telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T MPEG-4 (ewentualnie dodatkowo programów satelitarnych), a zarazem Media Playera obsługującego DivX/XviD... może ktoś coś doradzi ;)?

Pochwały przyznane za posta: 6
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Tuner dvb-t + odtwarzacz multimediów overmax ov-tn-06 - test

Postprzez TELEPATYCZNY 04 Sie 2011, 19:28

Pacjent Signal HD-507 i TV: LG 37LG3000, Funai LH-850M32 oraz kineskopowy wiekowy Philips. Pierwszy z TV nie posiada wbudowanego tunera MPEG-4 drugi tak.

Podczas próby podłączenia tunera za pomocą złącza Euro Scart na ekranie telewizora widzę jedynie ‘falujące kolorowe pasy/mazy’. Za pomocą HDMI jest OK. Próbowałem wszelkiego rodzaju zmiany ustawień formatu obrazu, jednak bezskutecznie. Rzecz ma się identycznie na dwóch telewizorach, więc jest to jakiegoś rodzaju problem.


U mnie na wszystkich 3 TV nie ma problemu podczas podłączenia po przez scart i hdmi. Oba LCD bez problemu w automacie identyfikowały obraz i dopasowały go do ekranu. Drobne problemy występują przy kineskopowym tv i podłączeniu scart - czarne pasy na dole i gore ekranu (nic nie daje zmiana w ustawienia tunera na 4:3). Obraz jest wyrazisty i bez zakłóceń. Kable scart i hdmi to najtańsze marketowe produkty :)

Jeśli chodzi o tuner DVB-T…
Strojenie trwało dosyć długo, ale urządzenie poprawnie znalazło kanały telewizyjne. Niestety odbierane kanały nie miały ani wizji ani fonii; poziom sygnału wynosił ok 60%. Nadmienię, że inny tuner MPEG-4 (wbudowany w TV Samsung) za pomocą tej samej anteny ‘łapał’ sygnał na poziomie 95-100% (mieszkam ok 10km od nadajnika). Tuner bardzo łatwo więc traci/gubi sygnał.


Lokalizacja Sosnowiec: Odległośc od nadajnika w Kosztowach (aktualnie tylko MUX2) jakieś 15 km. Do tunera podpiąłem kawałek kabla koncentrycznego robiąc z niego prostą antenę (ściągnięta izolacja a oplot i rdzeń ułożony w literke T ;p). Rzucone na balkon (1 piętro) celem złapania czegokolwiek. Faktycznie automatyczne wyszukiwanie mogłoby trwać trochę szybciej (o około minutę wolniej od Funai'a). Signal i Funai wyszukał takią samą liczbę programów. Signal nie gubił obrazu ani fonii. Dodatkowo udało mi się złapać na Signalu sygnał z nadajnika na Skrzycznem (testowo MUX3). Sygnał był słaby ale programy w miarę poprawnie odbierał (pikseloza co kilkanaście sekund). Dla Funai'a sygnał był zbyt słaby żeby cokolwiek odtworzyć. In minus to fakt że Funai odebrał kilka czeskich stacji radiowych czego nie zrobił Signal.

Media Player niektóre filmy odtwarza prawidłowo, a niestety przy kolejnych robi to całkowicie niepłynnie - klatkuje. Na komputerze, jak i na innych odtwarzaczach w moim domu w/w filmy odtwarzane są bez najmniejszego problemu, w bardzo dobrej jakości i bez żadnych ‘zacięć’. Jak wnioskuję – kiedy potrzebne jest więcej obliczeń (uzależnione od kodowania i jakości filmu) – procesor nie daje sobie rady, co skutkuje ‘klatkowaniem’.


Signal bez problemu odtwarzał .avi oraz .mkv. Nie było na razie problemów z napisami. Na razie w swojej videografi nie znalazłem pliku którego by otworzył. Filmy był zapisane na SANDISK CRUZER BLADE 4GB sformatowanym w FAT32 oraz na dysku zewnętrznym 250GB (NTFS).

Podsumowując. Jak widać egzemplarz egzemplarzowi nie równy (ale nie mam pewności czy overmax ov-tn-06 to 100% klon Siganla HD-507). Osobiście uważam że wydając 100 PLN nie można się spodziewać szału. Urządzenie poprawnie odbiera sygnał kodowany w mpeg4. Spełnia też funkcje mini centrum multimedialnego dla mało wymagającego kinomana (aczkolwiek obraz po HDMI z filmów mkv na prawdę przyzwoity; brakuje osobnego wyjścia audio). Nie wiem jak w przypadku Overmaxa ale Signal jest dystrybuowany pod skrzydłami dipol.com.pl które oferuje pełne wsparcie techniczne oraz wydaje (wprawdzie z rzadka) aktualizacje do sprzętu.
Awatar użytkownika
TELEPATYCZNY
~user
 
Posty: 1769
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:22
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 244




Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości