• Ogłoszenie:

Trojan heur

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Trojan heur

Postprzez Mokka14 30 Maj 2017, 15:12

reklama
Witam. Mam pewien problem. Ostatnio jeden z programów antywirusowych : Secure A Plus, wyświetlił mi komunikat , ze w komputerze są trzy wirusy. Dwa wirusy usunął bez problemu, ale trzeci został. Nie mogę go usunąć. Wcześniej było podpisane , że ten wirus znalazł się w kompie przez Avast! który zainstalowałam kilka dni wcześniej. Podpisane było,że jest to jakiś Trojan Heur (to nie generic, ale nie pamiętam dokładnej nazwy) Odinstalowałam Avasta z kompa i niby wirusa już nie ma, bo żaden inny program go nie wynajduje, ale komputer chodzi coraz gorzej i juz ledwo się włącza.
Kiedy uruchamiam Menadżera Windows, na liście działających aplikacji jest proces: csrss.exe . Po wyszukaniu tego w necie okazało się,że w tym procesie moze być wirus, w tym pliku. W żaden sposób nie mogę go usunąć. Co chwilę wyskakują jakieś okienka,że dostęp został zablokowany przez firmę Eset lub Kaspersky. Nie wiem co mam zrobić. Uruchamianie komputera w trybie awaryjnym nie pomaga. W wierszu polecenia, po przeskanowaniu nie znaleziono żadnych błędów, ani wirusów, niczego co mogłoby uszkodzić komputer, a jednak komputer jest zainfekowany. Wirus sam by nie zniknął, a żaden antywir go nie usunął, ani nie przesłał do analizy. Dodam jeszcze, że Secure A Plus ( ten antywir) nie mógł usunać tego Trojana. Wyskakiwał komunikat: "odmowa dostępu". Co mam zrobić? Proszę pomóżcie, nie znam się na tym.
Ps. Sory,za błędy :) :) :)
Mokka14
 



Trojan heur

Postprzez Garu 30 Maj 2017, 15:48

A zostaw w spokoju to systemowe csrss.exe. Uwzięłaś się na system?
Awast Ci zostawił sterowniki, a eset z kasperskym głupieją. Jeszcze Secure A Plus. Masz zostawić tylko jeden antywirus. Koniecznie.
A te porady w necie nie nadają się na nadruk papieru toaletowego, bo gdy napiszesz, że ręka Cię boli, to znajdziesz info, że grozi amputacja i inna gangrena.
Pobierz ten program z punktu 1. tej strony i pozbądź się kłopotu. https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility

Załóż konto i w dziale bezpieczeństwa utwórz temat, w opisie dodaj wymagane logi FRST. Jak zastosować FRST - znajdziesz w przypiętych tematach.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Trojan heur

Postprzez Mokka14 30 Maj 2017, 21:09

Problem w tym, że nie mogę odinstalować żadnego programu, Kasperskiego ani Secure A Plus. Nic nie mogę zrobić. Jedyne co mogę to uruchomić w trybie awaryjnym, inaczej jak włączam kompa, od razu łapie zawieche i już koniec, i nic sie nie da zrobić. Jeśli sam wiesz w trybie awaryjnym nie da się odinstalować żadnego programu, jedynie zainstalować,a na kompie nie mam już prawie miejsca. Dysk jest totalnie zapchany, mimo tego,że nie mam prawie nic na kompie. Wszystko zgrałam na pendrive i usunęłam a na kompie zostało 4,00 GB wolnego miejsca. Nie moge nic odinstalować, co mam w takim razie zrobić?
Ten odinstalator Avastu, pobrałam i pierwszy komunikat jaki się pojawił to taki, że Kaspersky jest niekompatybilny czy coś takiego, jak już Ci pisałam nie mogę go odinstalować i nic w sumie zrobić. Komputer działa jako tako, jedynie w trybie awaryjnym. sciana sciana sciana
Mokka14
 



Trojan heur

Postprzez Łowca Androidów 30 Maj 2017, 21:27

Odinsaluj je z poziomu trybu awaryjnego.
Pobierz kaspersky uninstall, SecureAPlus Uninstall, Eset Uninstall, Avast uninstall
Komputer łapie zwiechy bo antywirusy sie gryzą.
W systemie może być zainstalowany tylko jeden antywirus.
Jak odinstalujesz te antywirusy wszystko wroci do normy
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Trojan heur

Postprzez Mokka14 31 Maj 2017, 00:37

Odinstalowałam Kasperskiego i Secure A Plus,z drugiego konta, bo na tym pierwszym nic nie dało się zrobić. Komputer się odwiesił i na razie jest ok. Avasta miałam już wcześniej odinstalowanego, a Eseta zostawiam bo, mam na niego wykupioną licencję i jest chyba najlepszy z tych wszystkich. Na razie jest ok, komputer odwiesił się, chociaż jeszcze czasami się zawiesza, ale już nie tak strasznie. Czyli powodem były antywirusy a nie sam wirus? Tyle, że jeden z nich wynalazł tego wirusa i nie mógł go usunąć. Lokalizacja wskazywała na pliki Avastu, po usunięciu ich, komunikat o tym wirusie już się więcej nie pokazał i teraz w sumie nie wiem czy ten wirus dalej jest w kompie, czy już go nie ma...
PS. Dzięki za pomoc :) :)
Mokka14
 



Trojan heur

Postprzez ToServeAndProtect 31 Maj 2017, 00:50

Mokka14, polecam rejestrację u nas na forum i zajrzenie do działu BEZPIECZEŃSTWO. Napisz tam temat z odniesieniem do tego, a koledzy pomogą ci posprzątać syf, który zapewne jeszcze pozostał. BO samo odinstalowanie programów to mało. Jak napiszesz temat to odpowiednie osoby cię dalej pokierują co masz zrobić.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości