• Ogłoszenie:

Toshiba a300-20p - test/recenzja/ocena

Testy podzespołów komputerowych

Toshiba a300-20p - test/recenzja/ocena

Postprzez Michał 29 Cze 2010, 10:33

reklama
Toshiba A300-20P

Posiadaczem tego notebooka jestem od roku. Przy zakupie szczególną uwagę zwracałem na parametry techniczne, ale nie ukrywam, że wygląd i cena też miały duże znaczenie. Miałem wiele szczęścia i udało mi się kupić go za niecałe 2400zł wraz z dodatkową kością pamięci 2GB, która była seryjnie dołożona przez producenta. Niestety na dzień dzisiejszy ten model nie jest już dostępny, ponieważ został zastąpiony nowszym modelem z tej serii.


Opakowanie

Notebook zapakowany był w solidne, kartonowe pudełko, w którego kolorystyce pudełka dominuje biel i czerwień. Z przodu znajduje się oczywiście wizerunek notebooka, a z boku naklejką z dokładną specyfikacją.

Image

Laptop owinięty był specjalną folią ochronną, a po jego bokach znajdowały się styropianowe stabilizatory.

Image

W zestawie z notebookiem otrzymujemy także:

    - zasilacz,
    - bateria,
    - instrukcja obsługi, przewodniki itp.,
    - ściereczka do czyszczenia.

Image

Specyfikacja

Procesor: Intel® Core™2 Duo T6400 (2 GHz, 2MB cache)
Pamięć RAM: 4 GB DDR2 (2 x 2 GB, 667 MHz)
Karta graficzna: ATI Radeon HD3650 512MB
Karta dźwiękowa: Zintegrowana
Karta sieciowa: Zintegrowana
Dysk twardy: 250 GB, 5,400 obr./min
Napęd optyczny: DVD Super Multi (Double Layer)
Ekran: 15,4 cala TruBrite, 1280 x 800 pikseli
Bateria: Li-Ion, czas pracy wynosi nadal ok. 2h
Złącza i interfejsy: D-Sub, 1 x RJ-11, 1 x RJ-45,wyjście TV (S-Video) 1 x i.LINK (IEEE 1394),
3 x USB 2.0, 1 x HDMI, Czytnik kart flash 5 w 1 (SD, MS, MS Pro, MMC, xD), ExpressCard

Wymiary (dł x wys x szer): 267 x 34.5 x 362 mm
Waga: 2.72 kg

Wygląd zewnętrzny

Toshiba A300-20P niewątpliwie zaskakuje swoim wyglądem. Każdy reaguje inaczej na taki styl, ale mnie się bardzo spodobał. Po wyjęciu z pudełka moją uwagę przyciągnęła górna pokrywa, która pokryta jest lśniącym czarnym lakierem, a na jej środku znajduje się srebrzysty napis TOSHIBA.

Image

Toshiba, jako jeden z niewielu producentów notebooków nie zastosował mechanizmu zatrzaskującego pokrywy. Mimo to zawiasy, które posiada ten model są na tyle silne, że porywa nigdy się sama nie otworzy.

Na przednim panelu producent umieścił złącze interfejsu bezprzewodowego, czytnik kart pamięci , złącza audio oraz potencjometr regulacji siły głosu.

Image


Z lewej strony znajduje się wyjście monitora, kratka wentylacyjna, złącze TV, LAN, złącze USB, SATA, HDMI, FireWire oraz slot ExpressCard.

Image

Z prawej strony umieszczono 2 złącza USB, gniazdo modemu telefonicznego, napęd DVD, wejście zasilania oraz blokadę Kensington.

Image

Z tyłu nie umieszczono żadnych złącz ze względu na zawias, który po podniesieniu pokrywy obniża się zasłaniając tylną krawędź, co wpływa pozytywnie na jego wygląd.

Image

W dolnej powierzchni notebooka znajduje się bateria, kratka wentylacyjna, pod którą znajduje się wentylator, a także pokrywy przykrywające pamięć RAM oraz dysk twardy.

Image

Po otwarciu pokrywy od razu zauważyłem stylowe głośniki firmy harman-kardon oraz duże, srebrne przyciski Touchpada, nad którym znajduje się świecący pasek. Podświetlony jest także napis Satellite oraz dotykowe przyciski znajdujące się nad klawiaturą. Wszystko podświetlone jest białym światłem, co w połączeniu z czernią prezentuje się naprawdę elegancko.


Image
Image
Image

Klawiatura pokryta jest fortepianową czernią. Klawisze mają niski skok, a litery na nich są bardzo wyraźnie, dzięki czemu pisanie na tej klawiaturze nie sprawia żadnych problemów.

Image

Wydajność

Toshiba A300-20P z pewnością nie ma się czego wstydzić. Posiada dedykowaną kartę graficzną 512mb, 2-rdzeniowy procesor o częstotliwości 2GHz oraz 4GB pamięci RAM, co na dzień dzisiejszy stanowi wysoki poziom wśród komputerów przenośnych. Na tym notebooku uruchomimy dosłownie wszystkie programy jakie dostępne są na rynku, no może poza najnowszymi grami, które posiadają bardzo wysokie wymagania.

A oto wynik systemowego testu wydajnościowego

Image


Podsumowanie

Notebook Toshiba A300-20P zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie zarówno przed jak i po zakupie. Dzięki podzespołom jakie posiada przydaje mi się w każdej możliwej sytuacji i co najważniejsze nigdy mnie nie zawiódł. Obudowa spasowana jest wręcz idealnie, po roku użytkowania nic nie trzeszczy, ani nie skrzypi. Biorąc pod uwagę jakość wykonania, parametry techniczne i cenę, z czystym sumieniem mogę polecić ten model każdemu.

Moja ocena

Wygląd: 5
Jakość wykonania: 5
Wydajność: 5
Ergonomia: 4

Ogólna ocena: 4,75

* Test notebooka oraz zdjęcie zostały wykonane przeze mnie dla http://www.forum.programosy.pl i zabraniam ich kopiowania bez mojej zgody.

Pochwały przyznane za posta: 7
Awatar użytkownika
Michał
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 25 Cze 2010, 12:20
Miejscowość: GŁOGÓW
Pochwały: 18



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość