• Ogłoszenie:

the bat! a poczta na wp.pl (konfiguracja)

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

the bat! a poczta na wp.pl (konfiguracja)

Postprzez soyer 19 Paź 2007, 16:56

reklama
Witam!
Mam prośbę. Czy może mi ktoś powiedzieć jak skonfigurować The Bat albo nawet Outlooka do poczty na wp.pl? Nie wiem co jest grane ale po reinstalacji systemu za cholere nie mogę tego zrobić. Załóżmy że mój adres to kowalski@wp.pl. Zrobiłem wszystko tak jak jest napisane w "pomocy" na wp.pl i nic :(

PS. Outlook sciąga mi maile ale nie wysyła (wyskakuje coś o polityce antyspamowej wp.pl), a The Bat wogle nie moze sie polaczyc!
We are Venom!
Soyer life is gone. Only Venom remains!
Awatar użytkownika
soyer
~user
 
Posty: 208
Dołączenie: 22 Lut 2004, 14:26
Miejscowość: LUBLIN
Pochwały: 5



Postprzez MUTOPOMPKA 19 Paź 2007, 18:18

zaraz zaraz.. Wszystko masz tak jak poniżej???

Image

To są moje standardowe ustawienia konta na WP. I jeszcze musisz mieć włączone uwierzytelnianie (normalne).
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez soyer 19 Paź 2007, 21:18

Mam wpisane tak jak u Ciebie (jak na obrazku) i włączone uwierzytelnianie i nadal jest dupa blada. Nie wiem o co biega. Wcześniej używałem Incredimail, zrobiłem reinstalke systemu i teraz żaden klient poczty nie działa :( Outlook przynajmniej odbiera poczte no ale jej nie wysyła.
Komunikat z Outlooka:

Zadanie „xxxxxxxx - Wysyłanie” zgłosiło błąd (0x800CCC7D) : „Serwer poczty wychodzącej (SMTP) nie obsługuje połączeń zabezpieczonych przy użyciu protokołu SSL. Jeżeli połączenia te dotychczas działały, skontaktuj się z administratorem serwera lub usługodawcą internetowym. Odpowiedź serwera: 550 [IP:77.252.154.166] revDNS zobacz strone http://profil.wp.pl/polityka_antyspamowa.html / DNS error - see http://profil.wp.pl/bulk_email_policy.html”
We are Venom!
Soyer life is gone. Only Venom remains!
Awatar użytkownika
soyer
~user
 
Posty: 208
Dołączenie: 22 Lut 2004, 14:26
Miejscowość: LUBLIN
Pochwały: 5



Postprzez MUTOPOMPKA 19 Paź 2007, 21:56

soyer napisał(a):Serwer poczty wychodzącej (SMTP) nie obsługuje połączeń zabezpieczonych przy użyciu protokołu SSL

Ewidentnie wina outlooka, gdyż nie wspiera SSL-a (TLS). SAprawdź, czy masz w opcjach zaznaczoną opcję wysyłki maili poprzez SSL (TLS). Musi być normalnie, na porcie 25 (Protokół TCP/IP).
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez soyer 20 Paź 2007, 10:02

teraz mam takie coś:

Zadanie „xxxxxxxxx@wp.pl - Wysyłanie” zgłosiło błąd (0x800CCC69) : „ Odpowiedź serwera: 550 [IP:77.252.154.166] revDNS zobacz strone http://profil.wp.pl/polityka_antyspamowa.html / DNS error - see http://profil.wp.pl/bulk_email_policy.html”

Zaraz mnie coś trafi, nie mam pomysłu co z tym zrobić. The Bat wogle nie działa :(
We are Venom!
Soyer life is gone. Only Venom remains!
Awatar użytkownika
soyer
~user
 
Posty: 208
Dołączenie: 22 Lut 2004, 14:26
Miejscowość: LUBLIN
Pochwały: 5



Postprzez Lukesh 20 Paź 2007, 10:12

Z tego co czytam - blad ten spowodowany jest Twoim adresem IP.
Z IP pod którym widoczny jest w Internecie Twój komputer jest ten problem, że nie może ono zostać przetłumaczone na żadną nazwę domenową. Takie adresy IP są często przez serwery pocztowe uważane za źródło SPAMu i w związku z tym odrzucane.

Możesz przesłać Twojemu dostawcy Internetu -> NEURONET-LUBLIN błąd zwrócony przez Outlook'a, myślę, że uzasadnią dlaczego adresy IP przez nich używane nie są wpisane w systemie DNS.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez MUTOPOMPKA 20 Paź 2007, 22:58

a weź wpisz coś takiego w CMD (menu start -> uruchom -> CMD.EXE)

i wpisz:

Kod: Zaznacz wszystko
telnet smtp.poczta.onet.pl 25


Wklej tu screena lub napisz, co tam wyskoczyło.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez soyer 27 Paź 2007, 14:42

Wyskoczył taki tekst:
"Nie można nawiązać połączenia z hostem na porcie 25: Połączenie nie powiodło się"
We are Venom!
Soyer life is gone. Only Venom remains!
Awatar użytkownika
soyer
~user
 
Posty: 208
Dołączenie: 22 Lut 2004, 14:26
Miejscowość: LUBLIN
Pochwały: 5



Postprzez Dzi@dek 27 Paź 2007, 18:07

A co na to firewall jeśli posiadasz :?: Nie masz zablokowanego portu bądź samego OE :?:
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez soyer 05 Lis 2007, 18:51

Outlooka mam odblokowanego a co do portu to mówiąc szczerze nie wiem :roll: Używam KIS 7.0.0.125 więc wszelkie rady jak skonfigurować firewalla do poczty będą mile widziane :) Bo jeżeli to nie firewall to ja nie wiem o co biega.
We are Venom!
Soyer life is gone. Only Venom remains!
Awatar użytkownika
soyer
~user
 
Posty: 208
Dołączenie: 22 Lut 2004, 14:26
Miejscowość: LUBLIN
Pochwały: 5




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości