• Ogłoszenie:

Test routera wifi tp-link td-w8901g

Testy podzespołów komputerowych

Test routera wifi tp-link td-w8901g

Postprzez Mały22222 26 Maj 2010, 22:19

reklama
Witam serdecznie.
Dziś w tym bardzo krótkim teście napiszę jak sprawuje się router WiFi TP-Link TD-W8901G
Image
Najpierw dane techniczne:
producent :
TP-Link
interfejsy WAN : ADSL2/2+ (RJ11)
ilość portów WAN : 1 szt.
interfejsy LAN : 10/100M Auto-Negotiation RJ45 ports(Auto MDI/MDIX)
ilość portów LAN : 10/100 4 szt.
ilość portów LAN : 10/100/1000 0 szt.
wbudowany przełącznik [switch] :tak
wbudowany modem ADSL : Tak
standard ADSL : Annex A
wbudowany punkt : dostępowy Wi-Fi tak
zarządzanie : WWW, konsola, telnet
obsługa VPN : tak
obsługa VLAN : tak
–Firewall
- kontrola dostępu z LAN
– filtrowanie na podstawie adresów MAC
– filtrowanie adresów URL

Pewnie wiele osób stawało przed pytaniem jaki router wybrać: Czy tani TP-Link, czy markowy Pentagram, D-Link czy też inne firmy.
Ja właśnie niedawno stałem przed takim wyborem. Router miał mi przekazywać tylko internet bezprzewodowy poprzez WiFi do laptopa. (dodam ze mam neostrade 2mb). Gotówki niewiele mi zostało po zakupie laptopa więc poszaleć z wyborem routera za bardzo niestety nie mogłem. Każdego kogo się pytałem polecał np cerberusa który jest o ok 80% droższy od TP-Linka(oczywiście pod Neostradę). Ale myślę sobie nie będę bardzo wymagający, internet będzie odbierany w jednym mieszkaniu na ok 60m kwadratowych. Mówię dobra, zaryzykuję i kupie sobie tego TP-linka, najwyżej go oddam jak nie będę zadowolony.
Po otwarciu pudełka ukazał mi się oczywiście widok routera oraz Zasilacz Kabel sieciowy, Kabel telefoniczny, splitter do podziału linii telefon/modem, Płyta CD z dodatkowym oprogramowaniem i oryginalną instrukcją, Instrukcja instalacji i obsługi.
Instalacja bardzo prosta. Należy postępować ze wskazówkami pojawiających się na ekranie monitora.
Po zainstalowani sterowników, skonfigurowaniu rutera( nie będę opisywał jak skonfigurować router ponieważ to nie poradnik :P, ale naprawdę żadna sztuka bo wszystko jest łatwe i przyjemne, tak jak napisane w instrukcji), włączyłem wifi w laptopie który od razu znalazł sieć i bez problemu się z nią połączył. Po wszystkim zacząłem testować.
W pokoju którym stoi router 100% zasięgu, ani razu mi nic nie przerwało wszystko pięknie. Następne miejsce kuchnia.(w tym miejscu najczęściej spędzam swój czas przy komputerze:P) Również co mnie zdziwiło 100% zasięgu zero jakichkolwiek przerw itd. Następne miejsce salon. Tutaj już ok 70-80% zasięgu od czasu zdarzało się już mu przerwać połączenie, buforowanie np filmów trwało trochę dłużej. Przy zamkniętych drzwiach do salonu oraz pokoju w którym stoi router, zasięg nie zmienił się znacząco.
Router mam już od ok trzech i pół miesiąca i na razie naprawdę zero jakichkolwiek problemów. Baaardzo rzadko gubi zasięg, a jak już to zrobi, to bardzo szybko łączy się ponownie.
Naprawdę do tej pory nie żałuję zakupu.
Podkreślam router używam w domu, nie wiem jak by się sprawował z wieloma komputerami.
Więc jeżeli stoisz przed wyborem routera do domu, nie masz dużo gotówki na ten sprzęt, możesz śmiało brać TP-Linka.
Plusy: +
Dobry zasięg
Łatwa instalacja
Nie przerywa połączeń
Cena

Minusy -
Troszke kiepska plastikowa obudowa
Krótki kabel telefoniczny w zestawie
Czasem gdy jest laptop daleko od routera potrafi zgubić zasięg
Cena od 90-120zł.

Moja ocena to 7/10

Test napisany w 100% przeze mnie. Kopiowanie bez mojej zgody zabronione!

Pochwały przyznane za posta: 7
Ostatnio edytowany przez Mały22222, 04 Lip 2010, 11:14, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Mały22222
~user
 
Posty: 1425
Dołączenie: 30 Cze 2006, 10:04
Pochwały: 73



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości