• Ogłoszenie:

Telefon komórkowy na lekcji

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez zwoli 09 Wrz 2008, 19:50

no to nie dajesz ona idzie z toba do dyrekcji i mowisz ze chciales sprawidzc godzine i tyle
Awatar użytkownika
zwoli
~user
 
Posty: 984
Dołączenie: 20 Mar 2008, 18:30
Pochwały: 25



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez TELEPATYCZNY 09 Wrz 2008, 19:52

Idź z rodzicem lub innym opiekunem prawnym do nauczycielki. Jeżeli nie ma tego w statucie/ regulaminie niech zapyta na jakiej podstawie zabrała telefon i dlaczego nie pozwoliła wyciągnąć Ci karty SIM.
Możesz też iść sam, ale skoro nie potrafiłeś "załatwić sobie" zwrotu telefonu po zajęciach to sameu guzik wskórasz .

A na przyszłość kup sobie zegarek. Najlepiej z kalkulatorem ...
http://allegro.pl/item431487212_zegarek_z_kalkulatorem_niska_cena_nowy.html <rotfl>
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Należy stwierdzić, że Bóg musi być swym nowym tworem również rozczarowany - poprawki w stosunku do małpy są wręcz niezauważalne." MARK TWAIN
Awatar użytkownika
TELEPATYCZNY
~user
 
Posty: 1769
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:22
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 244



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez Okocza 09 Wrz 2008, 19:53

TARCZYN napisał(a):dobrze, to gdzie masz napisane, że nauczyciel ma prawo odbierać Ci własność prywatną :?:


Po 1: nauczyciel jako funkcjonariusz publiczny ma prawo do tego

Po 2: Szkoła raczej nie jest miejscem w którym powinno się używać komórki (sam używam w szkole, ale na przerwach)

Po 3: oddała dyrektorowi, więc przedstaw rodzicom sytuacje jak się miała i idź z nimi do dyrekcji.
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez TELEPATYCZNY 09 Wrz 2008, 19:55

okocza napisał(a):nauczyciel jako funkcjonariusz publiczny ma prawo do tego


Zabrać mu może, ale powinna oddać po zakończonych zajęciach. Telefon to nie przedmiot niebezpieczny itp.
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Należy stwierdzić, że Bóg musi być swym nowym tworem również rozczarowany - poprawki w stosunku do małpy są wręcz niezauważalne." MARK TWAIN
Awatar użytkownika
TELEPATYCZNY
~user
 
Posty: 1769
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:22
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 244



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez Okocza 09 Wrz 2008, 19:58

TELEPATYCZNY napisał(a):Zabrać mu może, ale powinna oddać po zakończonych zajęciach.



Możliwe, mi konkretnie taka sytuacja się nie zdarzyła i mam nadzieję że nie zdarzy.
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez zwoli 09 Wrz 2008, 19:59

TELEPATYCZNY napisał(a):ale powinna oddać po zakończonych zajęciach.

powinna :?: ona musi mu oddac nie moze go zatrzymac sobie i oddac po jakims czasie lub w ogole ...
Awatar użytkownika
zwoli
~user
 
Posty: 984
Dołączenie: 20 Mar 2008, 18:30
Pochwały: 25



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez nevesu 09 Wrz 2008, 20:57

1. Nauczyciel ma zawsze racje.
2. W razie pytan patrz punkt pierwszy.

Jezu ile lat sie tego trzymam i jescze nic sie nie stalo :mrgreen: .
Po prostu rodzice i do dyrektora i nie ma bata.
A nauczycielowi nic tak naprawde zrobic nie mozesz ;] No chyba ze chcesz miec w nim wroga to gratuluje pomyslu.
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez t0d 09 Wrz 2008, 21:15

to, że nauczyciel zabiera telefon uczniowi podczas lekcji, nie oznacza, że przenosi on własność tego telefonu na siebie - przez chwilę pomyślmy abstrakcyjnie: wyobraźmy sobie, że to nie jest telefon tylko np walkman, którego uczeń słucha na zajęciach: zabrać go i mieć spokój do końca zajęć czy też zostawić go uczniowi, który na bank będzie z niego korzystał?

nie mylcie faktu posiadania (polegającego na władaniu daną rzeczą) z własnością (czyli posiadaniem tytułu prawnego do danej rzeczy) :)

innymi słowy: każdy właściciel jest posiadaczem, ale nie każdy posiadacz jest właścicielem
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez qrminator 09 Wrz 2008, 21:23

okocza napisał(a):w statucie szkoły jest zapis odpowiedni to może

masz może statut swojej szkoły gdzieś na stronce/dysku?
skopiuj mi konkret, czy jest mowa o zabieraniu czegokolwiek..
jak już to jest zakaz używania, co może wiązać się z konsekwencjami w postaci uwagi itp. jeśli chodzi o zabieranie czegokolwiek uczniowi to jakiś relikt PRLu chyba jeszcze.. może do tego dodajmy kary cielesne to już całkiem będzie jak dawniej..

Dodano 09.09.2008 21:30:58:
t0d napisał(a):zabrać go i mieć spokój do końca zajęć

no dobra, ale temat dotyczy zabrania tel'a na okres bliżej nieokreślony..
Awatar użytkownika
qrminator
~user
 
Posty: 945
Dołączenie: 23 Cze 2005, 09:33
Pochwały: 38



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez BZIKU 09 Wrz 2008, 22:03

Ja bym na miejscu nauczycielki pier**nął telefonem o ziemie i spokój....Lekcja jest od przyswajania wiedzy....
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez t0d 09 Wrz 2008, 22:04

jeez - to jej trzeba powiedzieć, że chyba ją pogięło, że chce przenieść własność w ten sposób :P
funkcjonariusz publiczny czy nie - ale kraść nie może

ps lekcja jest od przekazywania wiedzy - z przyswajaniem może być różnie ;)
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez TARCZYN 09 Wrz 2008, 22:10

t0d napisał(a):ps lekcja jest od przekazywania wiedzy - z przyswajaniem może być różnie ;)

nie wiem, ale jutro idę do dyrektora w sumie na telefonie mi nie zależy. ale jak nie ma prawa to jakim prawem mi go skradła :D ? Mówiła, że na koniec roku moge odebrać.
Awatar użytkownika
TARCZYN
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 16 Gru 2007, 23:01
Miejscowość: BIAŁYstok
Pochwały: 5



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez BZIKU 09 Wrz 2008, 22:14

Skradła to mocne słowo,nie ujałbym tego tak..Zresztą tylko Ty przedstawiasz domniemaną wersję zdarzenia w którą trzeba wierzyć 50/50.
chciałem sprawdzić która godzina

Nikt nie zna zdania i wersji nauczycielki....
Mozliwe ze chciałeś odebrac/napisać SMS-a i dlatego telefon został-ujmę to tak-zatrzymany do wyjaśnienia
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez Wojtasgls 09 Wrz 2008, 22:15

Ja bym ja do sadu podal. Przyjdzie Kahoona niech poda odpowiedni paragraf i idz do prawnika. Zarzadaj np. 100tys. powiedzmy ze straciles tyle kasy miales dostac cynk -smsa ze masz sprzedac dzisiaj akcje a pani nauczycielka uniemozliwila ci to zabierajac telefon.
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez BZIKU 09 Wrz 2008, 22:17

Oooo to jest myśl Wojtas,niech płaci za "wyrzadzone szkody"
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez qrminator 09 Wrz 2008, 22:17

BZIKU napisał(a):Skradła to mocne słowo

Mocne, ale jakby się uprzeć opisujące zaistniałą sytuację.. no bo jak inaczej nazwać zabranie czyjejś własności bezprawnie, bez zgody właściciela?

Haha! pozwij ją! będzie akcja głośna na cały kraj ^^
Awatar użytkownika
qrminator
~user
 
Posty: 945
Dołączenie: 23 Cze 2005, 09:33
Pochwały: 38



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez jarek* 09 Wrz 2008, 22:19

u nas sytuacja wygląda tak: nauczyciel zabiera i albo oddaje po lekcji jak umiesz pogadać albo rodzice odbierają u dyra

ale powinienem zacząć od tego że nie wierze żeby nauczyciel zauważył jak tylko wyciągasz z kieszeni i pod ławką zerkasz na zegarek a jeśli już mu się udało żeby nie dał sobie wytłumaczyć że tylko sprawdzałeś godzinę

podsumowując: powiedz lepiej że się bawiłeś a nie sprawdzałeś czas
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez BZIKU 09 Wrz 2008, 22:24

A czy to jest bezprawne?Czy skoro w regulaminie szkoły/statusie nie pisze że nie wolno uzywać telefonów komórkowych na lekcji-to znaczy ze wolno używać?
Więc twierdzisz ze pani mgr XXX powinna się zapytać dzieciaka czy pozwoli sobie zabrac telefon?No nie rozśmieszaj mnie <rotfl>
Powtarzam-nikt nie wie tutaj na 100% czy wersja zdazenia TARCZYNA jest prawdziwa;wiemy to tylko 50/50
Coś mi się niechce,a raczej trudno w to uwierzyć ze tak o od sprawdzenia godziny zabrany został telefon uczniowi....
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez t0d 09 Wrz 2008, 22:26

nie może pozwać bo nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych

co najwyżej rodzice / opiekunowie prawni - ale tutaj wpadamy już w absurdy: na początku niech pogada z dyrektorem (czyżby insytucja wychowawcy klasy przestała istnieć?)
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Telefon komórkowy na lekcji

Postprzez Wojtaz 09 Wrz 2008, 22:26

Coś mi się niechce,a raczej trudno w to uwierzyć ze tak o od sprawdzenia godziny zabrany został telefon uczniowi....

Też w drugiej klasie (Mały Wojtuś <rotfl>) gdy sprawdzałem godzinę na religii, to ksiądz mi zabrał <lol>
MSI 770-G45 + AMD Athlon II X2 245 2.9GHz + GoodRam 2GB 1333MHz + Samsung 500GB + Zotac GeForce GTS-250 512MB DDR3 + Fortron 400W + Logitech X-540 + LG L1730P + Microsoft Windows Professional 64bit
Wojtaz
~user
 
Posty: 2042
Dołączenie: 12 Paź 2007, 18:50
Pochwały: 69



PoprzedniaNastępna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości