• Ogłoszenie:

Tekst w pliku *.wav

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Tekst w pliku *.wav

Postprzez LeNt 10 Maj 2005, 00:45

reklama
Szukam programu który zapisuje jakiś tekst w pliku *.wav. Widziałem taki program który zapisywał tekst w pliku *.bmp i można go było odczytać tylko tym programem, teraz poszukuje takiego programu tylko, że do plików *.wav. Sorry jeżeli taki temat już był, ale jest ich tu zbyt wiele aby wszystkie przejrzeć. Pozdro.
LeNt
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 10 Maj 2005, 00:41



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Maj 2005, 00:59

Eee... tekst do pliku WAV???? :shock: WAV przecież to format zapisu muzyki.... Nie umieścisz tam tekstu!!!!
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez LeNt 10 Maj 2005, 01:03

Chodzi mi o to, że program dodaje do tego pliku jakiś tekst który można odczytać też za pomocą tego programu. Widzialem takie coś, ale dodawało tekst do pliku *.bmp i w normalnej przeglądarce grafiki tego tekstu nie było, ale w tym programie można go było odczytać. Potrzebuje takie coś tylko do plików *.wav
LeNt
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 10 Maj 2005, 00:41



Postprzez Puma 10 Maj 2005, 09:41

Może chodzi o ... wpisywanie tekstu w pliki, wiem że w grafikę idzie ale w dźwiękowe chyba nie.

ps. Nie wiem jak to dokładnie się zwie, tej technika używa się do zaszyfrowania tekstu w inny plik, terroryści tego używają m.in.

Edit :

'Ukazał się nowy program Marcina Dutkiewicza - Tajnopis 1.01, który umożliwia zaszyfrowanie tekstu w plikach dźwiękowych lub graficznych.

Program jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy rozpakować pobrany pakiet z Internetu i uruchomić aplikację. Naszym oczom ukaże się okno do wpisywania zaszyfrowanego tekstu. Trzeba wybrać sobie plik, który będzie nośnikiem (obsługiwane są formaty WAV oraz BMP). Po wpisaniu informacji można zabezpieczyć je hasłem. Co ciekawe, im większy jest plik-nośnik, tym więcej znaków możemy w nim umieścić. Na przykład grafika o rozmiarze ponad 2 MB może "zaabsorbować" prawie 300 tysięcy znaków. Należy zauważyć, że po zmodyfikowaniu oryginału, nie zmienia on swojego rozmiaru na dysku, więc nie można odróżnić nośników od zwykłych plików. '

http://republika.pl/m_dutkiewicz/tajnopis.zip

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez LeNt 10 Maj 2005, 13:42

Dzięki. Właśnie o to mi chodziło.
LeNt
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 10 Maj 2005, 00:41




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości