• Ogłoszenie:

Tablet dla grafika

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Tablet dla grafika

Postprzez lilith 11 Maj 2010, 12:21

reklama
Witam, zastanawiam się nad kupnem tabletu.
Nigdy nie miałam możliwości korzystania z niego, więc jakie są w ogóle wasze odczucia w korzystaniu z niego? Czy wolicie raczej myszki używać.
Dodam, ze rysuję głównie wektorowo (głownie A. Flash), a nie rastrowo jak np. 'filtrowanie' w photoshopie :).
Na jakie parametry mam zwracać uwagę przy wyborze tabletu. Jaki rozmiar wybrać, tak bym nie musiała co chwilę odrywać ołówka od 'kartki' ani machać ręką po całym stole.
Fajnie jeśli polecicie mi wypróbowane już przez siebie modele.
Co do ceny, widziałam modele w okolicach 300pln, ale nie wiem czy warto wydać taką kwotę, bo to np. jedna wielka 'lipa' czy lepiej zainwestować potężne pieniądze w tego rodzaju sprzęt.
Image
koniczynka = lilith :)
Awatar użytkownika
lilith
~user
 
Posty: 258
Dołączenie: 05 Mar 2007, 00:55
Pochwały: 44



Tablet dla grafika

Postprzez Bezowy 11 Maj 2010, 12:49

lilith napisał(a):Nigdy nie miałam możliwości korzystania z niego, więc jakie są w ogóle wasze odczucia w korzystaniu z niego?


Piekna sprawa, myszka nigdy ci nie zastapi pisadla, im mocniej go przycisniesz tym mocniej malujesz :D

Ja sobie kupilem Aiptek Slim Tablet - 12.1" USB Tablet kosztowal mnie 60 euro. sprawuje sie dobrze pisadlo tez daje rade tylko jest troche kiczowate ale zdaje swoj egzamin. Szlyszalem ze Genius tez daje rade. Wiadomo ze najlepsze tablety to Wacom ale ich ceny sa zabojcze wiec jak niemasz 1200zl to sobie odpusc.

lilith napisał(a):Jaki rozmiar wybrać, tak bym nie musiała co chwilę odrywać ołówka od 'kartki' ani machać ręką po całym stole.


To nie tak jak myslisz caly tablet odpowiada za calosc ekranu monitora, wiec im mniejszy to mniejsza masz powiezchnie do malowania.

lilith napisał(a):Na jakie parametry mam zwracać uwagę przy wyborze tabletu.

Tak mi sie wydaje ze na ilosc DPI, i wielkosc samego tabletu.

Autor postu otrzymał pochwałę
Intel I7 930/1366 Asus P6T SE, 6x 2048 OCZ Blade ,Saphire Radeon 5870, Silverstone 850w,Benq G2420HD & LG L226W 4x SAMSUNG 1TB SATA 3,5" HD103SJ - Raid 0. Sprzedam Kilo Kartofli sciana. Odplynalem w Rift[Whitefall] Nie pomagam przez PW!
Awatar użytkownika
Bezowy
~user
 
Posty: 1297
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 17:11
Miejscowość: Eriador
Pochwały: 91



Tablet dla grafika

Postprzez lilith 13 Maj 2010, 19:26

Beza_666 napisał(a):im mocniej go przycisniesz tym mocniej malujesz


co to dokładnie znaczy? chodzi o grubość, stopień przezroczystości czy może coś innego jeszcze?

Beza_666 napisał(a):Aiptek Slim Tablet - 12.1" USB Tablet ...Genius...Wacom ... wiec jak niemasz 1200zl to sobie odpusc.

przyjrzę się tym 'firmom', a tyle przeznaczyć aż nie zamierzam :)

To nie tak jak myslisz caly tablet odpowiada za calosc ekranu monitora, wiec im mniejszy to mniejsza masz powiezchnie do malowania.

no nie umiem sobie wyobrazić jak to się potem przenosi na ekran monitora. choć powierzchnia rysowania w komputerze nie jest tak duża jak cały ekran. i nie wiem co myśleć, bo nigdy nie miałam możliwości nawet w ręce trzymać tabletu :) i jaki efekt na monitorze powstaje. :)

Kod: Zaznacz wszystko
Tak mi sie wydaje ze na ilosc DPI, i wielkosc samego tabletu.

zwrócę na to uwagę. dzięki za odpowiedź, szkoda że nikt więcej się nie pochwalił. ale tobie dziękuję za odpowiedź :) pozdrawiam.
Image
koniczynka = lilith :)
Awatar użytkownika
lilith
~user
 
Posty: 258
Dołączenie: 05 Mar 2007, 00:55
Pochwały: 44



Tablet dla grafika

Postprzez skowrona 13 Maj 2010, 19:29

http://pclab.pl/art35260.html

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
Awatar użytkownika
skowrona
~user
 
Posty: 1861
Dołączenie: 14 Gru 2006, 22:51
Pochwały: 71



Tablet dla grafika

Postprzez Bezowy 13 Maj 2010, 19:37

lilith napisał(a):co to dokładnie znaczy? chodzi o grubość, stopień przezroczystości czy może coś innego jeszcze?


jak ci to wytlumaczyc... hmm no jak delikatnie przyciskasz to tak jakbys lekko pedzlem smarowala im mocniej dociskasz tym masz mocniejszy efekt hehe normalnie jakbys flamaster miala w rece :D, tak to sie wiaze z gruboscia i przezroczystoscia.

lilith napisał(a):no nie umiem sobie wyobrazić jak to się potem przenosi na ekran monitora. choć powierzchnia rysowania w komputerze nie jest tak duża jak cały ekran.


hehe to zalezy tez jakie masz przyblizenie obrazka, przydatna rzecz naprawde polecam.
Intel I7 930/1366 Asus P6T SE, 6x 2048 OCZ Blade ,Saphire Radeon 5870, Silverstone 850w,Benq G2420HD & LG L226W 4x SAMSUNG 1TB SATA 3,5" HD103SJ - Raid 0. Sprzedam Kilo Kartofli sciana. Odplynalem w Rift[Whitefall] Nie pomagam przez PW!
Awatar użytkownika
Bezowy
~user
 
Posty: 1297
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 17:11
Miejscowość: Eriador
Pochwały: 91



Tablet dla grafika

Postprzez lilith 23 Maj 2010, 08:45

Bezowy napisał(a):jak ci to wytlumaczyc... hmm no jak delikatnie przyciskasz to tak jakbys lekko pedzlem smarowala im mocniej dociskasz tym masz mocniejszy efekt hehe normalnie jakbys flamaster miala w rece :D, tak to sie wiaze z gruboscia i przezroczystoscia.


aha no już rozumiem :)

Bezowy napisał(a): przydatna rzecz naprawde polecam.

chyba się skuszę w końcu bo myszką faktycznie tak nieciekawie idzie i mocno odczuwam ograniczenia myszki. zastanawia mnie tylko czy wystarczy np. format a6, czy lepiej większy model. domyślam się że można powiększać, ale jak rysuję na kompie to widzę rozmiar taki jak rysuję w rzeczywistości, a tablet jest mniejszy. czy to zatem nie utrudni wyobrażenia o rysowanym obiekcie: na tablecie mały jak w a6 a na monitorze rozmiar większy jak dla monitora... eh

skowrona napisał(a):http://pclab.pl/art35260.html
też dzięki za polecone modele :D

no nic, pozostaje rozejrzeć się głęboko wśród tych modeli :) i kupić :) dzięki raz jeszcze i pozdrawiam :)
Image
koniczynka = lilith :)
Awatar użytkownika
lilith
~user
 
Posty: 258
Dołączenie: 05 Mar 2007, 00:55
Pochwały: 44




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości