• Ogłoszenie:

Sterowniki mniej ważne - dodatkowe? prosze o pomoc

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Sterowniki mniej ważne - dodatkowe? prosze o pomoc

Postprzez reveNge94 25 Sie 2012, 18:57

reklama
Jako że nigdy nie formatowalem komputer, a mam taki zamiar szukam jakiejs listy zeby pobrac wszystkie dodatkowe sterowniki do mojego komputera. Mam sterowniki do plyty glownej, karty graficznej no i mam posiadam plytke windows xp. Chodzi mi o sterowniki, ktore przydatne sa do korzystania z komputera, ogladania portali m.in. YT, czyli java itd. Mam nadzieje ze mi pomozecie. Z gory dzieki wielki
reveNge94
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 11 Sie 2012, 18:19



Sterowniki mniej ważne - dodatkowe? prosze o pomoc

Postprzez apg2312 25 Sie 2012, 22:49

Sterownik urządzenia to program lub fragment programu odpowiadający za dane urządzenie i pośredniczący pomiędzy nim, a resztą systemu komputerowego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sterownik_urz%C4%85dzenia
Sterowniki musisz mieć do każdego sprzętu podłączonego do komputera. Czyli :
płyta główna - podstawa
karta graficzna
karta dźwiękowa
karta sieciowa
klawiatura - o ile są wymagane
mysz - o ile są wymagane
monitor - o ile są wymagane
inne urządzenia, typu kamera, drukarka, skaner, itp., itd.
Zasadniczo Windows rozpozna większość urządzeń (ale na pewno nie wszystkie), i zainstaluje je sobie za pomocą wbudowanych, uniwersalnych sterowników. Ale i tak zalecane jest, żeby zainstalować dedykowane dla danego sprzętu sterowniki producenta.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Sterowniki mniej ważne - dodatkowe? prosze o pomoc

Postprzez reveNge94 28 Sie 2012, 12:26

OK dzieki troche pomoglo, ale chodzilo mi o rozne kodeki do dzwieku jakie najlepiej pobrac po formacie, dobre kodeki do filmow a takze rozne aplikacje to serfowania po internecie..
reveNge94
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 11 Sie 2012, 18:19



Sterowniki mniej ważne - dodatkowe? prosze o pomoc

Postprzez placebo 08 Wrz 2012, 15:20

Ja mogę polecić K-Lite Codec Pack - z nim nigdy nie miałem problemów i odtwarza (prawie) wszystko :) No i jeszcze JRE no i flash by się przydał.
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Sterowniki mniej ważne - dodatkowe? prosze o pomoc

Postprzez Mikou@j 08 Wrz 2012, 21:24

K-Lite Codec Pack Full 9.2.0 lub CCCP - Combined Community Codec Pack 2011.11.11 i nie powinno być żadnych problemów z filmami. Może wystąpić problem z plikami rm i rmvb, ale wystarczy doinstalować Real Alternatvie.
Oczywiście bez instalacji DirectX'a się nie obejdzie po formacie, chyba, że jest to Win7, Win8, w którym już jest zainstalowany, ale należy go zaktualizować ze strony Microsoftu. Do tego M$ Visual C++ 2010 Redistributable Package oraz zaktualizować M$ Framework do najnowszej wersji.
Do tego Flash Player, Java, Silverlight, QuickTime w razie potrzeby. Jeśli czegoś brakuje to zwykle przeglądarka alarmuje, co trzeba zainstalować.
No i w sumie to wszystko z tych najważniejszych rzeczy. Oczywiście wszystko powinno być w najbardziej aktualnej wersji.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości