• Ogłoszenie:

Sterowniki do kontroler ethernet

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Sterowniki do kontroler ethernet

Postprzez slusek19 01 Lis 2008, 17:59

reklama
Witam! mam problem ! komputer pewnego dnia chodził normalnie do czasu aż wyłączyli prąd (dosłownie na kilka sekund) po ponownym włączeniu komputera nie szedł internet więc sprawdziłem czy jest połączenie sieciowe (ale go nie było) okazało się że niema sterownika do "kontroler Ethernet" czemu wyrzuciło sterownik który był !? po próbie ponownej instalacji sterownika komputer nie mógł znaleźć go na płycie! czy to możliwe żeby się karta sieciowa (zintegrowana) zepsuła !?

P.S. zrobiłem reinstalacje systemu i dalej nic to nie pomogło sterownika jak nie widziało tak nie widzi ! płyta główna to ASUS P4P800 (LAN = 3COM)


i jeszcze jedno czy jak podepnę inną kartę sieciową to zadziała czy nie !? muszą być te sterowniki do kontroler Ethernet zainstalowane !?
Ostatnio edytowany przez MaTi, 01 Lis 2008, 18:23, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Słowo "pomocy" zupełnie niepotrzebne w nazwie tematu
slusek19
~user
 
Posty: 21
Dołączenie: 14 Wrz 2008, 17:13



Sterowniki do kontroler ethernet pomocy

Postprzez Magik 01 Lis 2008, 18:17

slusek19 napisał(a):i jeszcze jedno czy jak podepne inną karte sieciową to zadziła czy nie


jak podlaczyc sieciowke pod slot, to ta zintegrowana wylacz w Biosie


w trybie awaryjnym uusnw szystko dot. sieci//restart-->niehc windows wykryje na nowo i zainstaluj stery ze stronki Asusa

http://support.asus.com/download/download_item.aspx?product=1&model=P4P800-MX
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Sterowniki do kontroler ethernet

Postprzez slusek19 01 Lis 2008, 18:27

ale wykrywa ją normalnie! bo w menadrzerze urządeń jest widoczny kontroler ethernet z :!: wykrzyknikiem ! gdzie ją w BIOSIE mam wyłączyć? mam BIOS phoenix.

w trybie awaryjnym usun wszystko dot. sieci//restart-->niehc windows wykryje na nowo i zainstaluj stery ze stronki Asusa


wszystko dotyczące sieci czyli co!? i czemu w trybie awaryjnym mam to zrobić?
slusek19
~user
 
Posty: 21
Dołączenie: 14 Wrz 2008, 17:13



Sterowniki do kontroler ethernet

Postprzez Magik 01 Lis 2008, 18:32

slusek19 napisał(a):wszystko dotyczące sieci czyli co!?


czyli karte sieciowa, kontroler ethernet itp

slusek19 napisał(a):ale wykrywa ją normalnie! bo w menadrzerze urządeń jest widoczny kontroler ethernet z :!: wykrzyknikiem !


czyli jest niepoprawnie zainstalowana

slusek19 napisał(a):i czemu w trybie awaryjnym mam to zrobić?


rob jak chcesz-->Twoj komp i Ty masz problem nie ja. Moim zdaniem powinienes to zrobic wtrybie awaryjnym-->takie jest moje zdanie

slusek19 napisał(a):gdzie ją w BIOSIE mam wyłączyć? mam BIOS phoenix.


cos na ten wzor

Bios - Integrated Peripherals - OnBoard Lan Control - Disabled

ale tak mysle zintegrowana sieciowka nie winna kolidowac z jakas pod PCI
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Sterowniki do kontroler ethernet

Postprzez slusek19 01 Lis 2008, 18:38

wyłączyłem ją w BIOSIE już system jej nie widzi ! sterowników nie instalowałem bo system ich nie znajdował więc chyba nie muszę nic odinstalowywać ! ale zastanawiam się czy ten K. Eth. nie jest potrzebny do działania wszystkich kart sieciowych czy tylko tych zintegrowanych!?

a w tryb awaryjny żeby wejść to musze jakiś błąd wywołać!? czy jest jakiś inny sposób?
slusek19
~user
 
Posty: 21
Dołączenie: 14 Wrz 2008, 17:13



Sterowniki do kontroler ethernet

Postprzez Magik 01 Lis 2008, 18:42

slusek19 napisał(a):a w tryb awaryjny żeby wejść to musze jakiś błąd wywołać!? czy jest jakiś inny sposób?


wciskasz F8 przy starcie kompa, pojawi sie menu i wybierasz tryb awaryjny

slusek19 napisał(a):sterowników nie instalowałem bo system ich nie znajdował więc chyba nie muszę nic odinstalowywać !


nie chodzi o sterowniki tylko o urzadzenie i jego ponowne wykrycie :wink:


masz zintegrowana karte sieciowa wiec windows widzi k. ethernet

k. ethernet=karta sieciowa zintegrowana

Autor postu otrzymał pochwałę
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Sterowniki do kontroler ethernet

Postprzez slusek19 01 Lis 2008, 19:04

wielkie Dzięki ! zrobiłem tak jak mi napisałeś i działa :D
slusek19
~user
 
Posty: 21
Dołączenie: 14 Wrz 2008, 17:13



Re: sterowniki do kontroler ethernet

Postprzez Aramilek 14 Gru 2008, 11:48

Mój problem jest bardzo podobny. Mam płytę główną ASUS p5p800 i zintegrowaną kartę sieciową. Pewnego pięknego dnia nagle karta sieciowa przestała działać, pojawia się w menedżerze urządzeń kontroler ethernet z wykrztknikiem. Próbowałem zainstalować sterownik z płyty, ale płyta w ogóle nie widzi karty i nie wyświetla sterownika, znowu probując zainstalować sterownik czy to z płyty czy z internetu komputer nie widzi sterownika. Chciałem zrobić tak jak napisałeś tutaj, usunąłem w menedżerze urządzeń kontroler ethernet, ale karty sieciowej usunąć nie mogę, bo wyświetla się komunikat, że jest potrzebna do rozruchu systemu. Za każdym razem komputer nie może wykryć sterowników ethernet. O co chodzi?

Proszę o pomoc!
Aramilek
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 14 Gru 2008, 11:32



Sterowniki do kontroler ethernet

Postprzez anajta 17 Gru 2008, 01:07

Witam!
Też mam problem ze sterownikiem kontroler ethernet. Po ponownej instalacji systemu na komputerze z płytą główną Matsonic MS8137C nie dało się zaktualizować sterownika, po usunięciu go i ponownym wykryciu przez komputer, również sprzęt nie działał poprawnie (być może jest uszkodzony). Używam go do udostępnienia połączenia internetowego na Laptop Dell Inspirion 1000. Do tej pory działał okej. Logowałam się już na różnych forach i do tej pory nikt mi nie pomógł:( Może Wy potraficie. Nigdzie też nie mogę znaleźć informacji skąd ściągnąć ten konkretny sterownik. Proszę o pomoc.
anajta
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 16 Gru 2008, 23:59



Sterowniki do kontroler ethernet

Postprzez Wojtasgls 17 Gru 2008, 09:06

czy czasem wczesniej nie mieliscie sp2 a teraz sp3?
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Re: sterowniki do kontroler ethernet

Postprzez anajta 17 Gru 2008, 15:02

Ja mam sp2
anajta
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 16 Gru 2008, 23:59




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości