• Ogłoszenie:

Sterowniki dla hp dv5-1060ew

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez Amilad 23 Sie 2008, 12:46

reklama
Witam,
Prosił bym o pomoc znalezieniu sterowników do laptopa.
Posiadam laptop firmy Hp i staram się o sterowniki pod Windows XP udało mi się znaleźć tylko pod kartę graficzną i kartę do sieci LAN.

Nazwa: Hp Pavilion dv5-1060ew
System operacyjny: Windows XP z SP3
Nazwa Płyta główna: Hewlett-Packard HP Pavilion dv5-1060ew Notebook PC
Karta wideo: Nvidia GeForce 9600M GT (512MB)
Karta sieciowa: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter PCI
WiFi:Intel(R) WiFi Link 5100 AGN [NoDB] PCI oraz Bluetooth (nie mam steru)
Czytnik nośników cyfrowych typu 5 w 1 (nie mam steru)
Karta dźwiękowa : w Everest nie ma żadnej informacji o nazwie tego urządzenia

W "Menedżer urządzeń" nieznanych urządzeń wykryto :
- Nieznane urządzenie ( myślę że chodzi o bluetooth-a albo o czytnik linii papilarnych)
- Podstawowe Urządzenie systemowe (x3)
- USB device

Bardzo bym prosił o jakąkolwiek pomoc
Awatar użytkownika
Amilad
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 16 Lip 2006, 00:33
Pochwały: 5



Sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez Reveler 23 Sie 2008, 17:04

Amilad napisał(a):Karta dźwiękowa : w Everest nie ma żadnej informacji o nazwie tego urządzenia

Na jednej aukcji Allegro znalazłem taka informację:
Kod: Zaznacz wszystko
Zintegrowana 16-bitowa karta dźwiękowa zgodna z 3D Sound Blaster Pro

Więc nie zaszkodzi zainstalować stery pod SB..

Co do USB, to na rynku jest 6 liczących się firm produkujących owe porty: Acer Labs, Intel, NEC, SiS, VIA oraz nVidia.. Podejrzewam że masz Intela z uwagi że znalazłem podobny problem z innym modelem HPka i jeśli chodzi o firmy to się zgadza (jeśli chodzi o k.muzyczną oraz sieciówkę), a typ miał USB Intela więc kto wie może u ciebie to samo..
Sterów jakoś na ich stronie nie mogłem znaleźć, więc tobie pozostawię szukanie..

Nie zaszkodzi też wypróbować VIA USB 2.0 Driver, może pomoże -> >>Klik<<

Amilad napisał(a):WiFi:Intel(R) WiFi Link 5100 AGN [NoDB] PCI

Powinno pasować -> >>Klik<<

Jak na razie to wszystko w czym mogę pomóc.. Sprawdź jeszcze kompa Everestem Ultimate, podobno lepszy (nie testowałem)..

Dodano 23.08.2008 16:53:30:
Tak se pomyślałem że skoro WiFi masz Intela to Bluetooth też może być..

Sterki z ich stronki:
- Xircom® RealPort2™ Bluetooth* Adapter (R2BT)
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Re: sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez Amilad 23 Sie 2008, 21:05

Dodano 23.08.2008 16:53:30:
Tak se pomyślałem że skoro WiFi masz Intela to Bluetooth też może być..

Sterki z ich stronki:
- Xircom® RealPort2™ Bluetooth* Adapter (R2BT)

Mam dla ciebie złą wiadomość ,że ten buetooth ster nie działa.
Awatar użytkownika
Amilad
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 16 Lip 2006, 00:33
Pochwały: 5



Sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez Reveler 24 Sie 2008, 14:43

No dobra.. Znalazłem jeden fajny programos ale nie byłem w stanie przetestować z uwagi na potrzebe instalacji innych programów przed zainstalowaniem owego, więc zapodaję tylko opis..

Windows Vista Hardware Assessment 2.1

Bezpłatne narzędzie umożliwiające szybkie sprawdzenie wielu komputerów w firmowej sieci pod kątem zgodności z systemem Windows Vista. Windows Vista Hardware Assessment przeprowadza z poziomu jednego komputera skanowanie pozostałych stacji poprzez sieć i WMI. Nie wymaga się instalacji żadnych dodatkowych usług czy agentów na innych komputerach. Oprócz rezultatów wyświetlane są także informacje co do potrzebnych sterowników i ewentualnych lokalizacji ich pobrania. Narzędzie ponadto informuje, dla jakiego posiadanego sprzętu sterownik znajdzie się automatycznie. Program może być wykorzystany także w innych celach (np. dokładnej ewidencji) ponieważ zapisuje on szczegółowe informacje o systemie i sprzęcie (np. konfiguracje pamięci, wolne miejsce na dyskach, typ procesora itp.) w bazie danych.

Uwaga!

Do pracy narzędzie wymaga bezpłatnego serwera baz danych wersji Microsoft SQL Server 2005 Express, który będzie przechowywać zgromadzone dane (w tym przypadku konieczna jest instalacja nowej instancji, co czyni już sam instalator Windows Vista Hardware Assessment). Ponadto do generowania raportów i skoroszytów niezbędne jest posiadanie bibliotek Primary Interop Assemblies dla Office (do pobrania dla wersji XP, 2003 i 2007).


Program pobierzesz stąd -> .::Program::.

Co do SQL Server 2005 Express Edition SP2 tu -> .::Program::.

Oba programy freeware i działające na Xp oraz Vista..

Tak jeszcze:

1. Nie zaszkodzi zadzwonić lub wysłać maila do HP z pytaniem o dokładne nazwy podzespołów twojego laptopa oraz ewentualną pomoc w lokalizacji sterowników.. Jak będą mili to może pomogą :wink:
http://h41159.www4.hp.com/wsparcie_techniczne/wsparcie_techniczne.php

2. Znalazłem program do updeatu sterów ale jeden - płatna rejestracja, dwa - nie ma gwarancji że znajdzie stery do nieznanego przez system sprzętu, więc raczej odpada..

Dodano 24.08.2008 14:57:12:
Znalazłem sterki do kamery w pavilionach HPka
http://www.softwarepatch.pl/plik/7563/56/187/kamery-internetowe/HP-Pavilion-Webcam-Driver-(winXP).html
oraz
http://www.softwarepatch.pl/plik/7562/56/187/sterowniki-i-biosy/HP-13-MegaPixel-(MP)-Webcam-Software-Drivers-dla-HP-Pavilion-(WinXP).html

Dodano 24.08.2008 15:18:53:
Co do poniższych danych to bazowałem na podstawie informacji o sterownikach do twojego lapka POD VISTE!
Na stronkach ze sterami jest podane że działają po XP więc zostaje próbować..

Audio: IDT High Definition Audio CODEC
Czytnik Kart: Realtek USB 2.0 Card Reader Driver
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez kamyki 04 Wrz 2008, 23:33

Czy udało się komuś zainstalować poprawnie winde XP i stery do tego lapka ??, jestem zainteresowany zakupem i instalacja xp jest dla mnie bardzo ważna .
Jeśli ktoś znalazł wszystkie pasujące sterowniki mógłby zamieścić :)
kamyki
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 04 Wrz 2008, 23:28



Re: sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez jajo111 22 Wrz 2008, 08:43

dołączam się do prośby :)

w HP.PL powiedzieli ze nie supportują driverów dla WinXP dla laptopów z Vista na pokładzie :(. Pozostaje szukać :(
[you] Milego uzytkowania forum :) i pozdrowionka :)
Awatar użytkownika
jajo111
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 11 Cze 2006, 14:12
Miejscowość: Przemyśl



Sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez DUUD71 22 Lis 2008, 23:40

czesc amilad juz kiedys ci pisalem masz jakis postep w sterownikach do dv1060 ew xp? Jezeli moglbys pomoc w tym temacie to bylbym bardzo wdzieczny Pozdrawiam
DUUD71
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 23 Paź 2008, 21:01



Re: sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez gszafa 23 Kwi 2009, 16:21

Cześć!
Przepraszam za wykopaliska, ale myślę że to się może przydać - http://chomikuj.pl/gszafa/gry+oraz+obrazy+p*c5*82yt/sterowniki+xp+hp+dv5+1060ew/lapek+stery+XP.rar - tutaj wrzuciłem mój 250 mb mega pack dzięki któremu działa mi praktycznie wszystko w Xpeku (finger printer, Quickplay, dźwięk)- jedyna różnica między vistą a xp w moim wypadku to że touch button nie zmienia koloru po naciśnięciu - dla mnie bez znaczenia. Pamiętam że sterowniki co od czego były nazywane przezemnie, ale mogą być starsze i nowsze ich wersje - troche kolekcjonowałem te stery. Mam nadzieję że się przydadzą - pozdrawiam. Odrazu mam prośbę - nie zadawajcie pytań od czego są jakie stery, dawno temu się w to bawiłem i niestety zmuszeni będziecie poradzić sobie z rekonesansem sami. :ok:
gszafa
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 23 Kwi 2009, 16:18



Re: sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez senior84 29 Maj 2009, 02:05

witam mam taki problem posiadam compaq sq60 305ea była na nim vista ale postanowiłem postawić na nim xp i tu sie zaczeły problemy gdyż na stronce compaq byly sterowniki ale nie takie jak powinny byc wiec grzebałem 3 dni i skompletowałem wszystkie sterowniki i wszystko działa oprócz wbudowanej kamerki instalowałem różne sterowniki i nic wyskakuje komunikat zebym sprawdził czy jest podłączona i ze moze jest uzywana przez inny program czy cos ...jesli ktos cos wie prosze o pomoc
senior84
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 28 Maj 2009, 21:54



Sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez wojtas 29 Maj 2009, 11:05

senior84, załóż swój własny temat...
Image
Awatar użytkownika
wojtas
*mod
 
Posty: 18165
Dołączenie: 13 Sty 2006, 16:00
Miejscowość: Krzeszyce
Pochwały: 1656



Re: sterowniki dla hp dv5-1060ew

Postprzez senior84 29 Maj 2009, 19:20

sorki mój błąd
senior84
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 28 Maj 2009, 21:54




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości