• Ogłoszenie:

splot słoneczny

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

splot słoneczny

Postprzez empty 02 Lis 2007, 18:34

Mam pytanie co to jest splot słoneczny (chodzi tu o ciało człowieka) jest to jakiś punkt na ciele lub coś w tym rodzaju szukałem na google ale nic nie znalazłem. Kupiłem lampe bioptron i w książce pisze przy niektórych chorobach żeby naświetlać splot słoneczny ale nie wiem co to jest
Image
Awatar użytkownika
empty
~user
 
Posty: 417
Dołączenie: 05 Paź 2007, 17:21
Pochwały: 1



Postprzez BZIKU 02 Lis 2007, 18:39

Połóż rękę na klatce piersiowej...namacaj sobie połączenie żeber-mostka nad brzuchem na środku.....to jest splot słoneczny...

Image

Jedynka......
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez empty 02 Lis 2007, 18:44

A mógłbyś podać opis całego tego rysunku lub stronę na której to znalazłeś :?:
Aha to splot słoneczny to jest ta kość (ostatnio gościu na PO o niej wspominał [nie nazywał jej splotem słonecznym] jak omawiał masaż serca)
Aha jak już może się znasz tak na medycynie masz może gdzieś receptory (dłoni i nóg więcej chyba nie ma)
Image
Awatar użytkownika
empty
~user
 
Posty: 417
Dołączenie: 05 Paź 2007, 17:21
Pochwały: 1



Postprzez BZIKU 02 Lis 2007, 18:47

Aha to splot słoneczny to jest ta kość

Tak...
A obczaj czy ci to pomoże.....

http://www.tkd.szczecin.pl/kupso.htm
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez empty 02 Lis 2007, 19:01

Dobra dzięki aha to o receptorach dłoni i stóp nie masz :?: Chodzi mi głównie o medycynę niż sztuki walki (chociaż wielkie dzięki za stronę na pewno się przyda)
Image
Awatar użytkownika
empty
~user
 
Posty: 417
Dołączenie: 05 Paź 2007, 17:21
Pochwały: 1



Postprzez BZIKU 02 Lis 2007, 19:07

hmmmm,ciężko cos podpasowac....

http://www.andrew.gpe.pl/polska/system_pl.html

http://lekarze.wroclaw.pl/homeopata/irydo.htm

Image

Image
Ostatnio edytowany przez BZIKU, 02 Lis 2007, 19:11, edytowano w sumie 1 raz
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez empty 02 Lis 2007, 19:11

BZIKU napisał(a):http://www.andrew.gpe.pl/polska/system_pl.html


Właśnie to znalazłem i chyba ściągnę ten program bo nigdzie właśnie nie ma tych receptorów opisanych. Dzięki bziku za wszystko
Image
Awatar użytkownika
empty
~user
 
Posty: 417
Dołączenie: 05 Paź 2007, 17:21
Pochwały: 1



Postprzez BZIKU 02 Lis 2007, 19:21

empty napisał(a):Dzięki bziku za wszystko

Spoko...Trochę znachorze hobbystycznie...
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez empty 02 Lis 2007, 19:30

W właśnie o to mi chodziło dzięki


BZIKU napisał(a):Spoko...Trochę znachorze hobbystycznie...


Miałeś kiedyś styczność z lampami Bioptron :?:
Image
Awatar użytkownika
empty
~user
 
Posty: 417
Dołączenie: 05 Paź 2007, 17:21
Pochwały: 1



Postprzez Z@K 02 Lis 2007, 19:49

empty napisał(a):ostatnio gościu na PO o niej wspominał [nie nazywał jej splotem słonecznym] jak omawiał masaż serca



to na 100% mowil o mostku, bo to na mostku trzeba naciskac przy masażu serca. A splot jest nizej niz mostek..;)
this is a war, and we're HempLobby soldiers.!
Awatar użytkownika
Z@K
~user
 
Posty: 2691
Dołączenie: 18 Sty 2006, 13:48
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 127



Postprzez empty 02 Lis 2007, 21:24

to na 100% mowil o mostku, bo to na mostku trzeba naciskac przy masażu serca. A splot jest nizej niz mostek


Mówił na 100% o splocie słonecznym bo pokazywał jak się wyznacza miejsce ucisku a właśnie nie należy tam uciskać tylko 2palce od kości czy jakoś tak
Image
Awatar użytkownika
empty
~user
 
Posty: 417
Dołączenie: 05 Paź 2007, 17:21
Pochwały: 1



Postprzez BZIKU 02 Lis 2007, 23:08

Mówił na 100% o splocie słonecznym

i miał racje......

Image

uciska się 2-3 palce powyzej od splotu wiec praktycznie mozna śmiało twierdzić że uciska sie na splocie
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez jarek* 02 Lis 2007, 23:19

ostatnio na PO miałem że to juz niaktualne i teraz uciska sie na linii sutkowej
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Postprzez empty 03 Lis 2007, 10:56

jarekpp666 napisał(a):ostatnio na PO miałem że to juz niaktualne i teraz uciska sie na linii sutkowej


U małych dzieci do pierwszego roku życia !!!
Image
Awatar użytkownika
empty
~user
 
Posty: 417
Dołączenie: 05 Paź 2007, 17:21
Pochwały: 1



Postprzez fluid 03 Lis 2007, 11:13

U małych dzieci do pierwszego roku życia !!!


i to dwoma palcami a nie cala reka czy tez dwoma
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Z@K 03 Lis 2007, 11:18

co wy za przeproszeniem solicie

Nie macie zielonego pojecia widocznie o masazu serca.. i o aktualnych (zmienionych w zeszłym roku) zasadach RKO. Uciska sie na mostku, na lini sutkowej. a nie na splocie słonecznym :roll: :roll:



empty napisał(a):U małych dzieci do pierwszego roku życia !!!


u małych dzieci uciska sie w tym samym miejscu, tylko ze dwoma palcami.
this is a war, and we're HempLobby soldiers.!
Awatar użytkownika
Z@K
~user
 
Posty: 2691
Dołączenie: 18 Sty 2006, 13:48
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 127



Postprzez empty 03 Lis 2007, 12:12

i to dwoma palcami a nie cala reka czy tez dwoma


2 palcami


Nie macie zielonego pojecia widocznie o masazu serca.. i o aktualnych (zmienionych w zeszłym roku) zasadach RKO. Uciska sie na mostku, na lini sutkowej. a nie na splocie słonecznym


Nie do końca. Regulamin był taki żeby nie przejmować się szukaniem dokładnego miejsca ucisku dlatego się mówi że na lini sutkowej ale prawda jest taka że lepsze rezultaty osiągniesz uciskając w odpowiednim miejscu czyli tak jak napisałem (jeśli ktoś nie wie gdzie jest zalecane dokładne miejsce robi to na linii sutkowej a jeśli ktoś się tego uczył i wie to w sekundzie może znaleźć to miejsce), ratownicy uciskają tam gdzie ja napisałem bo znalezienie tego miejsca dla nich nie jest trudne oraz dla ludzi którzy się szkolili (a przepis wszedł żeby ludzie nie zawracali sobie głowy szukaniem jeśli ktoś się zdenerwował i nie może sobie przypomnieć) a więc ten przepis jak dla ludzi którzy mają pierwszy raz styczność z masażem serca albo są zbyt zdenerwowani aby szybko znaleźć to miejsce, tak naprawdę. Dziękuje za uwagę
Image
Awatar użytkownika
empty
~user
 
Posty: 417
Dołączenie: 05 Paź 2007, 17:21
Pochwały: 1



Postprzez BZIKU 03 Lis 2007, 19:05

Z@K,empty ma racje....Mam przeszkolenie w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy i smiem twierdzić ze najlepsze efekty przynosi uciskanie ok 3cm(dwa palce) powyżej splotu słonecznego z przesunięciem w lewą stronę-uciskasz wtedy maxymalną powieszchgnię serca.A powiedz mi czy "pan" na PO powiedził wam że przed zaczęciem masażu serca wskazane jest dośc mocne uderzeniew mostek w jego okolicach w celu wywołania jednorazowego gwałtownego skurczu serca?Nie sądzę...
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez empty 03 Lis 2007, 19:50

BZIKU napisał(a):jest dośc mocne uderzeniew mostek w jego okolicach w celu wywołania jednorazowego gwałtownego skurczu serca?


Może dojść do złamania żeber ale dość często się to stosuje zwłaszcza jak zwykły masaż nie przynosi rezultatów
Image
Awatar użytkownika
empty
~user
 
Posty: 417
Dołączenie: 05 Paź 2007, 17:21
Pochwały: 1



Postprzez Z@K 03 Lis 2007, 20:48

BZIKU napisał(a):"pan" na PO


konczyłem kurs poza PO, i tam nie mowiono o tym, na PO rowniez nie. Za to uczono zeby uciskac na mostku;) poniewaz mamy ta pewnosc ze przyniesie to wiekszy rezultat niz nietrafienie w odpowiedine miejsce.


Na cale szczescie nie musialem tego w praktyce na człowieku zastosowac.
A co do splotu to odpowiedz podałęs w 1 poscie :P xDDDD

pozdro
this is a war, and we're HempLobby soldiers.!
Awatar użytkownika
Z@K
~user
 
Posty: 2691
Dołączenie: 18 Sty 2006, 13:48
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 127



Następna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości