• Ogłoszenie:

Sony ericsson k550i - test recenzja ocena

Testy podzespołów komputerowych

Sony ericsson k550i - test recenzja ocena

Postprzez Bialko0019 19 Sty 2010, 21:19

reklama
Witam.

Dzisiaj chciałbym przedstawić moje poczciwego soniaka, a dokładnie Sony Ericsson K550i.

Image



Wygląd
Cóż. Telefonik ten, nie jest jakiś bardzo bajerandzki czy ekskluzywny z wyglądu. Nie jest to slider ( rozsuwany ) czy z klapka, co dla mnie osobiście wielkie plus. Mogę powiedzieć, że kiedyś miałem SE W300i i klapka nie dość, że denerwowała mnie to z czasem urwała się...

Rozmieszczenie klawiszy... Tu jest wada, głoszona, chyba przez większość użytkowników. Albowiem przycisk do internetu znajduje się zbyt blisko innych przycisków, przez co sam się włącza i uruchamia aplikację, która nieprzyjemnie zabiera nam z konta pieniążki, powoli, powoli aż do 0,00PLN .... tak miałem kiedyś z 15zł bo dłuższy czas nie zauważyłem...

"Przyciski w kształcie pasków ? bleeee... " - tak powiedziałem jak go zobaczyłem. A jak teraz ? Naprawdę muszę z całą odpowiedzialnością, że bardzo dobrze się na nich pisze, a że wypisuje kilka pakietów z Orange na tydzień, to naprawdę polecam ;)


Funkcjonalności

hmm. jeżeli chodzi o ten telefon, za taką cenę to naprawdę i szczerzę polecam. Aparat 2 mpix - może nie robi dobrych zdjęć jak jest ciemno przy fleszu, ale w dzień całkiem, całkiem ;) Odtwarzacz muzyki ? Totalna masakra... ;/ Głośnik jest nawet dobry - dla odmiany W610i ma taki sam i śmiga jak zły... Dlaczego ? W k550i jest bardzo malutki wylot na dźwięk i charczy... Dlatego zdjąłem tą część przysłaniającą i lepiej troszkę ;) ( fakt, kurzy się troszkę ;) ) .

Wyświetlacz nie jest zły, ale mógłby być dokładniejszy, ale w ogóle na Niego nie narzekam.

Jest slot karty pamięci.... flesz... aparat, muzyka... Czego więcej potrzebuje zwykły użytkownik telefonu ? .... Mnie osobiscie wystarcza, mam już go 3 rok i naprawdę dobry telefon. Spadał mi nie raz, klapki już nie mam od baterii.. a właśnie . a pro po baterii. Bateria nie jest zbyt dobra, trzyma mi zaledwie dobę ( jak już mówiłem, wypisuję kilka pakietów Orange na tydzień.... ) .

Coż więcej potrzebować od tego telefonu ? Od w ogóle telefonu ? Osobiście mi nic nie brakuje - wiadomo, dzieciaki muszą się chwalić kolegom bajerami, dotykowy wyświetlacz, super gry i w ogóle....

Telefon uważam wymyślono do kontaktu ;) A że jest trochę bajerów w K550i ? SĄ Z UMIAREM!

I taki telefon serdecznie polecam.


Image

PODSUMOWANIE:

plusy+ :
- sporo funkcji,
- tani,
- wytrzymały,
- bluetooth i irda razem,
- łatwość pisania sms,
- nie najgorsze zdjęcia,

minusy- :
- ogólnie słaba bateria,
- obudowa jedynie nie wytrzymała jak spadł z 3 piętra xD;
- aparat jednak mógłby być lepszy,
- głośnik!,
- bardzo powszechny ( prawie połowa klasy ma go - a ja lubię być oryginalny ;) )

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za wysłuchanie!
Karol

Pochwały przyznane za posta: 5
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości