• Ogłoszenie:

Skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez kamiledi15 07 Lut 2009, 23:59

reklama
W wielu grach nie mam wygładzania. Mam naprawdę piękne wygładzanie w Wiedźminie, w Sam&Max, w Fable, ale w całej reszcie nie ma: Gothic 3, Longest Journey, Rayman 3, Spider-man:Web of Shadows, Half Life 2 i wiele innych. Znalazłem taki artykuł:
http://www.firingsquad.com/hardware/detonator508/default.asp
Ten sterownik bardzo by mi się przydał, podobno obsługuje full scene anti-aliasing, na screnach też to super wygląda. Skąd go wziąć? Czytałem, że jest na stronie http://www.nvidia.com, ale choć przewaliłem chyba całą stronę to nie mogę go tam znaleźć. Kiedy klikam na dokładne linki do ściągnięcia na tej stronie www.nvidia.com, to albo pokazuje, że takiej strony nie ma, albo mnie przekierowuje na stronę główną. Próbowałem program Nhancer, ale nic nie daje, ściągnąłem też Nvmax, ale pokazuje, że nie mam Nvidia Detonator 4 v20.00, a jego też nie mogę znaleźć na głównej stronie Nvidii... Co mogę zrobić, gdzie ściągnąć ten detonator? Mam Nvidia Geforce 9600GT, 4 GB Ram, 4 Ghz. Sterowniki do karty oczywiście najnowsze, jakie dotąd wyszły. Zaznaczam, że w powyższych grach na starym komputerze włączałem wygładzanie za pomocą panelu kontrolnego Nvidia i działało pięknie, ale na tym nic mi to nie daje, tam miałem Geforce 7300GS.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez kahoona 08 Lut 2009, 01:02

Fajnie... szukasz sterowników z roku 2000 dla systemu windows 98, bo nie potrafisz włączyć w panelu nVidii - w zakładce Ustawienia 3D - Zarządzanie ustawieniami 3D - Wyreguluj ustawienia obrazu korzystając z podglądu / z zaznaczonym - Użyj zaawansowanych ustawień 3D, a później :
zakładka - Zarządzanie ustawieniami 3D - wybrać cokolwiek innego niż dla Filtrowania anizotropowego oraz Wygładzania krawędzi - "pod kontrola aplikacji",
bawiąc się dodatkowo pozostałymi ustawieniami - wedle gustu...
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Re: skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez kamiledi15 08 Lut 2009, 01:33

Zaznaczam, że w powyższych grach na starym komputerze włączałem wygładzanie za pomocą panelu kontrolnego Nvidia i działało pięknie, ale na tym nic mi to nie daje

Chyba niedokładnie przeczytałeś. Próbowałem włączać różne kombinacje w tym panelu, wszystko na nic. Więc szukam teraz sterowników lub programów, które by mi pomogły. Na starym kompie włączyłem wygładzanie w tym panelu na maksa i we wszystkich grach miałem piękny anty-aliasing. A tu wszystko jedno, czy jest pod kontrolą aplikacji, czy zastepuje ustawienia aplikacji, czy wymuszam go na siłę, i tak nie widać żadnego efektu, oprócz tych kilku gier, które wymieniłem wyżej. To dość dziwne, bo w Half-Life 2 w opcjach można niby włączyć wygładzanie, a mimo to krawędzie są tak poszarpane, że wygląda to naprawdę paskudnie. A na starym kompie w Half Life 2 wszystko było idealnie gładkie, ale się cięło, więc musiałem to wyłączyć. Teraz mam wreszcie kompa, który by to pociągnął, ale nie mogę tego włączyć. Te Detonator 5 to nie wiem, pod jakiego są Windowsa, ale Detonator 4 v20.00 są na pewno pod XP, ale nigdzie ich nie mogę znaleźć. A nawet, jak znajduję, to okazuje się, że strona nie istnieje. Albo mi brakuje jakiegoś programu lub sterownika, albo ta karta jest taka badziewna, że obsługuje tylko niektóre gry. Na przykład oryginalny Spider-Man 3 na starym kompie chodził, a tu nie chce się uruchomić, nie wiem, czy to wina karty...
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez kahoona 08 Lut 2009, 01:52

Teraz masz nowy komputer - i taki mały drobiazg. Czy absolutnie jesteś pewien, że to wina sterowników, a nie na przykład niedostatku zasilania dla karty graficznej? I czy jesteś pewien, że to wina sterowników, a nie ustawionej rozdzielczości w grze i obsługiwanej (natywnej) monitora LCD?
Możesz spróbować sterowników modowanych - NGO lub Omega, bo Detonator to ZAMIERZCHŁE dzieje - i nawet nie będą w stanie rozpoznać Twojej karty, nie wspominając o poprawnym wyświetlaniu czy tez użyciu wszystkich możliwości tej karty.
Sprawdź sobie:
http://download.guru3d.com/Videocards---NVIDIA-GeForce-(XP-32-bit)_c10.html

I z całkiem innej beczki - sprawdź sterowniki, które dostałeś razem z kartą graficzną - najprawdopodobniej na nich będzie można ustawić parametry wyświetlania. W ostateczności - zostaje Riva Tuner.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Re: skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez kamiledi15 08 Lut 2009, 12:05

Nie mogę otworzyć tej strony, którą mi podałeś, pokazuje
Forbidden

You don't have permission to access /Videocards---NVIDIA-GeForce-(XP-32-bit)_c10.html on this server.
Samo http://www.download.guru3d.com też nie działa.
Nie mam pojęcia, czego to jest wina, wiem tylko, że w niektórych grach mam wygładzanie, ale w większości nie ma. Rozdzielczość ustawiam zawsze najwyższą, jaką mogę, ale na przykład Half Life 2 nawet na rozdzielczości 1680x1050 wygląda paskudnie. W większości gier zwiększenie rozdzielczości pomaga, ale mam dwa monitory i na razie muszę korzystać z takiego, który obsługuje max rozdzielczość 1280x1024. Tamten, który obsługuje 1680x1050 podłączyłem na chwilę, włączyłem Half-Life 2 na rozdzielczości 1680x1050 i stwierdziłem, że wygląda identycznie jak na rozdzielczości 1280x1024 na drugim monitorze. Zgadzam się, że w większości gier zwiększenie rozdzielczości pomaga, ale nie we wszystkich. Na przykład Fable na rozdzielczości 1280x1024 wyglądał świetnie, bo miał wygładzanie, tak samo Wiedźmin. Ale na przykład w Longest Journey w żaden sposób nie da się zmienić rozdzielczości i wygląda dość marnie. W starym kompie włączyłem wygładzanie i było dobrze, a tu nie mogę. Więc to na pewno nie jest wina monitora, bo sprawdzałem dwa i na obu wygląda tak samo. To na pewno nie jest też wina rozdzielczości, bo mimo, że drugi monitor obsługuje 1680x1050, lub 1600x1200, to w większości nowych gier i tak musiałem grać na 1280x1024, bo komputer był za słaby, żeby pociągnąć większą w nowych grach. W nowym kompie też gram na 1280x1024, ale gry wyglądają znacznie gorzej. Riva Tuner sprawdzałem i dał mi tylko tyle, że obraz w grach zrobił się jakby lekko rozmyty i trochę zamazany, taki lekko niewyraźny, dzięki temu trochę mniej widać te schody na krawędziach, ale ogólnie jest gorzej przez to rozmycie. Skoro Detonatory są takie stare, to chyba je sobie daruję, spróbuję te NGO i Omega, a płyty do karty graficznej nie dostałem wogóle, bo komputer to składak (ale ten poprzedni też był składakiem, więc to nie powinno mieć znaczenia). Ale zaznaczam - najpierw grałem na standardowych sterownikach do karty, na domyślnych ustawieniach i zauważyłem, że nie ma wygładzania. Dopiero wtedy zacząłem kombinować z panelem, z nowymi sterownikami i programami, które miały mi go włączyć, a nie włączyły. Czytałem, że gdzieś w rejestrze można włączyć anty-aliasing, ale nie wiem, jak. I jak mogę sprawdzić, czy to nie jest wina ,,niedostatku zasilania dla karty graficznej"?
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez kahoona 08 Lut 2009, 13:04

1. Czy przed zainstalowaniem nowych sterowników - oczyść system ze starych (programem Driver Cleaner), uruchomiłeś ponownie i dopiero wtedy - zainstalowałeś nowe sterowniki? Jeśli nie - zrób to teraz.
2. Niedostatek mocy to po prostu słaby/niestabilny (zwykle - niemarkowy) zasilacz, nie wpięta dodatkowa wtyczka zasilania, a jeśli wpięta - to ciągnąca z obciążonej innymi urządzeniami linii.
3. Jeśli RivaTuner zadziałał - znaczy, że jakikolwiek odzew sterowników jest, a to oznaczałoby problemy wynikające z błędu w pkt 1 - nie wyczyściłeś systemu ze starych sterowników przed instalacją nowych. Tu można i nawet trzeba spróbować INNYCH wersji sterowników (niekoniecznie najnowszych) - powtarzając za każdym razem punkt 1.
4. Ten antyaliasing włączysz w ustawieniach sterowników - O ILE "odpowiedzą" (będą odpowiednie dla Twojej karty). Na przykład do laptopowych GF 8600 długo trzeba było pracować na serii 156 (XP), bo na modowanych (nawet) nie było regulacji w programach. Ostatnio jest wersja 179 - skok przez ponad 20 numerów. Inne po prostu nie działały.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Re: skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez kamiledi15 08 Lut 2009, 13:11

Zawsze czyszczę poprzednie sterowniki przed instalacją nowych.
Ten antyaliasing włączysz w ustawieniach sterowników

Gdzie znajdę te ustawienia sterowników? Zainstalowałem te sterowniki Omega i nie ma żadnych zmian, chodzi Ci o panel Nvidia, czy jeszcze gdzieś powinny mi się pojawić dodatkowe ustawienia? Sprawdzałem już z 10 różnych wersji różnych sterowników, ale za każdym razem panel Nvidia wygląda tak samo, powinno mi się pojawić coś dodatkowego?
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez kahoona 08 Lut 2009, 13:40

Panel nVidii - zaznacz ustawienia zaawansowane. I reszta jak w moim pierwszym poście.

Co z tym zasilaczem?
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez kamiledi15 01 Lis 2009, 02:17

No dobra. Miałem awarię dysku, teraz mam nowy dysk w tym samym komputerze, o dziwo panel Nvidia zaczął działać :wow: Teraz w każdej grze mam piękną grafikę. Prawie, bo tylko w jednej nadal są paskudne schodki, mianowicie chodzi o Fifa 2010 http://img257.imageshack.us/i/beztytuuci.jpg/ Nie wiem czemu, w tej grze nie pomaga włączanie wygładzania w panelu Nvidia. Próbowałem Nhancer, włączyłem tam wszystko, co było do włączenia, nie widzę różnicy: nie widzę w tym programie opcji zapisania zmian, może po prostu te zmiany się nie zastosowały? Jak się posługiwać tym programem, wystarczy coś włączyć, czy potem trzeba to jakoś zastosować? A to screen z jakiegoś forum http://img32.imageshack.us/i/clipboard11m.jpg/ Chciałbym, żeby ta gra u mnie też tak wyglądała. U mnie i tak jest lepsza grafika, bo wgrałem sobie fanowską poprawkę grafiki od Dounga, ale ten brak wygładzania strasznie psuje efekt.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Re: skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez apg2312 01 Lis 2009, 16:59

kamiledi15 napisał(a): Samo http://www.download.guru3d.com też nie działa.

Bo w linku ktoś zjadł jedną literkę ;)
http://downloads.guru3d.com/
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Skąd wziąć nvidia detonator 5.08?

Postprzez kamiledi15 02 Lis 2009, 15:40

Dobra, ściągnąłem to i jest trochę lepiej: zawodnicy są ledwie leiuctko szarpnięci, prawie tego nie widać, ale cała reszta wygląda dosyć paskudnie http://img81.imageshack.us/i/beztytuudpo.jpg/. Da się coś z tym zrobić? Próbowałem wyłączyć filtrowanie anizotropowe, bo słyszałem, że to może powodować poszarpanie, ale oprócz lekkiego rozmycia murawy niczego nie osiągnąłem.
EDIT
Nie no, nie potrafię wyjaśnić, jak to się stało: po ponownym włączeniu filtrowania anizotropowego nagle wszystko stało się idealnie gładkie! Zminimalizowałem grę, włączyłem filtrowanie, zmaksymalizowałem grę i nagle mam gładkie krawędzie!
http://img41.imageshack.us/i/beztytuuua.jpg/
To jest jpg, ale w samej grze krawędzie wyglądają właśnie tak.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości