• Ogłoszenie:

Ryzen 2200g - problemy z igpu?

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Ryzen 2200g - problemy z igpu?

Postprzez K@MIL 20 Mar 2019, 14:30

reklama
Hej, wczoraj zlozylem komputer:
Plyta glowna: GA-A320M-S2H (zaktualizowalem bios do F24)
Procesor: AMD Ryzen 2200g
Ram: 2x8gb DDR4 Crucial 2133mhz
Dysk: posiadam dwa HDD 250 WD i 160GB Seagate probowalem instalować windows na jednym i drugim oraz przetestowałem je HDTune w poszukiwaniu blędów - są ok.
Zasilacz: Fortron 250W
System: Windows 10 Pro (zainstalowałem 1809)
I jak instalacja przebiegla w miare szybko - tak teraz probuje od dobrych kilku godzin zrozumieć o co chodzi.
W zasadzie jest to loteria, czy system uruchomi się poprawnie - chodzi o sterowniki karty graficznej (według mnie). Raz uruchomi się poprawnie i wszystko jest okej, żeby następnym razem mieć zablokowana rozdzielczość 640x480. Za każdym razem, gdy tak się dzieje (a jest to 95% startow) otrzymuje informacje, ze Wattman zresetowal swoje ustawienia przez niespodziewane odcięcie zasilania.
Niestety, na mojej plycie nie mogę skonfigurować nic odnośnie zasilania - zobaczyłem również, że chipset dość mocno się grzeje (jak dla mnie) - 45 stopni.
Probowalem zrobić update BIOS, nic to nie dalo - sterowniki ze strony producenta tez nic nie daja. Wersje software jakie probowalem to: 18.12.2 oraz dwóch najnowszych 19.3.2, 19.1.1.
Aktualnie zostalem na 18.12.2 - problem jest o tyle dziwny, ze czasem resetujac, wlaczajac komputer zupelnie nie moge wejsc do biosu - brak sygnalu, a czasem po prostu wszystko sie zalaczy i mam mozliwosc wejscia w 1080p.
Testowalem CPU, RAM, GPU pod obiazeniem - nic sie nie cenzura!
Zauwazylem tez, ze bios dziwnie wspolpracuje z windows launcherem, tak jakby zamiast znaczka windowsa mam gigabyte pobczas ladowania systemu - wylaczylem te opcje w BIOS - teraz nic sie nie wyswietla i jedyna mozliwosc, zeby wejsc do biosu to odlaczenie dysku (chociaz i to nie zawsze dziala)
Dzieki za pomoc.

Dodano Dzisiaj, 16:13:
Instalacja sterowników od chipsetu oddzielnie załatwiła sprawe.

Dodano Dzisiaj, 20:46:
Problem powrócił.

Dodano Dzisiaj, 21:01:
Odkrylem jedna rzecz - ktora moze troche wniesc: otoz moj windows chodzi w trybie kompatybilnosci, wtedy kiedy wszystko dziala. Normalny boot powoduje 640x480 i brak widocznosci biosu. Jakies sugestie?
obraz
K@MIL
~user
 
Posty: 294
Dołączenie: 30 Lip 2012, 02:50
Pochwały: 2



Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości