• Ogłoszenie:

Rozwijany tekst

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Rozwijany tekst

Postprzez meli 17 Mar 2009, 12:47

reklama
Witam serdecznie :) Chcialabym sie zapytac, czy tekst, ktory rozwija sie np po nacisnieciu "read more" jest objety jakims stylem/skryptem? Czy jest to po prostu link na strone z pelnym tekstem??

Nie wiem, czy dobrze wyjasnilam :)

Pozdrawiam
meli :)
Dlaczego tak późno odkryłam to forum??
Awatar użytkownika
meli
~user
 
Posty: 75
Dołączenie: 24 Lut 2009, 16:48
Pochwały: 1



Re: rozwijany tekst

Postprzez wkamuda 17 Mar 2009, 14:00

Witam

No nie za dokładnie wyjasniłaś... chodzi Ci o rozwijane menu? czy może o system nowości/aktualności na stronie.....
Awatar użytkownika
wkamuda
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 07 Mar 2009, 20:19
Miejscowość: Malinie k/Mielca
Pochwały: 6



Re: rozwijany tekst

Postprzez meli 17 Mar 2009, 15:03

Nie, nie rozwijane menu. To juz zalapalam :D

Chodzi mi o ... moze wlasnie system nowosci :? Nie wiem jak to nazwac. Jak sie wchodzi na stronke to widac tytul, pod nim krotki tekst, i obok "read more" lub "czytaj wiecej". Jak sie na to nacisnie, to wtedy pojawia sie caly tekst. I sie zastanawiam, czy to dziala na podobnej zasadzie jak rozwijane menu, czy jest to po protu link do podstrony. I jesli istnieja obie mozliwosci, to ktore sie czesciej wykorzystuje?

Bo np ja wlasnie z rozwijanego menu zrezygnowalam, bo przeczytalam, ze ogladajacy za bardzo nie lubie takiego menu. Wola miec wszystko na wierzchu :roll: Sama nie wiem co o tym myslec :wink: Jak generalnie sie to robi?

Ja juz zmienilam swoja stronke na css :lol: Zajelo mi to troche nocek, ale sie udalo :P Moze nie wyglada jeszcze nie wiadomo jak super, ale juz jest 8) I dziekuje Wam wszystkim za motywacje <rotfl>
Dlaczego tak późno odkryłam to forum??
Awatar użytkownika
meli
~user
 
Posty: 75
Dołączenie: 24 Lut 2009, 16:48
Pochwały: 1



Rozwijany tekst

Postprzez wkamuda 17 Mar 2009, 15:13

to jest właśnie "system news" na stronie.... Jak mniemam MySQL nie znasz jeszcze, więc poszukaj systemu news opartego na plikach tekstowych, są łatwe w instalacji i powinnaś dać radę. wpisz w google "skrypt news oparty na plikach tekstowych" na pewno coś znajdziesz. Tyle, że do jego instalacji potrzebujesz strony w PHP

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
wkamuda
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 07 Mar 2009, 20:19
Miejscowość: Malinie k/Mielca
Pochwały: 6



Rozwijany tekst

Postprzez eSpEY 17 Mar 2009, 15:25

coś takiego:
Kod: Zaznacz wszystko
<script language="JavaScript">
<!--
function readmore(idname)
{
  var Obj = (document.getElementById) ? document.getElementById(idname) : document.all[idname];
  if(Obj != null) Obj.style.display = (Obj.style.display == "none") ? "" : "none";
}
-->
</script>


Kod: Zaznacz wszystko
SometextSometextSometextSometextSometextSometextSometext<BR><a HREF="javascript:readmore('more1');">Read More</a>
<div id="more1" style="display: none;">
MoretextMoretextMoretextMoretextMoretextMoretextMoretextMoretext
</div>

i oczywiście ten tekst moż wczytać z pliku lub z db

?

proste chowanie i pokazywanie diva ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Rozwijany tekst

Postprzez meli 17 Mar 2009, 15:28

O rany... ledwo sie jednego nauczylam, a tu juz jakies nowe rzeczy :wow: Czy ta nauka sie nigdy nie konczy? :?

Dzieki Wam seredeczne :) W takim razie musze znowu zasiasc do nauki i rozszyfrowac to, co mi napisaliscie :D

Caluski :*

PS Zazdroszcze Wam, ze to juz umiecie :papryczka:

Dodano Dzisiaj, 15:05:
Jeny!! dj_disc jakie to proste :) Dzieki!!!!!! :banan:
Dlaczego tak późno odkryłam to forum??
Awatar użytkownika
meli
~user
 
Posty: 75
Dołączenie: 24 Lut 2009, 16:48
Pochwały: 1




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości