• Ogłoszenie:

Rozłączanie się pamięci usb 2.0 podłączonej do gniazda 3.0

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Rozłączanie się pamięci usb 2.0 podłączonej do gniazda 3.0

Postprzez lukand 27 Paź 2021, 09:57

reklama
Chciałbym zapytać o przyczynę i sposób rozwiązania problemu przy korzystaniu z pamięci USB. Postanowiłem sformatować pamięć w systemie exFAT. Problem polega na tym, że w laptopie Samsung po podłączeniu pamięci Kioxia 128 HB do gniazda 3.0 następuje cykliczne jej podłączanie i rozłączanie i w dość krótkich odstępach czasu, co jest irytujące i uniemożliwiające normalne użytkowanie. Podłączenie rzeczonej pamięci do gniazda 2.0 w tym samym komputerze nie skutkuje anomaliami, które opisałem. Co więcej, ta sama pamięć współpracuje bez problemu z gniazdami 3.0 w systemach Linux i Windows 10. W świetle przedstawionych faktów, nie wydaje mi się, aby przyczyna problemu tkwiła w pamięci. Ponadto, inne urządzenia w standardach USB 1.0, 2.0 i 3.0 współpracują zw wspomnianym gniazdem 3.0 bez problemu. Dodam jeszcze, że inna pamięć Kioxia 32 GB ze złączem 2.0 i sformatowana w systemie FAT32 działa w tym gnieździe prawidłowo. Czy zatem może to oznaczać, że mam do czynienia z jakąś niefortunną koincydencją, gniazda 3.0 i systemu plików exFAT w przypadku Windows 8.1? W jaki sposób można zaradzić temu problemowi? Czy przyczyny problemu należałoby upatrywać w sterowniku, a jeżeli tak, to jak można temu zaradzić?
lukand
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 09 Paź 2006, 10:01



Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości