• Ogłoszenie:

restart xp podczas polaczenia z internetem

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

restart xp podczas polaczenia z internetem

Postprzez partia 26 Mar 2005, 00:35

reklama
Zadziało się tak może z 3 razyw przeciągu ostatniego tygodnia, że podczas serwowania w necie resetował mi się komputer. Wcześniej wyskoczyło okienko ostrzegające, że usługa Zarządzanie NT/SYSTEM czy coś podobnego wyłączy mi kompa za 1 min.
Moja ochrona to antywirus Nortona 2002, ze świeżą bazą i firewall Kerio 4
Skanowałem antywirusem i nic. Pobrałem od was skaner Nod32 i też nic nie znalazł.
Pomocy, bo nie chcę znów formatować całego dysku.
Pzdr
Polska, mieszkam w Polsce...
Awatar użytkownika
partia
~user
 
Posty: 66
Dołączenie: 06 Paź 2004, 00:38



Postprzez MUTOPOMPKA 26 Mar 2005, 01:04

Witamy posiadacza robaka Blaster, Sasser lub Cycle:

Recepta: http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=12532
http://pclab.pl/reply4-15017-t-15017.html
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez partia 29 Mar 2005, 22:58

W zasadzie wszystko wskazuje na Blastera, tylko jest małe ale...
Podczas skanowania żaden skaner nic nie znalazł a i żaden podejrzany program nie jest uruchomiony ( z listy programów uruchamianych przez Blastera). :?
Pis o help.
Polska, mieszkam w Polsce...
Awatar użytkownika
partia
~user
 
Posty: 66
Dołączenie: 06 Paź 2004, 00:38



Postprzez Magik 29 Mar 2005, 23:08

partia napisał(a):Wcześniej wyskoczyło okienko ostrzegające, że usługa Zarządzanie NT/SYSTEM czy coś podobnego wyłączy mi kompa za 1 min.


Zalacz caly komunikat, bo mozliwosci jest kilka do wyboru

A masz posintalowane latki na w/w pasozyty??

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez I-R-A 30 Mar 2005, 10:06

partia napisał(a):Podczas skanowania żaden skaner nic nie znalazł a i żaden podejrzany program nie jest uruchomiony

Miałem onegdaj podobny problem i też żaden z antyvirów nic nie wskazał a adware ciągle tylko usuwał wpisy nie potrafiąc znaleźć źródła problemu - pomógł spybot seek&destroy - jak się okazało - zainstalowany trojan sprytnie udawał jeden z programów systemowych, tylko zamiast litery l (el) miał 1 (jeden) - podczas połączenia z netem tworzył pętlę, w efekcie stos powodował podobny efekt jak blaster (tak przy okazji - trojana wlepił mi jeden z forumowiczów wchodząc na podanego do mnie linka z progsem) Mam za mało danych o Twoim problemie i co już zrobiłeś - ale zobacz spybotem - co do nortona - jest to dobre dla porządnych obywateli (chodzi tu o jego ochronę systemu) informatycy z Symanteca są na tyle tępi, że do głowy im nie przyszło, że można wyjmować dyski z systemem i przenosić dane do drugiego kompa - wtedy wali się cały ten ich domek z kart :) najczęściej właśnie po takim przeniesieniu - zamiast danych - można zobaczyć zestaw dziwnych znaków - i nie daj boże pozwolić na systemowy scandisk - Pozdrówka I-R-A
ZAKAZ LINKóW W PODPISIE
Awatar użytkownika
I-R-A
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 13 Paź 2004, 22:47
Miejscowość: Irleand Isle
Pochwały: 28



Postprzez pieter777 30 Mar 2005, 16:45

musisz wpisac w linii komend:

shutdown -a

i ju:D nie będzie ci wyłączać;D
Superski
pieter777
~user
 
Posty: 162
Dołączenie: 04 Lis 2004, 15:56
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 1



Postprzez Magik 30 Mar 2005, 17:11

pieter777 napisał(a):i ju:D nie będzie ci wyłączać;D


To na pewno...sugestia dobra, aczkolwiej jest to rozwiazanie tymczasowe, tzn do czasu ponownego uruchomienia kompa

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez partia 31 Mar 2005, 00:16

i-r-a masz na myśli spybot search&destroy :?: Nim też skanowałem afekt był mierny ( znalazł tylko brzydkie ciasteczka).
Polska, mieszkam w Polsce...
Awatar użytkownika
partia
~user
 
Posty: 66
Dołączenie: 06 Paź 2004, 00:38



Postprzez MUTOPOMPKA 31 Mar 2005, 00:23

Jeśli pojawi Ci się info o wyłączeniu kompa, weź spisz, w jakim pliku wystąpił błąd.... Wtedy będziemy dumać, co to za cenzura Ci siedzi(siedziało)...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości