• Ogłoszenie:

Regularne bluescreeny (głównie 0x1000008e) i inne

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Regularne bluescreeny (głównie 0x1000008e) i inne

Postprzez chocoboco 30 Maj 2016, 19:07

reklama
Witam,

Problem:
W połowie kwietnia był robiony format, komputer działał prawidłowo, aktualizacje automatyczne systemu były na bieżąco instalowane, przez pewien czas był spokój, po majówce się zaczęło. Regularnie, prawie codziennie przy pierwszym uruchomieniu w danym dniu komputera, po około 5-10 minutach korzystania z komputera pojawia się bluescreen. Jest to najczęściej ten sam bluescreen tzn. 0x1000008e czyli KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED , który jest powodowany przez win32k.sys oraz ntoskrnl.exe. Po bluescreenie jak komputer ponownie się uruchomi to albo można bez żadnych problemów pracować albo wywala jeszcze raz bluescreena, sytuacja powtarza się w kolejnych dniach.

W ostatnich dniach ponadto doszły jeszcze dwa typy bluescreenów czyli: 0x10000050 - PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA oraz 0x1000000a -IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Drugi problem oprócz wspomnianych bluescreenów to spore opóźnienie w pojawieniu się ikon oraz paska narzędzi na pulpicie po ekranie powitalnym, wcześniej ikony i pasek pojawiały się bardzo szybko na ekranie maksymalnie do ok. 5-10 sekund. Obecnie trwa to blisko 1,5 minuty, do tego czasu jest widoczna jedynie tapeta.

Najnowsze sterowniki do karty graficznej są zainstalowane (między 14 a 22 maja był spokój,później regularnie sypało bluescreeny) , ponadto ok. 2-3 dni temu była wykonana aktualizacja biosu z F8 na F14.

Komputer: Intel Core 2 Duo 2,2 GHz, 2 GB RAM DDR2, GeForce GT 630, płyta główna Gigabyte 965P-S3 , Windows XP SP3, jako antywirus jest zainstalowany Comodo Internet Security Premium

W załączniku dodaję screeny z programu bluescreenview

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych dwóch problemów, z góry dziękuję za wszelkie porady i zaoferowaną pomoc
Pozdrawiam
Załączniki
page2.JPG
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
page1.JPG
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
kernel2.JPG
KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
kernel1.JPG
KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
irq2.JPG
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
irq1.JPG
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
bsc.JPG
screen ogólny
chocoboco
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 30 Maj 2016, 18:19



Regularne bluescreeny (głównie 0x1000008e) i inne

Postprzez mikozss 01 Cze 2016, 19:35

Próbowałes naprawić komputer diskpartem?
mikozss
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 01 Cze 2016, 19:34
Miejscowość: Katowice



Regularne bluescreeny (głównie 0x1000008e) i inne

Postprzez chocoboco 01 Cze 2016, 20:00

Nie próbowałem. Szczerze powiedziawszy nigdy z tego narzędzia nie korzystałem i pierwszy raz o nim słyszę.
chocoboco
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 30 Maj 2016, 18:19



Regularne bluescreeny (głównie 0x1000008e) i inne

Postprzez bladi1492 07 Cze 2016, 12:05

Po pierwsze Wow :D Troszkę się u ciebie sypnęło z systemem/ sprzętem :D
Zaczynamy :D bo problemów, winowajców może być sporo.
1. Przeinstaluj system Windows XP albo na jakiś nowszy o ile posiadasz licencję gdyż Windows XP już nie jest wspierany, lub po prostu jak chcesz zostać przy Windowsie XP to wgraj system z najnowszym Service Packiem i wyłącz aktualizację.
2. Kolejna sprawa zainstaluj CrystalDiskInfo i sprawdź dysk, a następnie wykonaj test ponownie za pomocą HD Tune.
3. Następny krok za pomocą programu " Linux Mint: Test Memory (memtest86)" lub na "Hirents Bot;s " wykonaj test pamięci ram.
4. Kolejny test odnośnie ramu to jak masz pamięć po 1szt. 1 GB ( 2 GB RAM DDR2) wyciągaj daną kość i sprawdzaj w innym slocie naprzemieno wkładając kości ram .
5. Potem staniemy przy najważniejszej części w komputerze, zasilacz, sprawdź w biosie jak i jak masz miernik czy wartości które powinny występować na końcówkach zasilacza na pewno takie są.
Gdy to wykonasz będziemy myśleć dalej. :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Regularne bluescreeny (głównie 0x1000008e) i inne

Postprzez chocoboco 07 Cze 2016, 17:03

Od paru dni komputer działa sprawnie. Wykonałem co prawda inne kroki niż te podane wyżej (z 1. punktu wyłączyłem aktualizacje automatyczne), ale ważny jest efekt. Po pierwsze odinstalowałem Comodo Antywirus i wyłączyłem automatyczne aktualizacje (co ciekawe jak miałem je włączone to proces svchost.exe potrafił po uruchomieniu komputera zużywać nawet 50 % zasobów CPU), po odinstalowaniu Comodo ikony i pasek narzędzi znacznie szybciej się ładowały, później użyłem combofixa. Na razie jest ok. Co do CrystalDyskInfo to wszystko mam na niebiesko w tym programie więc dysk jest ok.

Dziękuje za porady, jak coś będzie jeszcze nie tak to sprawdzę wtedy jeszcze punkty 1-5
chocoboco
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 30 Maj 2016, 18:19



Regularne bluescreeny (głównie 0x1000008e) i inne

Postprzez Łowca Androidów 08 Cze 2016, 08:57

mikozss napisał(a):Próbowałes naprawić komputer diskpartem?


Problem jak narazie rozwiązany, ale ja chciałbym otrzymać informację bo szczerze powiem, że już tyle lat robię z komputerami, ale tego sposobu naprawy komputera nie znam - mógłbyś mnie oświecić?
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Regularne bluescreeny (głównie 0x1000008e) i inne

Postprzez Garu 08 Cze 2016, 11:39

A czytałem wczoraj i o tym poleceniu diskpart. Nawet się zastanawiałem, czy go nie przytoczyć, ale@chocoboco rozwiązał problem, chociaż posłużył się młotkiem, - wróć - combofixem
To stąd porady http://www.pcworld.pl/news/390047_2/Windows.problemy.z.rozruchem.komputera.html
Czytałem od akapitu - Zobacz również:
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Regularne bluescreeny (głównie 0x1000008e) i inne

Postprzez Łowca Androidów 08 Cze 2016, 12:19

To jest zupełnie inna sytuacja.
diskpart to narzędzie do zarządzania partycjami, i nie posiada funkcji naprawczych.
W opisanej sytuacji jest przypisania atrybutu active partycji rozruchowej.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Regularne bluescreeny (głównie 0x1000008e) i inne

Postprzez Garu 08 Cze 2016, 16:07

"To jest zupełnie inna sytuacja". Dlatego mi nie pasowała propozycja @mikozssa. ale się wczuwam, czasami za bardzo.
XP nigdy nie wychodził z konfliktu sterowników. Po rzeźniku combofix pozostaje wiele uszkodzeń systemu i rejestru. Tak rozdeptanego XP może uratować tylko reset bios, potem czysta instalacja systemu, wgranie najnowszych sterowników dedykowanych wyłącznie przez supprort producenta płyty. Wyjątkiem jest instalowanie sterowników po zmianie sprzętowej. Potem directx 9.29 redist z 2010 roku. Amen.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości