• Ogłoszenie:

Pytanie

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Pytanie

Postprzez Dareckim 04 Wrz 2017, 09:32

reklama
Mam na systemie Windows7 jako antywirusa MSE. Spisuje się w miarę dobrze, jest lekki dla systemu. Z drugiej strony w ciągu ostatniego roku, chociaż nie łażę po nie wiadomo jakich stronach, chyba z 2 lub 3 razy złapałem jakiś syf. Na dobrych programach czytałem w prywatnych wypowiedziach, że z darmowych to Kasperski, Panda i chyba Comodo są w miarę dobre. Czy przechodzić jako podstawowe zabezpieczenie na którychś z tych antywirusów, czy pozostać przy MSE?
Dareckim
 



Pytanie

Postprzez Garu 04 Wrz 2017, 13:29

czytałem w prywatnych wypowiedziach, że z darmowych to Kasperski, Panda i chyba Comodo są w miarę dobre.

Nie ma takich antywirusów, które nie wpuszczą wszystkich wirusów. Z kasprem, czy comodo - pełno tematów na tym i innym forum, że infekcja. To użytkownik wpuszcza i zezwala. Zaś antywirusy przepuszczają wiele, ale reklamują się, że nie. Zresztą, oni są sponsorowani przez twórców malware.

U mnie nie ma antywirusa, ale latami nic nie włazi. Sprawdzam pobrane pliki na virus total online. Pilnuję, żeby instalator nie doinstalował jakiegoś niepożądanego komponentu - pilnuje unchecky. W przeglądarkach obowiązkowo ublock origin i disconnect.
Chrome trzeba zamienić na slimjet.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości