• Ogłoszenie:

Ps2 fat scph-39004 progresywne skanowanie

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Ps2 fat scph-39004 progresywne skanowanie

Postprzez Rawer 31 Sie 2013, 13:30

reklama
Witam.
Posiadam w/w konsolę od kilkunastu lat i spisuje mi się idealnie.
Niestety wymieniłem stary telewizor CRT na LED 42 cale i oczywiście nie muszę nikomu mówić, że mam obecnie jedynie zupę pikseli na ekranie zamiast dobrej jakości obrazu. Podłączona poprzez SCART RGB. Skuszony jednak tym, że są gry, które posiadają opcję progresywnego skanowania ( mam takie ) czy to poprzez wymuszenie tego trybu ( w czasie bootowania trójkąt i krzyż ) czy też posiadają tą opcję w menu - podłączyłem konsolkę do TV poprzez component. Niestety moje nadzieje rozwiały się dosyć szybko ( na lepszą jakość), kiedy okazało się, że chociaż mam wszystko co trzeba to trybu tego nie obsługuje z kolei mój model konsoli (?). W necie znalazłem info na oficjalnej stronie Sony, że dopiero konsole od numerów zaczynajacych się od 50000 do góry mają możliwość obsługi trybu progresywnego skanowania w trybie odtwarzacza DVD ( sprawdziłem i faktycznie nie ma tej opcji u mnie w trybie odtwarzacza DVD ). Moje pytanie więc brzmi, czy wobec tego, trybu tego nie obsługuje mój model konsoli również w grach? Dodam, że oczywiście konsola jest przełączona w menu na Y Pb Pr . Obraz jest prawidłowy. Może jest jakaś możliwość zmienienia tego faktu ( może zmiana firmware o ile jest taki ) lub za pomocą jakiegoś programu. Wypróbowałem także program
Xploder HDTV Player, ale również po ustawieniu na HD nie pojawia się obraz co jest poniekąd zrozumiałe, skoro sama konsola nie ma możliwości progresywnego skanowania-myślałem jednak, że może on zmusi ją do tego. Niestety jest więc porażka na całej linii. SMS też nie pokazuje nic w innych trybach niż PAL i NTSC.
:cry:
Awatar użytkownika
Rawer
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 17 Sie 2010, 11:16



Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości