• Ogłoszenie:

Przezroczyste tło i wklejanie obiektów wekt. - illustartor

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Przezroczyste tło i wklejanie obiektów wekt. - illustartor

Postprzez Bialko0019 17 Maj 2015, 15:00

reklama
Witam. Nie dawno zacząłem używać Adobe Illustratora CC Tryout ( v.17 ) i mam projekt portalu, który chcę pociąć. Jako, żę całość jest wykonana jako wektory, to chciałbym również i tak wszystkie ikonki i inne elementy wyciąć - z przezroczystym tłem i jako wektor. Klikam "Narzędziem zaznaczanie bezpośrednie" na obiekt, zaznacza mi się, następnie CTRL+C, tworzę nowy dokument i wklejam. I wkleja mi się obiekt, jest okey, ale mam białe tło zawsze - pomimo, że kopiowany element ma przezroczyste tło. Coś muszę ustawić, albo jakąś wartwę usunąć jak w photoshopie? Tam jest to o wiele prostsze dla mnie i dlatego tutaj pytam Was o pomoc. Również w photoshopie jets możliwość tworzenia nowego okna i wymiar obszaru roboczego jest ustalany na podstawie tego co jest w schowku - bardzo ułatwia pracę. Tutaj też jest taka możliwość? ;-)

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron