• Ogłoszenie:

Przechwytywanie materiału nagranego na dysku twardym tunera

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Przechwytywanie materiału nagranego na dysku twardym tunera

Postprzez SHINGO 18 Lis 2016, 17:27

reklama
Witam, mam taki problem otóż zakupiłem kartę przechwytującą obraz i dźwięk na komputer.

Jest to karta z firmy Hauppauge a wersja jej to Colossus 2 HD VIDEO RECORDER model 1581 gdyż tylko ten model pozwalał zgrywać dźwięk Dolby Digital 5:1 poprzez złącze optyczne.

Poniżej dołączam linka do strony gdzie znajduje się karta przechwytująca wraz z jej opisem.

Lecz do czego dążę chcę poprzegrywać materiał z dysku tunera którego model to: Mediabox HD Digital Video Recorder jest on własnością UPC.

Jednak jakoś nie mogę sobie z tym poradzić.

Mimo iż do tunera z tyłu podłączam kabel hdmi oraz do wejścia karty która jest już w komputerze zamontowana w gnieździe PCIEXPRES 1 także hdmi oraz dźwięk połączyłem kablem optycznym niestety po uruchomieniu programu przechwytującego załączonego do karty nic nie mogę na komputer zgrać.

Już nawet przyszła mi myśl że sygnał może być zakodowany.

Lecz spróbowałem podłączyć odtwarzacz dvd marki Orion model 5400HC który posiada także złącze hdmi i też porażka mimo iż próbowałem odtworzyć płytę dvd niezabezpieczoną.

Zna się ktoś z szanownych Modelatorów lub Forumowiczów na tym i może mi dać wskazówkę jak można wyżej opisany problem rozwiązać ???


http://hauppauge.com/site/products/data_colossus2.html
SHINGO
~user
 
Posty: 28
Dołączenie: 28 Lut 2013, 06:27



Przechwytywanie materiału nagranego na dysku twardym tunera

Postprzez leegree 18 Lis 2016, 22:03

To wszystko zasługa HDCP - (High-bandwidth Digital Content Protection) to mechanizm umożliwiający kontrolę przesyłania obrazu i dźwięku w formie danych cyfrowych poprzez interfejs HDMI (również DVI). Podstawowym założeniem technologii HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczości w takiej postaci, która daje możliwość tworzenia nieautoryzowanych kopii.

Innymi słowy - możesz się pożegnać z nagrywaniem z urządzeń, które wspomagają tę technologię, a do których najwyraźniej należy Twój tuner i DVD.
Image
leegree
~user
 
Posty: 379
Dołączenie: 21 Paź 2008, 19:46
Miejscowość: Głuchołazy PL/Warrington UK
Pochwały: 37



Przechwytywanie materiału nagranego na dysku twardym tunera

Postprzez SHINGO 21 Lis 2016, 17:22

Witaj, kupiłem dzisiaj coś takiego lecz widzę niepotrzebnie wydałem tylko kasę.
Po sprawdzeniu nie zdało to egzaminu.
Pytając sprzedawcę w sklepie komputerowym o spliter stwierdził on że niema najmniejszego problemu aby go na zamówienie sprowadzić.
Lecz cena zbiła mnie z nóg bo krzyknął za urządzenie między 200 a 600 zł zależy od modelu tak stwierdził.
Jak dla mnie to trochę za wysoka cena, niestety.


Blow Premium Series 3D Video oraz Full HD.jpg
Blow Premium Series 3D Video oraz Full HD.jpg (6.24 KiB) Obejrzany 13530 razy
SHINGO
~user
 
Posty: 28
Dołączenie: 28 Lut 2013, 06:27




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron