• Ogłoszenie:

programu do usuwania tła ze zdjęć

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Programu do usuwania tła ze zdjęć

Postprzez mirust 05 Lis 2005, 12:04

reklama
Pilnie poszukuję programu który umożliwia usunięcie tłą ze zdjęcia i pozostawia tylko to co jest na planie głownym. Najlepiej aby był po polsku. Nie chodzi mi tutaj o PhotoShopa, PaintShopPro czy Corela. Chodzi mi o niezbyt duży program, który nie ma zbyt wygórowanych wymagań.

Z góry dziękuję za pomoc
mirust
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 03 Lip 2005, 12:50



Postprzez odin 05 Lis 2005, 12:40

Nie spotkałem się z programem który ma opcię:

"Usuń to złe tło z tego pięknego zdjęcia"
lub
"ja nie chce tych drzew w tle, wogóle tła nie chce"

:D Wiesz co chyba będziesz musiał pokusić sie o program który jednak jest edytorem graficznym. Proponuję Gimp, lub Pixa :) Pierwszy jest bardziej rozbudowany niż Phs, i Psp acz ma chyba 8 MB, a Pixa to naprawde mały edytor, i jak mniemam ( a było to kilka lat temu ) miał opcię zaznaczenie tła za pomocą znacznika.

Ale to i tak wymaga wkładu i pracy, no chyba iż posiadasz tło kilku kolorowe najwyżej :).
Temat: nod32 - Autor: malina
Wiadomość: dzialajacej instalki noda wraz z kluczem ( przyp. odin: faworyt na dziś :D )
odin
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 14 Wrz 2004, 18:24
Pochwały: 5



Postprzez wsw1967 05 Lis 2005, 20:12

GIMP 2.2.8 - Darmowy program do obróbki zdjęć w dodatku polski. Czy dobry jeszcze nie wiem, ale napewno za darmo.
http://www.instalki.pl/programy/download/edycja_grafiki/GIMP.php
wstaszek
wsw1967
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 24 Kwi 2005, 23:23



Postprzez odin 05 Lis 2005, 22:12

Widze że kolega mnie tutaj z linkami przebija :D Asz Ty :)

Poszukałem ( mógłbym robić statystyki ) na googlach przez 1,5 sekundy i znalazłem coś w sam raz czego chciałeś.

http://media.fastclick.net/w/get.media?sid=10599&m=5&url=http%3A//dl.winsite.com/bin/downl%3F500000020553

Program Name - Background Remover
Description - Removes the background of a photo for transparency
Version/File - 1.00 - bgr100.zip
Date - 09 Nov 97
License/Cost - ShareWare
Runs on - Win 95/98/ME ( na ksepeku też pewnie się uruchomi )
File Size - 883K

Mamy także to:

http://www.wavemetrics.com/products/igorpro/imageprocessing/imagetransforms/removebackground.htm

No a do Gimpa dostaniesz aktualnijszego linka:

http://www.gimp.org/downloads/
Temat: nod32 - Autor: malina
Wiadomość: dzialajacej instalki noda wraz z kluczem ( przyp. odin: faworyt na dziś :D )
odin
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 14 Wrz 2004, 18:24
Pochwały: 5



Postprzez meohaw 06 Lis 2005, 00:42

odin napisał(a):Pierwszy jest bardziej rozbudowany niż Phs, i Psp

Jak czytam coś takiego to mi się wydaję, że wróciliśmy do epoki kamienia łupanego. Jak można stwierdzić, że GIMP jest bardziej rozbudowany od photoshopa. Gdyby tak było to wszyscy by pracowali tylko na gimpie. Najpierw zorientuj się w jakimś temacie zanim coś komuś doradzisz :!:
Peace of mind, to be...
Awatar użytkownika
meohaw
~user
 
Posty: 183
Dołączenie: 11 Paź 2005, 11:05
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 11



Postprzez odin 06 Lis 2005, 10:45

Nie rozśmieszaj mnie :D GIMP posiada 400 000 tys komplikacji wtyczek, a ze wszytskimi dostępnymi na sieci wychodzi coś około 15 milionów. To raczej Ty nie wiesz o czym mówisz :D Ja bardzo lubie wysłuchiwać porad ludzi, ale zrozum GIMP'a to ja akórat aktywnie kiedyś rozwijałem i doskonale znam jega orchitektóre wtyczek. Jeśli nie masz pojęcia o czym mówie to rozumiem bo mało ludzi zna się na programowaniu, a jeszcze mniej pomaga Swoimi umijejętnościami, ale proszę :)
Ja ogólnie używam innego programu graficznego, acz mój znajomy posiada GIMP'a w wersji deshv i zapewniam Cię że to co on tam posiada przekracza Twoje najśmielsze wyobrażenie ( zabrziało jak z filmu co :D ). Photoshopa widziałem uzywałem - jak dla mnie program do taniej obróbki grafiki. Bardziej przystosowany dla ludzi który o niej nie wiedzą, lub wolą na niej zarabiać w prosty i wredny sposób. Środowisko graficzne które coś wie o grafice ( i dla przykładu nie korzysta z gadu, tlena czy innych a z tak tajemniczego dla niektórych mirca :D ), nie używa windowsa ( straszne no nie ? :D ), nie ma winamp'a czy innych podobnych ( uuuu :D ), uwierz mi stosuje jeszcze inne programy. Najczęściej swykłe shadowblade'y zamiast jednej konkretnej aplikacji. Niestety tak jest.
PSP to znowusz inna historia. Odkąd zmienił się współautor zmierza w tą samą ograniczona i kiepską stronę co Photoshop.
Spróbuj dla przykłądu w Photoshopie lub PSP uzyskać widmo przetwarzanego artefaktu z zakresu 20 i więcej. ( Z doświatczenia wiem że mało osób wogóle rozumie o co chodzi :D )
Dla wymagających uzytkowników to są proste programy.
GImp jest otwarty, na tym polega jego siła, istnieje bardzo wiele wersji o których możecie nie mieć pojęcia więc:
Najpierw zorientuj się w jakimś temacie zanim coś komuś doradzisz

Dziękuję :)

edit:
Wybacz za wage słów, dopiero co wstałem, teraz po śniadaniu napisałbym to inaczej, ale nie będe już tego zmieniać.
Temat: nod32 - Autor: malina
Wiadomość: dzialajacej instalki noda wraz z kluczem ( przyp. odin: faworyt na dziś :D )
odin
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 14 Wrz 2004, 18:24
Pochwały: 5



Postprzez mirust 06 Lis 2005, 15:55

odin napisał(a):Program Name - Background Remover
Description - Removes the background of a photo for transparency
Version/File - 1.00 - bgr100.zip
Date - 09 Nov 97
License/Cost - ShareWare
Runs on - Win 95/98/ME ( na ksepeku też pewnie się uruchomi )
File Size - 883K

Dzięki, ale niestety nie działa w XP. Występuję kłopoty z pamięcią . Wystarczy załadować obraz w formacie BMP i jakiekolwiek kliknięcie na obraz powoduje wystąpienie błędu.
mirust
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 03 Lip 2005, 12:50



Postprzez odin 06 Lis 2005, 17:43

To może spróbuj z tymi programami które podaliśmy wyżej ?
Temat: nod32 - Autor: malina
Wiadomość: dzialajacej instalki noda wraz z kluczem ( przyp. odin: faworyt na dziś :D )
odin
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 14 Wrz 2004, 18:24
Pochwały: 5




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości