• Ogłoszenie:

Programosy oszukują i nabijają ilość pobrań?!

Opinie, sugestie, pomysły odnośnie strony oraz Forum Programosy.
Tutaj również znajdziesz ważne informacje od zarządu Forum.

Programosy oszukują i nabijają ilość pobrań?!

Postprzez Michal.Jablonski 10 Sty 2014, 12:14

reklama
Na wstępie chciałbym się przedstawić. Nazywam się Michał Jabłoński i jestem Waszym czytelnikiem, miłoœśnikiem od niepamiętnych czasów. Nigdy nie udzielałem się na forum - wystarczała mi główna strona. Od pewnego czasu zauważyłem, że ilośœć pobrań w Waszych aplikacjach przekracza bardzo wysoką sumę. Co dziwne.. dzieję się to już od ładnych paru miesięcy - jak nie dłużej!. Bardzo Was sobie ceniłem, ale to się zmieniło. Nie lubię jak ktoœ w przykry sposób oszukuje w ten sposób. Wiem, że robicie to specjalnie aby zwiększyć odwiedziny i wyprzedzić konkurencję. ALe na Boga czy nie można tego robić w bardziej uczciwy sposób?

Jestem zawiedziony tym, że wielokrotnie pisałem odnoœnie tych iloœści pobrań w komentarzach pod opisami programów. I co się stało? Moderatorzy olewali i je kasowali, aby pozostali userzy tego nie widzieli. Bardzo nieładnie! Jestem zszokowany, że mój ulubiony portal zachowuje się w taki sposób. Doskonałym przykładem jest program o nazwie Unchecky, który nie tak dawno dopiero został wypuszczony w śœwiat a Programosy mają aż tyle pobrań w taki krótkim czasie :|. Przepraszam panowie ale cośœ tu jest nie tak. Skoro nawet największy portal Softpedia ma tylko 2.000. A wy macie już 606715 :D gdzie w każdy miesišc macie około 300 pobrań. To nie jest realne! Podobnych programów jest wiele. Jestem zawiedziony i chyba przestanę już do Was wchodzić i pobierać programy. Wolę CNET lub Softpedię - tam przynajmniej nie oszukują.

Mam nadzieję, że tego postu nie usunš moderatorzy. Chciałbym aby pozostali userzy zareagowali i dowiedzieli się co się dzieje z ich ulubionymi programosami.

PS. Przepraszam za styl pisma, ale nie jestem rodowitym polakiem :).
Michal.Jablonski
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 10 Sty 2014, 11:48



Programosy oszukują i nabijają ilość pobrań?!

Postprzez MaTi 10 Sty 2014, 12:36

Panie Michale, dziękujemy za informację. Nie jest to żadne oszustwo. Nawet jakbyśmy wpisali kilka milionów pobrań to czy to się przełoży na odwiedziny naszego serwisu w jakiś sposób? Absolutnie NIE. Nie ma to żadnego znaczenia w odniesieniu do odwiedzin naszej strony, jest to po prostu czysta statystyka. Próbowaliśmy znaleźć przyczynę błędu dlatego nic nie było zmieniane na stronie, aby zmienić liczbę pobrań trzeba wykonać operacje w bazie MySQL więc to nie jest tak, że wpiszemy sobie liczbę pobrań enter i gotowe. Widocznie zostało to spowodowane błędem w bazie, jednak dokładna przyczyna do tej pory nie została ustalona, jest kilka podejrzeń, ale jest to jeszcze ustalane.
Michal.Jablonski napisał(a):Podobnych programów jest wiele
wątpię aby było takich przypadków więcej, prosimy o nazwy programów/linki.
EDIT: Wykonałem edycje w bazie MySQL w liczbie pobrań Unchecky.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Programosy oszukują i nabijają ilość pobrań?!

Postprzez fluid 10 Sty 2014, 12:48

posprawdzalem wyrywkowo kilkanascie programow i nie natrafilem na slad tego co opisujesz
faktycznie program Unchecky ma ilosc pobran z kosmosu ale zwalam to na zwykly blad licznika w php
powod dla ktorych przy innych programach jest duzo pobran jest rownie trywialny - po prostu licznik nie jest zerowany z kazda nowa dodana wersja danego programu :)

wyjasnimy na przykladzie

program A w wersji 1.0 mial 1000 pobran
wyszedl program A w wersji 1.1 i mial 100 pobran co razem daje nam 1200 pobran na programie A (bez rozpisywania sie jaka wersje)
teraz program A jest w wersji 15.7 i ma zsumowana ilosc pobran 25000

mam nadzieje ze teraz kumasz mechanizm jaki tu dziala


Michal.Jablonski napisał(a):Wiem, że robicie to specjalnie aby zwiększyć odwiedziny i wyprzedzić konkurencję.


obawiam sie ze nikomu na tym nie zalezy zreszta programosy (jako forum) jest juz tylko cieniem siebie sprzed lat i choc to moze i bolesna prawda - nie znaczy juz wiele w swiatku internetowym

portal trzyma sie dobrze i nie ma potrzebu kombinowania z licznikiem pobran bo ani to nie zwieksza ilosci unikalnych odslon z ktorych sa dochody (wyswietlane reklamy) ani nei sprawia ze portal staje sie bardziej profesjonalny w oczach innych

pisze to jako osoba ktora prawie 10 lat jest zwiazana z programosami i byla w pewnym momencie jednym z jej administratorow - nie sadze aby jakiekolwiek przekrety mialy tu miejsce bo zwyczajnie nei byloby z nich praktycznie zadnej korzysci

co do

Michal.Jablonski napisał(a):wielokrotnie pisałem odnoœnie tych iloœści pobrań w komentarzach pod opisami programów. I co się stało? Moderatorzy olewali i je kasowali, aby pozostali userzy tego nie widzieli.



to sie nie wypowiadam bom nie jest wladny
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Programosy oszukują i nabijają ilość pobrań?!

Postprzez XMan 1 10 Sty 2014, 14:23

Pierwszy raz o czymś takim słyszę ?
Widocznie to był jakiś błąd jak p/w.
Od dawna ściągam pliki z tego portalu, wysyłam komentarze i jeszcze nigdy się nie zdarzyły jakieś problemy ?
Dlatego więc kilka m-cy temu zarejestrowałem się na forum.
Wolę CNET lub Softpedię - tam przynajmniej nie oszukują.

Ściągałem pliki z w/w no i po skanowaniu programami antywirusowymi wykryło mi kilka razy wirusy.
Na tym portalu jeszcze nigdy...
Decyzja należy do Ciebie.
"Rób jak uważasz i uważaj co robisz" :wink:
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40




Powróć do Użytkownicy o Programosy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bokovi3991 oraz 2 gości