• Ogłoszenie:

Program do porównania plików

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Program do porównania plików

Postprzez agata66 22 Paź 2016, 22:18

reklama
Dokładnie chodzi mi o program który porówna zawartość plików systemowych na komputerze i na płycie instalacyjnej.
W przeciwnym razie będę musiała reinstalować system, a tego bym chciała uniknąć.
agata66
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 22 Paź 2016, 22:11



Program do porównania plików

Postprzez Kabson 23 Paź 2016, 11:08

Uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami administratora i wydaj polecenie:
Kod: Zaznacz wszystko
sfc/scannow

BTW: po co porównywać pliki ?
Awatar użytkownika
Kabson
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 17 Wrz 2016, 18:31
Pochwały: 3



Program do porównania plików

Postprzez agata66 23 Paź 2016, 19:39

bo nie wiem, czy przypadkiem nie usunęłam kilku lub kilkunastu plików systemowych, komputer jakoś tam działa, ale czasami dziwnie się zachowuje, np. wyłącza się po zamknięciu Opery. Poza tym Kaspersky ciągle mi monituje o legalnych programach które mogą zainfekować komputer i właśnie z tego powodu coś tam kiedyś usunęłam, a wiem że niektóre pliki programów współdziałają z plikami systemowymi.

Dodano Dzisiaj, 19:45:
a i to polecenie nie działa (w załączeniu komunikat), może dlatego mam Windows Vistę
Załączniki
sfc scannow.JPG
agata66
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 22 Paź 2016, 22:11



Program do porównania plików

Postprzez Kabson 23 Paź 2016, 20:58

W Viście (czas na upgrade, to naprawdę tragiczny system...) te polecenie powinno działać. Z tego co widzę trochę źle wpisałem te polecenie, prawidłowa komenda to
Kod: Zaznacz wszystko
sfc /scannow

(zwróć uwagę na spację pomiędzy sfc a /scannow bo tego dotyczy Twój błąd.
Awatar użytkownika
Kabson
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 17 Wrz 2016, 18:31
Pochwały: 3



Program do porównania plików

Postprzez agata66 24 Paź 2016, 00:33

próbowałam przeprowadzić aktualizację do Windows 7 niestety jak zaczął ściągać aktualne sterowniki do W7 to jakbym nie przerwała po 2h to pewnie trwałoby to do dzisiaj. Ogólnie nie potrzebuję najnowszych systemów, wystarczy mi to co mam.
Tak jak napisałam na początku, nie chce mi się porównywać ręcznie jakie pliki mam a jakich się pozbyłam, dlatego proszę, nie wdająć się w szczegóły napisać czy jest taki program czy nie, tzn.porównujący pliki systemowe zainstalowane na komputerze z plikami na płycie instalacyjnej.
Z góry dziękuję.
agata66
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 22 Paź 2016, 22:11




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości