• Ogłoszenie:

Problem ze sparowaniem pada xbox one s <=> pc windows 10

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Problem ze sparowaniem pada xbox one s <=> pc windows 10

Postprzez adashko 11 Sty 2017, 19:03

reklama
Cześć.

Kupiłem do PC adapter bluetooth v. 4.0, niestety z jakiegoś powodu jest problem ze sparowaniem w Windows 10 na moim komputerze z padem od Xbox One S, który ma wbudowany BT.

Pad - jak widać na poniższym obrazku - jest wykrywany, ale nie dochodzi do sparowania. Próbowałem instalować najnowsze sterowniki CSR Harmony - to samo.

Image

Co najgorsze, sprawdziłem na drugiej domowej stacjonarce (również Windows 10) i sparowało za pierwszym razem, nawet bez instalacji dedykowanych sterów.

Macie jakieś pomysły?
Nie chce mi się przeinstalowywać systemu, w najgorszym wypadku kupię dedykowany adapter od M$ pod te pady, ale chciałem przyoszczędzić :P
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Problem ze sparowaniem pada xbox one s <=> pc windows 10

Postprzez ToServeAndProtect 11 Sty 2017, 20:47

mi się zdaje, że musisz kupić majkshitowy wireless adapter, inaczej ci nie zadziała.
tu masz oficjalne info a tu masz wireless adapter

wg informacji wymagane jest: Windows 10 Anniversary Edition oraz kontroler bezprzewodowy dla konsoli. W skrócie, taka ochrona przed sprzętem third-party.

Dlatego także dodatkowo jeśli masz tylko PC to lepiej zakupić pada na kablu :)

Autor postu otrzymał pochwałę
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Problem ze sparowaniem pada xbox one s <=> pc windows 10

Postprzez adashko 11 Sty 2017, 21:47

ToServeAndProtect napisał(a):mi się zdaje, że musisz kupić majkshitowy wireless adapter, inaczej ci nie zadziała.


W przypadku pada od Xbox One (tego bez jacka) jest tak jak mówisz - on nie ma BT i do niego rzeczywiście jedyne wyjście na bezprzewód pod PC to ten oficjalny adapter.
Natomiast pad od Xbox One S posiada już BT i można go połączyć na 100%, co zresztą mi się udało, tyle że nie na moim gamingowym kompie xD

Na drugim configu z tym samym systemem (najnowsza wersja, wszystkie łaty zaaplikowane) nie wiedzieć czemu zaskoczyło od razu, nie mam pojęcia dlaczego.
Może wpłynął na to fakt, że u siebie wcześniej kombinowałem jeszcze z jakimś niemarkowym donglem w v. 2.0 i sterownikami BlueSoleil i coś się tam pokiełbasiło. Kombinowałem z czyszczeniem rejestru, ale bez efektów.

Planuje jeszcze zamienić ten kupiony adapter Digitusa (który jest na chipsecie CSR) na ASUSa (który lata na chipsecie Broadcoma) - może to zrobi różnicę.

Jak nie, trudno, kupi się ten adapter, ale trochę sporo krzyczą za kawałek plastiku :P
Ale trzeba też powiedzieć, że pod adapterem te pady działają lepiej, bo można podłączyć więcej niż 1, jest obsługa słuchawek po jacku, etc...
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron