• Ogłoszenie:

Problem z windows 10

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Problem z windows 10

Postprzez Danny88 29 Sty 2017, 12:35

reklama
Witajcie. Mam znany na pewno wielu osobom problem z paskiem zadań, który po prostu nie reaguje, już się do tego przyzwyczaiłem lecz teraz wystąpiła taka sytuacja że nie mogę połączyć się z wi fi bo nie da się rozwinąć dostępnych połączeń na ikonce w (pasku zadań) iż ta też nie reaguje. 

Jest może jakiś inny sposób aby z tą siecią się połączyć ? A może znacie jakiś sposób żeby ten pasek na nowo zaczął działać tak jak sie należy ?
Danny88
 



Problem z windows 10

Postprzez ToServeAndProtect 29 Sty 2017, 13:16

jeżeli nie wyskakuje menu z dostępnymi połączeniami to oznacza problem z kartą sieciową a dokładniej ze sterownikami. zainstaluj je ponownie
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Problem z windows 10

Postprzez Łowca Androidów 29 Sty 2017, 19:41

TSAP - nie zrozumiałeś - nie wyskakuje bo ikona od WiFi jest na pasku zadań, a dokładniej w tray'u, a ten na pasku zadań który nie raguje na kliknięcia i dlatego nie można rozwinąć paska.

Do autora - kliknij przycisk WinKey+R i wpisz:
Kod: Zaznacz wszystko
ncpa.cpl

lub
Kod: Zaznacz wszystko
control netconnections

Pojawią się połaczenia sieciowe, klikasz prawym na Wi-Fi i tu Połacz/rozłacz
W otwartym oknie klikasz Pokaż dostępne sieci bezprzewodowe i działasz.
Oczywiście to roziwązanie zastępcze dopóki nie rozwiązemy problemu z paskiem zadań.

Dodano Dzisiaj, 19:06:
Można spróbować zrestartowac pasek zadań.

Na początek reset ustawień zaposry windowsowej:
WinKey+R -> Wiersz polecenia (administrator)
W otwartym oknie wpisujemy komendę:
Kod: Zaznacz wszystko
netsh advfirewall reset

Uruchamiamy ponownie komputer.
Teraz restart paska zadań:
WinKey+R i wpisujemy:
Kod: Zaznacz wszystko
powershell

Klikamy OK
W otwartym oknie wpisujemy komendę:
Kod: Zaznacz wszystko
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Klikamy ENTER
Nastąpi restart paska zadań. Może to chwilę potrwać.
Uruchom ponownie komputer.
Jeśli to nie pomoże to:
WinKey+R -> Wiersz polecenia (administrator) i wpisujemy komendę:
Kod: Zaznacz wszystko
sfc /scannow

Restart komputera po zakończeniu.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Problem z windows 10

Postprzez krystian3w 30 Sty 2017, 16:13

Ja pamiętam jak na na wydaniu RTM przestały mi działać nowe wyskakujące okna z opcjami Wi-Fi, głośnością, powiadomieniami i menu start.

Na początku użyłem komend Dism:
Spoiler:
I problem ustąpił na jakieś 2 tygodnie. Gdy powrócił to znalazłem program z serią różnych poleceń co naprawiają błędy i użyłem tego o który pisze Łowca:
Spoiler:
I problem ustąpił do większej aktualizacji Windowsa 10 (z Version 1507 (RTM) na Version 1511) gdzie znowu po czasie zaczął utrudniać pracę.
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości